real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
09 Eylül 2013

Yaşar Doğu Unutulmadı!

kavak (22)KAVAK GELENEKSEL YAŞARDOĞU KARAKUCAK GÜREŞLERİ

PAŞPEHLİVAN FATİH KAMBUR OLDU.

Kavak Güven Göleti Piknik alanında yapılan ‘5. Geleneksel Yaz Şenliği ve Yaşar Doğu Karakucak Güreşleri’nde Fatih Kambur başpehlivan oldu.

İlkadım Belediyesi ve Kavak Belediyesi katkılarıyla, Kavak Dernekler Federasyonu(KADEF) tarafından düzenlenen ‘5. Geleneksel Yaz Şenliği ve Yaşar Doğu Karakucak Güreşleri’, yoğun katılım ve coşku içinde gerçekleştirildi.

Kavak Güven Göleti Piknik Alanı’nda düzenlenen ‘5. Geleneksel Yaz Şenliği ve Yaşar Doğu Karakucak Güreşleri’ renkli görüntülere sahne oldu. Düzenlenen etkinliğe AK Parti Samsun Milletvekili Tülay Bakır, Kavak Kaymakamı Mevlüt Şekerci, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Kavak Belediye Başkanı Şerif Ün, Asarcık Belediye Başkanı İbrahim Yüce, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, 22 Dönem Milletvekili Mehmet Kurt, Kavak Dernekler Federasyonu (KADEF) Başkanı Opr. Dr. Yılmaz Karagöz, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Şaban Kılıç ve çok sayıda vatandaş katıldı. Güreşlere Kırkpınar başpehlivanlarının da aralarında olduğu 253 güreşçi katıldı.

İlkadım Belediyesi’nin ücretsiz çorba ekmek dağıttığı güreşlere vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.
Finalde Ali Rıza Kaya ile Fatih Kambur karşı karşıya geldi. Fatih Kambur zorlu mücadeleden galip çıkarak Başpehlivan oldu. Güreş ağalığı seçiminde ise açık arttırmanın galibi 30 bin lira veren esnaf Mustafa Baş güreş ağası seçildi.
AK Parti Samsun Milletvekili Tülay Bakır, “Yaşar Doğu Ülkemizi gerçekten Türklerin yenilmez bir güç olduğunu ispat etti. Gerçekten efsane bir güreşçimiz, biz bunu çocukluğumuzdan itibaren bütün dönemlerimizde biliyorduk” dedi.

Tarihte güreşle ilgilenen milletler arasında en eskisi Türklerin olduğunu ifade eden Kavak Kaymakamı Mevlüt Şekerci, ” Bizim en eski ata sporumuz güreş olarak geçmektedir. Aynı zamanda olimpiyat şampiyonalarında en fazla başarı kazandığımız alan güreş olmaktadır. İlçemizin yetiştirdiği Avrupa ve Dünya Şampiyonu Yaşar Doğu’yu rahmet ve minnetle anıyorum” diye konuştu.

Yaşar Doğu’nun Dünya’yı dize getiren büyük Türk sporcusu olduğunu söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ” Burada büyük bir birliktelik var. Spor birlik beraberlik için yapılıyor. Ben çocukluğumda, 7 yaşlarındayken düğünler güreşlerle yapılırdı. Bu güreşleri ilgiyle izlerdik. Şimdi bu güreş organizasyonları biraz daha profesyonel hale geldi. Burası gerçekten Samsun’un Kırkpınarı olmalı. Yaşar Doğu dünyaya Türk kuvvetini duyurdu. Burada İnşallah 2. Kırkpınarı geleneksel hale getireceğiz” ifadelerini kullandı.

Kavak Belediye Başkanı Şerif Ün ise,”Bu güzel günde bizi yalnız bırakmadığınız, Yaşar Doğu’nun eserlerine sahip çıktığınız için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
KADEF Başkanı Opr. Dr. Yılmaz Karagöz ise, “KADEF tarafından yaptığımız karakucak güreşleri münasebetiyle halkımız burada geniş bir katılım gerçekleştirdi. Ben çok mutluyum halkımızın burada olmasından” dedi.

Güreşlerin sonunda organizasyona katkı ve destek verenlere plaket takdimi yapıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.