real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
07 Eylül 2013

Tıkla Oku

Samsun’a Karadeniz’e Kıyı Ülkelerle İlişkileri Geliştirme Görevi Verildi

Samsun’a Karadeniz’e komşu ülkeler ile ilişkileri kuvvetlendirme ve geliştirme adına özel görev verildi. Türkiye Tarihi Kentler Birliği (TKB)’nin tüzüğüne eklenen bir madde ile artık Samsun Büyükşehir Belediyesi, Karadeniz’e komşu olan ülkelerle yapacağı ortak çalışmalar için resmi bir altyapıya kavuşmuştu.

Türkiye Tarihi Kentler Birliği’nin (TKB) Samsun’daki toplantısı büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanı ve birliğe destek veren kurum ve kuruluşların temsilcilerinin katılımıyla Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonda başladı.

Dün akşam yapılan açılış konuşmalarının ardından bugün de TKB Başkanı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey’in başkanlığında birliğin tüzüğünde yapılan değişiklikler üyelerin oylarına sunuldu. Yeni katılan belediyeler ile birliğin üye sayısının 402’ye ulaştığını dile getiren Başkan Güzelbey, kuruldukları ilk on yıl içerisinde Trakya’dan Karadeniz’e, Doğudan batıya kadar ise bütün illerde neler yapabileceklerini planladıklarını ve bunların yerine getirilmesi için de takipçi olduklarını dile getirdi. “2011 yılı hedeflerimiz arasında her ile bir kent müzesi kurmayı kararlaştırmıştık. Bursa bunun en güzel örneğini ortaya koydu. Yine Samsun kıza bir zamanda kent müzesini tamamlayarak örnek bir çalışma sergiledi.” diyen Başkan Güzelbey, yaptıkları restorasyon ve dönüşümün halk nezdindeki dönüşün ortaya çıkması için sürekli anket çalışmaları yaptıklarını ve vatandaşın da bunlardan memnun kaldığını ifade etti. Güzelbey, yapılan bu çalışmaların aynı zamanda istihdam ve ekonomiye de katkı sunduğunun altını çizdi. Başkan Güzelbey, konuşmasının ardından tüzükte yapılan değişik ve eklemeleri üyelerin oyuna sundu. Yapılan değişiklikler oy birliği ile kabul edildi.

KEŞKE ÇALIŞMALAR 30 YIL ÖNCE BAŞLASAYDI

Büyükşehir Belediyesi olarak tarihi ve kültürel alanda yaptıkları hizmetler hakkında kısa bir sunum yapan Samsun Büyükşehir Belediyesi kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Camaş, göreve geldikleri günden bu yana önemli bir mesafe katettiklerini dile getirdi. Samsun’un her türlü tarihi ve kültürel değerlerini anlatan 36 eser hazırladıklarını aktaran Camaş, bu eserler sayesinde araştırmacıların her türlü sorularına cevap bulunabileceğinin altını çizdi. Devlet arşivlerinde bulunan 5 bin belgeden 3 bininin dijital ortama aktarıldığını geri kalanlar için ise çalışmaların devam ettiği söyledi. “Keşke bu çalışmalar 30 yıl önce başlasaydı şimdi katettiğimiz mesafe daha fazla olurdu.” diyen Camaş, 15 bin yıllık bir tarihi geçmişi bulunan Samsun’un sayısız medeniyete ev sahipliği yaptığını, belediye olarak bu medeniyetlere ait bilgileri günışığına çıkararak Samsun’un turizmine ve bilinirliğine katkı sunmayı hedeflediklerini belirtti.

Buluşma panel ile devam ederken, öğleden sonra ise misafirlere Samsun’da yapılan çalışmaları yerinde görmeleri için gezi düzenlenecek.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.