istanbul escort bayan

logo

reklam
26 Mayıs 2014

Çarşamba da savcı yok mu?

dünSamsun’un Terme ilçesinde belediyeye yönelik ‘usulsüzlük’ soruşturmalarına bir yenisi daha eklendi. Savcılık bu kez de Fen İşleri Dairesi’ndeki ‘usulsüz ruhsat’ları takibe aldı
ŞİMDİ DE ‘FEN İŞLERİ’NE SORUŞTURMA
Terme Belediyesi’nde yazı işleri müdürünün tutuklanmasına yol açan ‘C plakalarda usulsüzlük’  soruşturmasına bir yenisi  daha eklendi. Fen İşleri Dairesi’nde ‘usulsüz ruhsat verme’ iddiaları için soruşturma başlattığı öğrenildi. Savcılığın yapılan şikayet üzerine harekete geçtiği, müfettişlerin ise belediyede inceleme başlattığı bildirildi. Yine edinilen bilgilere göre, yeni belediye yönetiminin de bunun üzerine şimdiden 30 adet ruhsat verme işlemini iptal ettiği açıklandı.
ÇARŞAMBA’yı KİM KOLLUYOR?

Çarşamba Belediyesinde bu güne kadar yaşandığı iddia edilen bir çok yolsuzluk skandalına rağmen Cumhuriyet Savcılığının harekete geçmemesi Belediye Başkanı Hüseyin Dündar’ı kim koruyor dedirtiyor. Fethullah Gülen cemaatinin Perşembe akşamları düzenlediği toplantıların müdavimi olduğu iddia edilen Dündar’la ilgili bir çok iddia ortaya atılmıştı.

İŞTE O HABERLER
Çarşamba Belediye Başkanı ve AK Parti Çarşamba Belediye Başkan adayı Hüseyin Dündar.
Önceki gün Çarşamba ilçesinde yaşanan ve 2 kişinin yaralandığı trafik kazası sonrası eleştirilerin odağındaki isim.
Denge Gazetesi de konuyu sayfalarına taşımış ve Adem Çiçek imzalı haber de Dündar’ın bir çok kazaya sebebiyet veren yolda ihmaline vurgu yapmış.
Yolun dar olması sebebiyle sürekli kaza olan mevkii adeta karayolu değil ölüm yoluna dönüşse de Başkan Dündar neden sessiz ve ilgisiz?
Denge Gazetesinde bu güne kadar hakkında bir çok haber yayınlanan Dündar’ın sessizliği haksızlığından mı yoksa cevaplarının olmadığından mı kaynaklanıyor?
İŞTE DENGE GAZETESİNDE YAYINLANAN HABERLER
Kendileri ÇALIP Kendileri oynamışlar!
Türkiye Yolsuzluk iddialarıyla sarsılırken, alın size Çarşamba Belediyesi gerçeği;
Çarşamba Belediyesinin bu güne kadar verdiği ihaleleri mercek altına alan Denge Gazetesi şok eden belgelere ulaştı. Yaklaşık 4 milyon TL tutan 2 büyük ihaleyi 3 firmadan teklif almadan kamu ihale kanuna aykırı bir şekilde veren belediyenin 320 konutluk toplu konut ve AVM projesinde ise hayrete düşüren bir çok şaibe var.VARAN 1: TEMİZLİK İHALESİ 1 FİRMAYASamsun’un Çarşamba Belediyesinde verilen ihaleleri mercek altına alan Denge Gazetesi Haber servisi kamuoyunu şoka uğratacak belgelere ve bilgilere ulaştı. Çarşamba Belediyesi ilçe de 1 yıllık temizlik ve ilaçlama işini 3 milyon 650 bin TL’ye Çevre İnşaat Temizlik isimli firmaya ihaleyle verirken, kamu ihale kanunun 3 firmadan teklif alınması zorunluluğunu da göz ardı etti. Diğer firmalardan teklif alınmadan verilen ihale de kamu yararının nasıl gözetildiği ise merak konusu oldu.

