real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam

TÜRKİYE CUMHURİYETİ__ T.C.

 

Çözüm süreci başlığı altında başlayan bir acaip sürecin sonuçlarını hayretle izliyoruz! Anayasanın asla değişmezi olarak bildiğimiz ilk 3 yasanın değişebileceğinden söz ediliyor! Bizler hala şaşkınlıkla izliyoruz! Yarın, bir bakacağız ki elimizde ne gururla yüreğimizde taşıdığımız TÜRK ibaresi kalacak, ne de TÜRKİYE… Nemi olacak? Söyleyeyim; biz şaşkınlık ve hayretler içerisinde izlemeye devam edeceğiz!

 

Korku imparatorluğu diyelim, birilerinin iktidar hırsı diyelim, ABD ve İSRAİL’ in üstümüzdeki egemenliği diyelim… Ne dersek diyelim, bence bu korkunun içinden sıyrılmak zamanı geldi ve geçiyor!

 

Bu sayımızda Osmanlı İmparatorluğunu ele aldık. İşlevi, yönetimi, Padişahların nasıl öldükleri gibi… Tarih bilgimiz birazcıkta olsa var, buna dizileri izlememizinde katkısı oluyor tabi. Muhteşem yüzyılı izlerken, herkes gibi eleştirmek yerine gerçek tarihi araştırdım mesela… Ve bu tarih araştırmalarımda dikkatimi çeken en önemli bilgi şu oldu; tek kişi ile yönetilen devlet ve bunun sağladığı avantajlar, sonuçlar! Sonuç ortada elbette…

 

Biliyoruz, eyalet sistemi ve başkanlık gündemi uzun zamandır meşgul ediyordu! Böyle devam ederse uzunca bir sürede gündemden düşmeyecek. Eyaletlere bölünürsek karşımıza çıkacak eyalet isimlerinden ilk ikisini başbakan, Osmanlıdan dem vurarak söyledi aslında. Kürdistan, Lazistan! Osmanlı zamanında bu eyaletler varmış! Ardından başkanlık sistemi ve işte size Osmanlının yeniden doğuşu!

 

Bu kanıya nereden vardığımı soracak olanlara söyleyecek tem sözüm var; açın Osmanlı sayfasını inceleyin, ardından haberlerde ki başkanlık sistemiyle ilgili bilgileri toparlayın, inanın aynı sonuca varacaksınız! Açıkçası ülkemizde yaşanan bu olaylar beni endişelendiriyor ve bir iç savaş çıkabileceği ihtimali kanımı donduruyor!

 

Şehitlerimizin acısı henüz yüreklerimizde ki tazeliği dururken, siz onların vatan topraklarını korurken canlarını feda etmeleri karşılığında, bunca ölümün faillerini hiç bir ceza vermeden ülke dışına çıkmaları iznini verirseniz, kendi askerinizi, aydınınızı cezaevlerine tıkarsanız, bu ülkede iç savaşta çıkar, her türlü kargaşa da! Ve sizler vatan hainliği damgasını taşırsınız üstünüzde yaşadığınız sürece….

 

Birde şu akil adamlar sorunu var! Anlamadım gitti; nedir akil adamlar, ne yaparlar! Hülya Avşar, Orhan Gencebay, vs… Halka mal olmuş, amaçları eğlendirmek olan sanatçıların ne yapacağını anlamış değilim! Pkklılarımı eğlendirecekler şimdi! Anlamıyorum, ne oluyor ülkeme, neler oluyor! Ya kim bastı düğmeye, biri çıkıp dur demeyecek mi! Nedir bu kepazeliklerin adı! Nereye gidiyoruz?

 

Yıllar öncesinde, henüz bir gazetenin köşesinde yazarken bunları söylemiştim ben, abartıyorsun demişlerdi… Hayır! Bizim ülkemizden intikam almak isteyen birileri var! Bu kişiler yavaş yavaş tüm değerlerimizi yok etmeye çalışıyorlar… En önemlisi elimizden CUMHURİYETİMİZİ almak istiyorlar! Ne mutlu Türküm diyene, demek ırkçılık oluyormuş! Suç oluyormuş! Ne yani bu şimdi.  Kendi ülkemizde mültecimiyiz? BDP Eşbaşkanı Demirtaş çocuğunun okuluna dilekçe vermiş, benim çocuğum ne mutlu Türküm demeyecek, diye. Ben haberin yalancısıyım…

 

Siz bu ülkenin ekmeğini yiyin, suyunu için ve TÜRK sözünden rahatsız olun! Yok böyle bir densizlik… Benden alınan vergilerle güzel güzel bölüyorsunuz vatanı…. Yazıklar olsun! Haram zehir zıkkım olsun; her kim ki TÜRK halkının emeğini çalıp yiyorsa, dilerim o toprak altında yatan gencecik şehitlerimiz kanları ile boğulursunuz!

 

Ve suç işleyerek bitiriyorum yazımı…

 

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE… TÜRKİYE CUMHURİYETİ… TC…

 

 Milletlerin tarihinde bazı dönemler vardır ki, belli amaçlara erişebilmek için maddî ve manevî ne kadar kuvvet varsa hepsini bir araya toplamak ve aynı doğrultuya yöneltmek gerekir. Yakın yıllarda milletimiz, böyle bir toplanma ve birleşme hareketinin önemli sonuçlarını kavramıştır. Memleketin ve devrimin, içeriden ve dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı korunması için, bütün milliyetçi ve cumhuriyetçi kuvvetlerin bir yerde toplanması gerekir. Aynı cinsten olan kuvvetler, ortak amaç yolunda birleşmelidir.

 

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK…

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.