step mom and son porn videos

logo

reklam
20 Ağustos 2013

Demirtaş’dan Adliye Binası Eleştirisi

BAŞKAN DEMİRTAŞ, ULUGAZİ MAHALLESİ SAKİNLERİYLE BULUŞTU

DEMİRTAŞ, YENİ ADLİYE SARAYININ YERİNİN YANLIŞ BİR SEÇİM OLDUĞUNU SÖYLEDİ

YENİ KAMU BİNALARI ŞEHİR DIŞINDA YAPILMALI

ulugazi (1)Yeni kamu binalarının kent merkezine yapılmasına karşı çıkan Başkan Demirtaş, Yeni Adliye Sarayı’nın mevcut yerinin yanlış bir seçim olduğunu vurguladı.  Demirtaş, Eski Sigara Fabrikasının yıkılarak oraya Adliye Sarayı yapılmasını ‘cinayet’ olarak değerlendirdi.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,  Ulugazi Mahallesi Sakinleriyle Cengaver Sokak”a organize edilen  kahvaltıda bir araya geldi.  Kale Mahalle Muhtarı Hayri Öztürk, Ulugazi Mahalle Muhtarı Filiz Kavalcı, Belediye Başkan Yardımcıları Ramazan Bayraktar, Kamuran Toker, Burhan Taş ve daire müdürlerinin bulunduğu kahvaltıda konuşan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, mahalle sakinlerine yaptığı hizmetlerden bahsetti.

YENİ KAMU BİNALARI ŞEHİR MERKEZİNE İNŞA EDİLMEMELİ

Kamu Kurumlarına yapılan yeni binaların şehrin merkezine sıkıştırılmasının kentin geleceği açısından sıkıntı oluşturacağına vurgu yapan Başkan Demirtaş, ” Yaşadığımız kentin geleceğini inşa etme açısından gelecek adına önemli adımlar atmamız gerekiyor. Yeni inşa edilen kamu binalarını sahil bandına sıkıştırmak doğru bir yaklaşım değil. İşi olan insanlar zaten buralara gelmek zorunda. Burası bir ticarethane değil. Kamu binalarının şehrin belli bir noktasına sıkıştırılması gerekmiyor. Zaten sahil yoğunluğumuz var. Yeni inşa edilecek kurumlar yeni gelişecek alanlarda yapılarsa yeni kentler ve şehirler meydana gelir. Bu çalışmayla da kent merkezindeki yoğunluğu azaltarak şehri yeni yerlere taşımada önemli rol oynar.  ” dedi.

YENİ ADLİYE BİNASININ YERİ YANLIŞ

Yeni adliye sarayının Eski Yaprak Tütün İşletmelerinin yıkıldığı yere yapılmasının yanlış olduğuna da vurgu yapan Başkan Demirtaş, ”  Yeni Adliye Sarayı’nın Kılıçdede Mahallesindeki Eski Sigara Fabrikasının bulunduğu yere yapılması yanlıştır. Bana sorarsanız bu, şehri katletmektir. Bu yeri şehir dışından alarak kent merkezinden uzak, yeni yerleşim mekanlarına doğru kaydırmak daha uygun olurdu. Eski Sigara Fabrikası’nın alanı farklı bir hizmet alanı olarak değerlendirilebilirdi. ” diye konuştu.

ŞEHİR GÜNEYE KAYIYOR

Bulvar üstü diye tabir edilen mahallerin gelecekte önemli yerleşim merkezleri olacağını ifade etti.  Samsun şehir merkezindeki yoğunluğu kaldıramadığını ifade eden Demirtaş, Samsun’un en eski yerleşim merkezi olan İlkadım İlçesi’ndeki büyüme ve gelişme deniz ekseninden güneye doğru kaymaktadır. Mahallerimiz bu manada gelişime ve büyümeye açık bir yerleşim merkezi olacaktır. ” dedi. Samsun’un kent merkezinin önünü açacak çalışmalar yaptıklarını anlatan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,  ” Mevcut yapısı itibariyle İlkadım ilçemiz, şehir merkezindeki yoğunluğu kaldıramamaktadır. Bu yoğunluğu kuzeyden güneye  kaydırarak yeni kentleşmenin önü açacağız. Belediye olarak bulvar üstü diye tabir edilen mahallerimizde çalışmalarımız var. Jeolojik zemin etüd çalışmalarımızı yaptık. Zemin etüd çalışmalarının neticesini aldıktan sonra bu mahallerimizde imar çalışmalarımızı yapacağız.” şeklinde konuştu.