VARAN 2: KANALİZASYON İHALESİ 1 FİRMAYA
Çarşamba Belediyesinin geçtiğimiz yıl Temmuz ayında ihaleye açtığı Kanalizasyon Temizliği Hizmet Alım İşini 140 Bin TL’ye Kanalize İnşaat isimli firmaya verdi. Kamu İhale Kanununda 3 firmadan teklif alma zorunluluğu varken, Belediye yönetimi bu ihaleyi de diğer firmalardan teklif almadan 1 firmaya vererek kamu yararını yine hiçe saydı. Bu yılın Temmuz ayı sonunda işi alan ve 5 aylık hizmet süresi dolmak üzere olan işi ihaleye çıkaran ise Çarşamba Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü oldu.

VARAN3: KONUTLARI KİM YAPIYOR?

Yine malum Belediyenin mülkiyeti kendisine ait Orta Mahallesi’ndeki 21 bin 581 metrekare yüzölçümündeki arsa üzerine inşa edilen 320 konutun ihalesini kimlere nasıl verdiği tam bir arapsaçı. Belediye ilk olarak bu ihaleyi kendi bünyesindeki Çarşamba İmar İnşaata verirken, daha sonra İmar İnşaatın bu işi merkezi İstanbul’da bulunan Anta İnşaata verdiği, bu firmanın da aynı işi merkezi Ankara’da bulunan Sarıdağlar isimli firmaya verdiği iddia edildi. Söz konusu inşaatın girişlerine yasal zorunluluk gereği ihale tarihi, kime verildiği işin ne zaman başlayarak ne zaman bitirileceği yönünde bilgilendirici tabela asılması gerekirken, belediye yönetimi burada da yasaları çiğneyen bir görüntü çiziyor.

VARAN4 BU FİRMALAR KİM?

Belediyenin toplu konut projesi gibi açıldığı zaman ilçe esnafını ekonomik olarak bitireceği söylenen AVM projesinde de ihalenin kime verildiği tam bir muamma. Bu inşaatlarda kullanılan tüm malzemelerin ve belediye de kullanılan tüm inşaat malzemelerinin Çelebi ve Arkar İnşaat isimli iki firmadan ihalesiz alındığı iddia edilirken, bu firmaların Belediye yönetimi ile nasıl bir ilişki içerisinde oldukları bilinmiyor. Çarşamba ilçesinde faaliyet gösteren 3 adet beton firması bulunurken, toplu konut ve avm inşaatlarında kullanılan yaklaşık 20 bin metreküp betonun sadece Yeşilırmak Betondan alındığı idda edildi. Belediyeye büyük tepki gösteren diğer firma sahiplerinin bu konuda bir hayli sıkıntılı olduğu belirtildi. Belediyenin ihale açmadan kamu yararı gözetmeden yaptırdığı işlerden birisinin de tesisat işleri olduğu ve son 10 yıldır tüm tesisat işlerinin Özcan Tesisat isimli firmaya verildiği iddia edildi.

DÜNDAR HALA SESSİZ?

Çarşamba Belediyesi ile ilgili bu ağır şaibeler karşısında Belediye Başkanı Hüseyin Dündar’ın yine sessizliğimi tercih edeceği bilinmezken, kamuoyunu bilgilendirecek açıklamayı neden yapmadığı belirsizliğini koruyor. Yerel seçimler öncesi belediye yönetimi ile ilgili bu ağır iddialar karşısında partisinin oy kaybedeceğinin muhasebesini iyi yapması gerektiğini belirten Çarşamba ilçe halkı ise Dündar’ın sessizliği tercih etmesi yerine basın açıklaması yaparak tüm iddialara belge ve bilgisiyle cevap vermesini istiyor.

KOVDUĞU İŞÇİSİ ÖLMÜŞTÜ

Çarşamba Belediyesi Başkanı Hüseyin Dündar’ın 2007 yılında işten attığı 126 işçiden biri olan Yaşar Apaydın ekmek parası kazanmak için gittiği Rusya’da kalp krizi geçirerek öldü.

