istanbul escort bayan

logo

reklam
14 Nisan 2014

Bordro Yaktılar

memur-bordro-yakip-isindi-5906414_400KESK Samsun Şubeler Platformu üyesi memurlar yaptıkları eylemde bordro yakıp ısındı.

Samsun’da Vergi Dairesi Başkanlığı önünde toplanan kamu çalışanları pankart açtı. Toplu sözleşme sürecinde mali, demokratik ve sosyal taleplerinin yok sayıldığı gerekçesiyle protesto eylemi düzenleyen KESK Samsun Şubeler Platformu üyesi memurlar, basın açıklaması yaptı. Grup adına basın açıklaması okuyan KESK Dönem Sözcüsü İsrafil Şahin, “Bugün ellerimizde yoksulluğun, sömürünün belgesi olan bordrolarımızla alanlardayız. Ellerimizdeki bu bordrolar yıllardır biriken, her geçen gün ağırlaşan ekonomik ve sosyal sorunlarımızın belgesidir. Duyulmayan sesimiz, yok sayılan taleplerimizdir. Bugün bordrolarımızı yoksulluğa, sömürüye meydan okuduğumuzu göstermek, insanca yaşam hakkımız için, kazanana tek mücadelemizi büyütmeye kararlı olduğumuzu göstermek için yakıyoruz” dedi.

Açıklamanın ardından çok sayıda memur bordrolarını yaktı. Bazı memurlar da yanan bordrolar ile ısınırken basın mensuplarına poz verdi. Bordro yakılmasının ardından eylem sona erdi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.