step mom and son porn videos

logo

reklam
23 Ağustos 2013

Üretici Fındık Fiyatlarından Memnun

uretici-findik-fiyatindan-memnun-4969049_1986_400Bölgede fındık toplama sezonu devam ederken, bu sene fındığın az olduğunu belirten üreticiler fiyattan memnun olduklarını dile getirdi.

Çarşambalı fındık üreticisi Senayi Duran, AA muhabirine fındığın az ancak fiyatın memnun edici olduğunu söyledi.

Duran, “Fındık geçen seneye oranla çok düşük. Geçen sene yaklaşık 3,5 ton fındık olmuştu. Bu sene ise 1,5 ton fındık olur gibi görünüyor. Ancak geçen sene fındık çoktu ve kilosunu  4 lira 40 kuruştan satmıştık. Bu sene ise kilosunun 6 lira ila 6,50 lira arasında olacağı söyleniyor. Bu da bizleri memnun ediyor. Fındık toplarken hem aile olarak bir arada oluyoruz, akrabalarımız da oluyor, bu da aile içindeki dayanışmayı artırıyor” dedi.

Fındık fiyatının geçen yıla oranla daha fazla olacağını dile getiren üreticilerden İbrahim Çubukçu ise, “Geçen yıl fındık çok olduğu için fındık fiyatı düşüktü, bu sene ise fındık az olduğu için fiyatların 6 liranın üzerinde olmasını bekliyoruz. Şu an tarlaya günlükçü aldım ve 25 kişi çalışıyoruz ve en kısa zamanda fındığımızı toplayıp kurutmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Fındık üreticisi Nihat Semiz de, fındığın az olmasına bağlı olarak fındık fiyatının yüksek olduğunu, bunun da kendilerini memnun ettiğini vurguladı. – Samsun

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.