istanbul escort bayan

logo

reklam
01 Mayıs 2019

Çatıya kurduğu mezarla üne kavuştu, muhtar seçildiSamsun’un Kavak ilçesi Bahçelievler Mahallesi’nde yaptığı mermer mezarları teşhir için 3 katlı binasının çatısına yerleştirerek üne kavuşan mermer işletmecisi Hamit Yerişkin (38), 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde adayı olduğu…

Çatıya kurduğu mezarla üne kavuştu, muhtar seçildi

Samsun’un Kavak ilçesi Bahçelievler Mahallesi’nde yaptığı mermer mezarları teşhir için 3 katlı binasının çatısına yerleştirerek üne kavuşan mermer işletmecisi Hamit Yerişkin (38), 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde adayı olduğu muhtarlığı 7 rakibini geride bırakarak kazandı.

Kavak ilçesi Bahçelievler Mahallesi’nde mermer işletmecisi Hamit Yerişkin (38), yaptığı mermer mezarları ilginç yöntemle teşhir ediyor. Yerişkin, Samsun- Ankara Karayolu’ndan gelip geçen sürücülerin görmesi için yaptığı mermer mezarı 3 katlı binasının çatısına yerleştirdi. Çatıdaki mezar, yoldan geçen sürücülerin ve vatandaşların ilgisini çekti. Görenler, şaşkınlığını gizlemediği mezarı türbeye benzetti. Çatıdaki mezarla üne kavuşan Hamit Yerişkin, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde adayı olduğu muhtarlığı 7 rakibini geride bırakarak kazandı.

Çatıya mezar çıkararak yaptığı işi zirveye taşıdığını anlatan Hamit Yerişkin, İşyerim yolun alt kısmında kaldığı için dezavantajlı durumdaydım. İnsanlara yaptığım işi teşhir etmek için bir mermer mezarı binanın çatısına koymaya karar verdim. Kısa sürede çok dikkat çekti. Birçok insan ‘Burada yatır mı var’ diyerek gelip sordu. Böyle ilginç bir fikirle dikkat çekmiş olduk. Çok olumlu geri dönüşleri oldu. Tabi çatıdaki mezarı ilk defa gören herkes hala çok şaşırıyorö dedi.

31 Mart Mahalli İdareler Yerel Seçimleri için işyerinin ve evinin bulunduğu mahalle sakinlerinin kendisini muhtar adayı olması konusunda teşvik ettiğini söyleyen Yerişkin, İlginç fikirlerimi kısa sürede mahalle sakinleri de benimsedi. Mahalle sakinlerimizin teşvikiyle muhtar adayı olmuştum. Onların desteğiyle seçim yarışını kazanarak muhtar oldum. En yakın rakibime 119 oy fark atarak muhtarlığı kazandım. Herkese çok teşekkür ederim. Mahallem için 5 yıllık hizmet süremde çok güzel fikirlerim var. Biraz uçuk fikirlerim de var. Çatıya yerleştirdiğim mezar gibi hizmet ederek mahallemi de zirveye taşıyacağım. Çatıya yaptığım bu mezarla birlikte artık bizi Türkiye hatta yurt dışında bile tanıyorlar. Bana ‘Çatıdaki mezarcı? olarak sesleniyorlar. Ben bu işi yapmaya devam ettiğim sürece bu mezar da bu çatıda kalmaya devam edecek şeklinde konuştu.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.