real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
14 Mart 2014

YASAK GELMİŞTİ

indirÇarşamba’da kum ve çakıl davasında çıkan sonuç kamuoyunu şaşırttı;

SİYASİLER Mİ KAPATTI?

Çarşamba’da geçtiğimiz yıl jandarma’nın yaptığı ve kamuoyuna “Kum çakıl operasyonu” olarak yansıyan operasyon karara bağlanırken, operasyonun adeta kuşa çevrildiği görüldü

YASAK GELMİŞTİ

Operasyon Çarşamba Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görülerek 7. celsede karara bağlandı.  Operasyonun yapıldığı dönemde ucunun Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar  ilçe deki siyasetçiler ve onlara yakın olan bir çok büyük işadamına dokunacağı kamuoyunda dillendirilmişti. Kamuoyu operasyonun genişleyip sürmesini beklerken, mahkeme tarafından operasyonla ilgili basına yayın yasağı getirmesi, “Acaba dava kuşa mı çevrilecek?” endişelerini beraberinde getirmişti.

BERAAT ETTİLER

Yayın yasağının da etkisiyle kamuoyunun gelişmeden haberi olmadan süren mahkemenin 7. celsesinde Çarşamba Ağır Ceza Mahkemesi 2013/10 nolu davayı sonlandırdı. Mahkemenin verdiği karar incelendiğinde adeta mahkeme üyelerinin sanıkları işledikleri iddia edilen suçlardan aklayabilmek için yasaları son hattına kadar zorladıkları yorumlarına neden oldu. Yargılanan sanıkların suç işlemek için kurulan örgüte üye olmaktan yargılanmaya başladıkları davada karar okunduğunda sanıkların örgüt üyeliğinden beraat ettirildikleri görüldü.

Çarşamba Ağır Ceza Mahkemesi’nin dün karar bağladığı dava sonucunu okuyan kimi hukukçu, “Farklı bir sonuç çıkmasının  beklemiyorduk. Kamuoyunda da konuşulduğu gibi bu davanın ucu siyasetçiler ve siyasetçilerle akçalı işler yapan kimi büyük işadamlarına dokunuyordu. Operasyonun yapıldığı ilk günlerde davaya yayın yasağı getirilmesinden sonucun sanıkların lehine çıkacağı belirdi. Mahkemenin verdiği kararı siyasi baskı ile verdiği açık ortadır. Siyasetin yargıya bu denli müdahale edebildiği günümüzde mahkemenin farklı karar vermesi zaten beklenmiyordu” dedi.
Kum Çakıl Operasyonu sonrasında  MHP Çarşamba İl Genel Meclis Üyesi İbrahim Fırıncı, Samsun’ da, MHP Samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek ise TBMM’ de konuyu gündeme getirmiş ancak sonuç alınamamıştı.  Yapılan tüm haberler ve meclis gündeminde “Örgüt kurmak suretiyle suç işlemek” suçundan tutuklandıkları iddiası ile önce tutuklanan daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan zanlılar hakkında çıkan mahkeme kararları herkesi şaşırttı. Örgüt suçlarından tutuklanarak mahkemeleri görülmeye başlayan zanlılara mahkeme sonun da bireysel cezalar verilmesi akıllarda soru işaretleri oluşturmaya başladığı iddia edildi
Çarşamba Ağır Ceza Mahkemesi tarafından geçtiğimiz gün görülen davanın 7’inci duruşmasında karar verildi. Ö. Pehlivan rüşvet almak suçundan 7 yıl 6 hapis cezası ve 5 yıl memuriyetten men, N. Toraman ve A. Toraman rüşvet vermek suçundan 4 yıl 2 ay, S.Ergan rüşvet vermek için anlaşma suçundan 3 yıl 4 ay, sanıklar A. Toraman, C. Karauğuz, K. Karauğuz, T. Karauğuz, Z. Tevlüin ve A. Tevlüm’ ün üzerlerine atılı kıyı kanununa muhalefet suçundan 10 ay, sanıklar N. Toraman, Y. Berber, İ. Arslan, C. Aydın, C. Uysal, S. Toraman, U. Karauğuz, E. Tevlüm ve U.Altürk’ün üzerlerine atılı kıyı kanununa muhalefet sucundan 10 ay, hapis cezasına çarptırılıyor. A. Tevlüm kıyı kanununa muhalefet suçundan 6 ay 20 gün ceza alırken denetimli serbestlikten yararlanıyor.

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.