istanbul escort bayan

logo

reklam
18 Mart 2014

Film Gibi Gasp

film-gibi-gasp-olayinin-davasi-basladi-5797401_400Samsun’da film senaryolarını aratmayacak gasp olayıyla ilgili tutuklanan 4 kişinin yargılanmasına başlandı.

Olay, Atakum ilçesi Çatalçam Yeşilyurt Mahallesi’nde yaklaşık 6 ay önce meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Almanya’dan emekli olan ve hem Samsun’da hem de yurt dışında yaşayan 63 yaşındaki Necmettin Ç.(64), eşini Trabzon’a düğüne gönderdi. Kendisi evinin bahçesinde oturduğu sırada yanına gelen tanımadığı Aytaç S.(34), araçlarının benzininin bittiğini belirterek, benzin bidonu istedi. Necmettin Ç., benzin bidonu vermek için evinin garajına girdiği sırada, ardından gelen Aytaç S.’nin saldırısına uğradı. Aytaç S., ensesine vurduğu yaşlı adamı yere düşürünce arkadaşları Suat D.(36), Muhammet B.(33) ve Coşkun Ç.(36) yanına gelerek yaşlı adamın kendilerini tanımaması için kafasına poşet geçirdiler. Darp ettikleri Necmettin Ç.’den paralarının yerini söylemesini istediler. Necmettin Ç.’nin evine giren gaspçılar, evde para ve ziynet eşyası aradılar. Evde 20-30 bin euro arasında para beklentisi olduğu ileri sürülen gaspçılar, Necmettin Ç.’nin pantolonunun cebinden 850 euro, 650 lira para ile evde yaptıkları aramada yaşlı adamın ruhsatlı tabancasını ve evdeki güvenlik kamerası kayıt cihazını alıp kaçtılar. Darp sonucu yüzü gözü kanlar içinde kalan Necmettin Ç., hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Necmettin Ç.’nin şikayeti üzerine Samsun Emniyet Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, olayla ilgili 4 kişiyi yakalayarak gözaltına aldı ve söz konusu şahıslar çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandılar.

Yaklaşık 3 aydır tutuklu bulunan 4 kişi hakkında “birden fazla kişi tarafından birlikte gasp, tehdit ve hile kullanılarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, konut dokunmazlığını ihlal ve mala zarar verme” suçlarından dava açıldı. Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen davada, tutuklu sanıklar Suat D., Muhammet B., Coşkun Ç. ve Aytaç S. kendilerini savunarak haklarındaki suçlamaları kabul etmediler.

Gasp olayının planlayıcısı olduğu iddia edilen Necmettin Ç.’nin gelinin kardeşi olan Coşkun Ç., mahkemede verdiği ifadede, “Suat D., Aytaç S. ve Muhammet B. ile birlikte İstanbul’a gitmek için Trabzon’dan yola çıktık. Diğer arkadaşlar alkollü olduğu için aracı ben kullanıyordum. Yolda mola verdik ve ben de içmeye başladım. Arkadaşlar çok durgun olduğumu söylediler. Ben de Almanya’dan izne gelen ablamın yine izne gelen ve Samsun’da oturan kayınpederinin kendisini Almanya’da darp ettiğini, kötü davrandığını öğrendiğimi ve bu yüzden moralimin bozuk olduğunu söyledim. Aşırı alkollü olarak Samsun’a geldik. Bir otelde geceledik. Arkadaşlar Necmettin Ç.’ye ders vermek için kendisini darp ettiler. Ben bu sırada araçtaydım. Gasp olayından haberim yok” dedi.

Mağdur Necmettin Ç., Almanya’da olduğu için duruşmaya katılmazken, avukatı duruşmada hazır bulundu. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.