real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
23 Kasım 2013

Tüm Öğretmenlerimizin Gününü Kutlarız…

indir (1)Cumhuriyetin ilan edildiği yıllarda, okuryazar insan sayımız azdı. Atatürk’ün harf devrimini gerçekleştirmesinden sonra millet mektepleri açıldı ve okuryazar insan sayımız artmaya başladı.

Bu çalışmaları başlatarak gelişmeleri yakından izleyen Ata­türk, halkın okuryazar olması için kara tahtanın başına geçerek halka okuma yazma öğretti. Bu çalışmalarından dolayı Atatürk’e 11 Kasım 1928′de Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanı veril­di. Atatürk, bu unvanı 24 Kasım 1928 tarihinde kabul etti.

Atatürk, öğretmenlere her zaman değer vermiştir. Bir ulusun kalkınmasında öğretmenin önemini belirtmek için “Öğretmenler, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.” demiş, böylece öğretmenlere olan güvenini dile getirmiştir.

Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım günü, Atatürk’ün 100. doğum yılı olan 1981 tarihinden be­ri “Öğretmenler Günü” olarak kutlanmaktadır.

Ülke geleceği için öğretmenlere güvenen Atatürk gibi biz de öğretmenlerimize güvenelim. Onlara her zaman destek verelim. Her fırsatta öğretmenlerimize sevgi ve saygı gösterelim. Onların bizler için yaptığı fedakârlıkları hiçbir zaman unutmayalım.

Her yıl 24 Kasım günü okullarımızda, gazetelerde, televizyon­larda öğretmenlik mesleğinin önemi ve kutsallığı üzerinde durulur. Öğretmenlik mesleği tüm yönleri ile tanıtılır. Emekli öğretmenlere plaket verilerek hatırlanır. Öğretmenler Gününde öğretmenimize duyduğumuz sevgiyi ve saygıyı anlatabilmek için bir buket çi­çekle öğretmeninizin yanına gidip ellerinden öperek gönlünü al­malıyız. Atamızın izinde olduğumuzu belirtmeli ve okullarımızı bitir­dikten sonra da öğretmenlerimizi saygı ve şükranla hatırlamalıyız. Bütün sevgiler, saygılar sana öğretmenim! Uzat, ders anlatan tebeşirli ellerinden öpeyim.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.