İNANDIK VE YAPTIK

Mahalle sakinlerinin yoğun katılım gösterdiği kahvaltıda konuşan Başkan Demirtaş, 2011 yılından bugüne cadde ve sokaklara büyük yatırım gerçekleştirdiklerini ifade etti. Görev geldiği tarihten itibaren İlkadım ilçesini güzelleştirmek ve geliştirmek adına yapmış olduğu çalışmaları anlatan Demirtaş, ” İlçemizde asfalt, kaldırım, renkli asfalt, sathı kaplama, kilitli parke-taş uygulaması gibi çalışmalarla ilçemizde 100 bin asfalt dökerek 85 km’lik asfalt yol yaptık. Ülkemize bu konuda model olduk. İlçemiz sınırları içersinde 590 sokakta asfalt ve  parke yol, baskı beton çalışmaları yaptık. Aynı anda 120 sokağa gireceğiz dediğimizde kimse bizi inanmadı. ‘Yapamazsınız. Samsun trafiği felç olur.” dediler.  Programlı bir çalışma yaptık. İnandık ve yaptık. Trafik felç de olmadı. ” diye konuştu.

BOX SİSTEMİNİ UYGULAMALIYIZ

Avrupa’da yaygın olarak uygulanan yer altı box sisteminin Türkiye’de de faaliyete girmesi gerektiğinin altını çizen Demirtaş, “Avrupa ülkeleri asfaltta box sistemini uyguluyor ve alt yapıları da çok sağlam. Box sistemi sayesinde, elektrik, doğalgaz, su gibi çalışmalar için asfalt yüzeyine dokunmadan  yeraltına inilerek yapılan bir sistem.  Biz de ise durum tam tersi. Yeni döktüğümüz asfaltlar 2 gün sonra tekrar eşilerek tahribata uğruyor. Bunun önüne geçilmesi gerekir. ” dedi

ulugazi (3)SOSYAL BELEDİYECİLİKTE ÖRNEK OLDUK.

Sosyal belediyecilik anlayışında askıda ekmek, çorba ekmek ve hilal kart gibi sosyal belediyecilik alanında bir çok projeyi halkımızla buluşturduk. Hilal Kart ile ihtiyaç sahiplerini dört kategoride belirleyerek ihtiyacı en fazla olan vatandaşımıza 200 TL’den başlayarak en az 75 TL olmak kaydı ile kredi kartı sistemiyle yardım yapıyoruz. Osmanlı zamanında uygulanan askıda ekmeği günümüz şartlarına uygun hale getirerek, herkesin bir ekmeğini  ihtiyaç sahibi vatandaşlara bağışlaması adına SMS yönetimi hayata geçirdik. Turkcell ve Vodofone 9086 Avea 8055 bir kısa mesaj karşılığında 14 ekmeği  ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırıyoruz.Bu sistemimizle halkımız ekmeğini paylaşıyor. ” diye konuştu.

TEMİZLİKTE DEVRİM YAPTIK

Temizlikte devrim niteliğine olan çalışmaları hayata geçirdiklerini anlatan Demirtaş, Yer altı konteynır sistemimizle çöpleri yer altına aldık. İlçemizde çöp toplama işini modernize ettik. Karadeniz’de ilk olan hijyenik, ekonomik, tasarruflu ve çevre dostu olan yer altı konteyner sistemini ilçemize kazandırdık. Çevreye kötü koku yaymayan kedi ve köpeğin karıştıramayacağı konteynerın çöp toplama kapasitesi  eski konteynerlerın 10 katı büyüklüğündedir. Vinçli sistemle uzaktan kumandayla toplanan yer altı konteyner sistemimizle hem yakıttan hem de personel tasarruf ediyoruz. Eskiden bir sokağa günde 2 kez çöp toplamak için girerken yeni sistemle birlikte haftada o sokağa 2 kez giriyoruz. ” dedi. Yerel Yönetimler nezdinde “Çöpünüz Altın Olacak Engeller Ortadan Kalkacak” ile çevresine duyarlı vatandaşlarımızı geri kazanım alışkanlığı kazandırdıklarını anlatan Başkan Necattin Demirtaş, Her ay engelli vatandaşlara bir akülü araç vererek engellilerin hayata tutunma noktasında bir umut ışığı olduklarını ifade etti.

Kahvaltının ardından Başkan Necattin Demirtaş, Ulugazi Mahallesi’nin cadde ve sokaklarını gezerek esnaflarla görüştü.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.