real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
21 Haziran 2013

Tüketici aldatılıyor mu?

yağkücükYağ piyasasında denetim olmadığı için hileli satışlar da artmaya başladı. Merkezi Samsun’da bulunan Karadeniz İftar isimli Ayçiçek yağı markasının düşük gramajla ürünlerini sattığı belirlendi.

DENETİM NEDEN YAPILMIYOR

Yağ piyasası, denetimler yapılmadığı için her türlü hilenin ve sahtekârlığın kol gezdiği sektörlerin başında geliyor. Merkezi Samsun’da bulunan Zaimoğlu Gıdaya ait Karadeniz İftar Ayçiçek Yağının 2 litrelik ambalajlarında 1.750 gram Ayçiçek yağı sattığı belirlendi. Samsun Özel Haber muhabirlerinin yaptığı araştırmalar neticesinde tespit edilen bu hilekarlık Karadeniz İftar Markasına gölge düşürürken, sektördeki denetim eksikliğini de gözler önüne serdi.

Eksik gramajlı yağların yanı sıra, ayçiçek yağı karıştırılmış zeytinyağları, palmiye yağı karıştırılmış hatta içinde hiç ayçiçek yağı olmayan ayçiçek yağları, bakkallarda marketlerde rahatça satıldığı haberleri ulusal basında da yer almıştı.

Samsun Tarım İl Müdürlüğü yetkililerinin konuyla ilgili ne açıklama yapacağı merak edilirken, bazı tüketicilerin konuyu Tüketici Hakları Derneğine başvurarak, yargı yoluna gidecekleri öğrenildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.