Dündar işten atmıştı

Çarşamba Belediyesi’nden 2007 yılında çıkartılan 126 işçiden biri olan Yaşar Apaydın Rusya’nın Soçi kentinde kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi. Başkan Dündar’ın Zabıta Memurluğu görevinden alarak İtfaiye emrine verdiği sonrasında ise 126 işçiyle beraber kapı önüne koyduğu talihsiz işçinin 3.5 yıl boşta gezdikten sonra son çare olarak bir inşaat firmasında çalışmak üzere Rusya’nın Soçi kentine gittiği öğrenildi.

Sevenlerini yasa boğdu

Ekmek parası kazanmak ve ailesine bakabilmek uğruna gurbete giden Apaydın çalıştığı firmaya ait pansiyonda kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi. Talihsiz işçinin cenazesinin Atatürk havalimanına getirildiği otopsisinin ardından bugün Çarşamba ilçesinde toprağa verileceği öğrenildi. İlçe de sevilen bir kişilik olan Apaydın’ın ölüm haberi ilçe de büyük üzüntüye neden olurken, Başkan Dündar’ın cenazeye katılmayacağı söyleniyor.

Kaynak: Denge Gazetesi

HAYIRLI İŞLER BEYLER!

Verilen iki ilan, alınan bir ihale; PİŞTİ OLDULAR
Çarşamba Belediyesi ilçedeki iki adet Otoparkın işletilmesi için bir gazeteye ilan verdi. İhalenin yapıldığı gün aynı gazeteye ilan vererek otoparka eleman arayan firmanın ihaleyi kazanması ‘Bu kadarına pes artık’ dedirtti.
DENGE ULAŞTI
Kamu ihalelerinde dönen dolaplar haberlerinde arşiv yapılacak bir olayın ayrıntılarına Denge Gazetesi ulaştı. Çarşamba Belediye Başkanlığı Abdullah Paşa Meydanında bulunan 200 araçlık otopark ile Orta Mahalle Eski Pazar yeri eski Hamam mevkiinde bulunan 68 araçlık açık otoparkın otopark olarak kullanılmak ve işletilmek üzere 10 yıllık işletme bedeliyle ihale düzenledi.
İÇİNE Mİ DOĞDU?
Çarşamba’da yayın yapan yerel bir gazeteye bu ihalenin ilanını veren Çarşamba Belediyesi ile işi alan firmayı ortak nokta da buluşturan da bu ilan oldu. İhalenin düzenleneceği gün işi alan firma kazanacağı sanki içine doğmuş gibi aynı gazeteye ihalenin yapıldığı gün ‘otoparkta çalıştırılmak üzere bay bayan eleman alınacaktır’ ilanı verdi.
GARANTİYİ NEREDEN ALDI?
Ne tesadüftür ki işi almadan ilanla eleman arayan firma açılan otopark ihalesini kazanırken, firma yetkililerinin ihaleyi kazanacağı bilgisini nereden aldıkları bilinmiyor. Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar’ın konu ile ilgili ne açıklama yapacağı merak edilirken, belediye ile ilgili geçtiğimiz günlerde yapılan haberlerde Dündar’ın sessizliği dikkat çekmişti.
KAMUOYU AÇIKLAMA BEKLİYOR
Böylesi büyük iki otopark ihalesinde yaşanan bu durum karşısında kamuoyunun açıklama beklediği Dündar’dan açıklama yapması beklenirken, AK Parti Genel Merkezinin bu gelişmelerin ardından Dündar’ı sorgu odasına alabileceği öğrenildi. Çarşamba ilçesinde yaptığı hizmetlerin reklamını yapan Dündar’ın bu gelişmeler karşısında sessiz kalması ‘Suçunu kabul mü ediyor’ dedirtti.
KENDİ PARTİSİNİ İCRAYA VERDİ
Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar kamuoyunda çok konuşulacak bir olaya imza attı. Kendi partisinin İlçe teşkilatını icraya veren Dündar muhalefet partilerinin bile artık yapmadığını yaparak icra kağıdına AK Parti yerine AKP yazdı.
ŞOK YAZI
Yerel seçimler öncesi Çarşamba ilçesinde AK Parti teşkilatlarını karıştıracak skandal icra yazısına Denge Gazetesi ulaştı. Mülkiyeti Çarşamba Belediyesine ait Sarıcalı Mahallesi D. Başı Caddesindeki bina da faaliyet gösteren AK Parti Çarşamba ilçe teşkilatına gelen icra yazısı ilçe yöneticilerini adeta şoka soktu. Aylık kirasını ödemediği gerekçesiyle Çarşamba Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü AK Parti Çarşamba ilçe teşkilatına icra yazısı göndererek 15 gün içinde teşkilatın haciz edilebileceği uyarısında bulunuldu.
AKP YAZMIŞLAR
Yerel seçimlerin yaklaştığı bu hassas dönem de Kendi partisine icra yazısı göndermekten çekinmeyen Belediye yönetimi icra yazısında AK Parti yerine AKP ifadesini kullanarak adeta muhalefet partisi sözcüsü gibi davrandı. Başbakan Erdoğan’ın da özellikle uyararak partilerinin tüzüğün de AKP yerine AK Parti olduğu ve bu ismin kullanılması hassasiyetini tüm kamuoyuna deklare ettiği bilinirken, AK Parti’den seçilmiş bir Belediye Başkanının yönettiği belediyenin resmi yazılarda bu kuralı çiğnemesine bir anlam verilemedi. Yaşanan bu gelişmelerden sonra AK Parti teşkilatlarının tavrı merak ediliyor.
KİŞİYE ÖZEL İMAR MI?
Çarşamba Belediyesinin imar planlarında yaptığı deşikliklerle kişiye özel çıkar sağlanırken, bir çok parsel sahibinin de mağdur edildiği iddia edildi.
Başkan Dündar yine mi susacak?
Samsun Mimarlar Odası Başkanı Özçelik imar planı değişikliklerinin temel amacının birilerine rant sağlamak olduğunu ifade etti.PLANLAR DEĞİŞTİRİLDİYolsuzluk ve usulsüzlüklerin ana gündem maddesi olduğu bu günlerde şok edecek haber yine Çarşamba Belediyesinden geldi. Çarşamba Belediyesinin Belde Planlama isimli bir firmaya 2009 yılının son günlerinde yaptırdığı imar planı değişikliğinin meclis üyelerinin de imzasıyla uygulamaya geçilmesine karşı şu anda uygulanan plan ise çok farklı.

