real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
16 Aralık 2013

Tirit Mevsimi Başladı…

IMG_3598Özellikle kış aylarında birlik ve beraberliğin pekişmesini sağlamak amacıyla geleneksel olarak yapılan ‘Kaz Tirit’ gecelerinin ilki İlkadım Belediyesi Sosyal Tesislerindeki gece ile başladı.

 

İlkadım Belediye Meclis Üyesi Sait Kayanın düzenlediği tirit gecesine İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş eşi Lütfiye Demirtaş,Kavak Dernek Federasyonu (KADEF) Başkanı Op.Dr.Yılmaz Karagöz eşi Müberra Karagöz,Kavak Belediye Başkanı Şerif Ün,Belediye Meclis üyeleri ve eşleri katıldı.Yoğun katılımın olduğu gecenin açılış konuşmasını yapan Belediye Meclis Üyesi Sait Kaya, Tirit yemeğinin geçmişte olduğunu gibi bugünde köylerde akrabalar arasındaki kaynaşmaya vesile olan birlikteliğimizin perçinlendiği bu gece şahsım ve meclis üyesi arkadaşlarım adına gecemize katılan tüm katılımcılara sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

 

IMG_3567GELENEKSEL KÜLTÜRÜ YAŞATMAK BİR MİLLETİ VAR EDEN EN ÖNEMLİ ETKENDİR.

Gecede olmaktan mutluluk duyduğunu belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, tirit gecelerinin birlikteliği ve dayanışma değerlerini yaşatarak, bir çok insanı bir araya getirip geleneksel lezzeti tattırdığınız için sizlere teşekkür ediyorum” dedi. Bu birliktelik benim için müstesna bir gece olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Demirtaş, Geleneksel bir kültürü yaşatmak, bir milleti var eden en önemli etkinliktir. Bu gecede, geçmişten bugüne bir kültürü yaşatarak, dayanışmayı, kardeşliği ve birlikteliği sağlayan başta meclis üyem Sait Kaya’yı ve bağlı olduğu dernek başkanı ve yöneticilerini kutluyorum” diye konuştu.

 

ORTAK DEĞERLERİMİZ PAYLAŞILMASINI SAĞLADIK

Düzenlenen etkinliğin dayanışma açısından gelecek yıllara kalacak bir etkinlik olduğunun söyleyen KADEF Genel Başkanı Op.Dr.Yılmaz Karagöz, “Biz Kavaklılar için Kaz Tirit Yemeği sadece aile içinde yenilen bir yemek değildir. Bizim milli yemeğimizdir.Akrabalarla, dostlarla bir araya gelinmesine vesile olan bu yemeğimiz, ortak değerlerin yüceltilmesi ve paylaşılmasını sağlamaktadır” dedi.

BİRLİKTE RAHMET AYRILIKTA AZAP VAR

“Birlikte rahmet ayrılıkta azap” vardır sözü konuşmasına başlayan Kavak Belediye Başkanı Şerif Ün, de 2009 yılında bunun nişanesini İlkadım’da,Kavakta en güzel örneğini sergileyerek bir ilki başardık “dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.