real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
13 Ağustos 2013

Vali Aksoy makamında ağırladı

sxzzzzDansçılar Valiyi Ziyaret Etti

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 32.’si düzenlenen Uluslararası Halk Dansları Festivali için Samsun’a gelen gruplar, festival öncesi Samsun Valisi Hüseyin Aksoy’u makamında ziyaret etti.

14 ülkeden gelen dansçılardan festival öncesi ilk olarak Vali Hüseyin Aksoy’u ziyaret ederek çeşitli hediyeler takdim etti.

Ziyarette Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş, “Samsun ekibiyle birlikte toplamda 14 ülke burada. Samsun Uluslararası Halk Dansları Festivali bu yıl 32.sini gerçekleştirecek. Geçen yıl yaşadığımız sel felaketi dolayısıyla ertelemiş olduğumuz 32. Halk Dansları Festivalimizi bu yıl gerçekleştireceğiz. 14 ülkeden yaklaşık 600 dansçıyı 10 gün boyunca Samsun’da misafir edeceğiz. Dünya kültürlerinin ve özellikle Türk coğrafyasındaki kültürlerinin kaynaşması, kardeşlik ilişkilerin gelişmesi ve bizim birbirimizin gözümüzün içersine bakarak o duyguları pekiştirmek anlamında önemli bir ev sahipliği yapacağımıza inanıyorum” dedi.

Samsun’da olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, “Samsun Türkiye’de değil, Türk dünyasında bir kültür merkezi olan bir şehirdir. Onun devamını da göreceğiz. Bunun gibi büyük festivalleri bütün dünya biliyor. Geçen yıl yaşanan sel felaketinden dolayı yapılamamıştı. Bu yılki festivalimiz çok büyük olacak” diye konuştu.

Samsun’un Türkiye’nin önemli bir şehirlerden birisi olduğunu ifade eden Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, “Samsun, nüfus itibariyle 16. büyüklüğe sahip bir kenttir. Geçmişten günümüze kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, kültürel birikimi oldukça üst düzeyde olan bir kenttir. Özellikle kültürel etkinliklerde Samsun bölgenin aynı zamanda bir kültür merkezi olma noktasında da önemli mesafeler alıyor. Samsun Devlet Opera ve Balesinin (DOB) yer aldığı 7 noktadan birisidir. Kültür ve sanat noktasında da birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından ülkelerinden gelen dansçılar Vali Aksoy’a hediyelerini verdi. 

Vali Aksoy’u ziyarete Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş, Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, TÜRKSOY Yönetim Kurulu Üyeleri, Nogay sanatçısı Dombıra ustası Arslanbek Sultanbekov, Başkurt sanatçısı ve Başkurt Türkçe Olimpiyat Moskova ikincisi Rida Timershaekhova, Kalmuk sanatçısı Gilyana Bembeeva, Türkiye, Bosna Hersek, Ukrayna, Gürcistan, KKTC, Bulgaristan, Yunanistan, Kuzey Osetya, Kazakistan, Kırgızisyan, Çuvaşistan, Azerbaycan, Makedonya ve Karaçay ülkelerinden gelen dansçılar katıldı. – SAMSUN

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.