ARABACI’ya ÖZEL
İddialara göre söz konusu plan dosyadan çıkartılarak imha edilirken, yeni hazırlanan planda Çarşamba Belediyesinin eski Avukatı, eski Meclis Üyesi Başkan Dündar’ın arkadaşı Tekin Arabacı’nın arazisinin çevresindeki parseller birleştirilerek, çevresinden yollar geçirildi ve bu değişikliğin ardından arazi ciddi anlamda değer kazandı.
MAĞDUR EDİLDİLER
Birleştirilen parsellerle birlikte arazi sahiplerinin mağdur edildiği öne sürülürken, konu ile ilgili Samsun Mimarlar Odası Başkanı Selami Özçelik imar planı değişikliklerine Türkiye genelinde karşı olduklarını söyledi. Konunun sorumlusunun onay veren Şehir plancıları olduğunu belirten Özçelik, ‘Bu değişikliklerle birileri rant sahibi olurken, birileri mağdur ediliyor’ dedi.
DÜNDAR NE OLACAK?
Samsun’da Fethullah Gülen cemaatinin haftalık toplantılarını kaçırmadığı iddia edilen Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar’ın durumunun ne olacağı merak ediliyor.
KARARI NE OLACAK?
Türkiye’yi sarsan 17 Aralık operasyonunun ardından Emniyette başlayan tasfiye operasyonları tüm hızıyla sürerken, bu operasyonların yargı ve siyaset ayağına da sıçrayabileceği öngörülüyor. Bu güne kadar aleyhinde yapılan haberlerdeki sessizliği dikkat çeken Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar’ın da cemaate en yakın isimlerden biri olduğu iddia edilirken, her hafta düzenlenen toplantılara da bizzat katıldığı söyleniyor. Cemaate yakın ve adı şaibeye bulaşmış isimleri tekrar aday yapmayacağı belirtilen ve normal süreci bu yüzden uzatan AK Parti Genel Merkezinin Dündar ile ilgili kararı merakla bekleniyor.
Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

bahis siteleri