real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
02 Kasım 2013

Tarihe Büyük Saygısızlık…

110643Amisos ve hayali amazonlara önem gösteren Büyükşehir Belediyesi, Türk’ün 2 bin yıllık tarihine sahip çıkmıyor.
Büyük islam alimi peygamber efendimizin torunu Seyyid Kudbeddin Hazretlerinin ve Selçuklu dönemine ait tarihi mezarların bulunduğu türbe de restorasyon çalışmaları devam ederken, aynı bölge yeterli güvenlik önlemleri alınmayınca şarapçılar ve balicilerin mekanı haline geldi.
TARİHE BÜYÜK SAYGISIZLIK
Büyük islam alimlerinden Abdulkadir Geylani Hazretlerinin torunu Şeyh Seyyid Kudbeddin ve Selçuklu ile Osmanlı dönemine ait mezarların bulunduğu tarihi mezarlıkta bir yandan restorasyon çalışmaları sürerken, diğer taraftan ise tam bir duyarsızlık rezaleti yaşanıyor. Vakıflar Bölge Müdürlüğünün açtığı ihale sonucu Tuğra Restorasyon isimli yüklenici firma tarafından restore çalışmaları başlayan tarihi mezarlıkta Büyükşehir Belediyesi yetkilileri yeterli tedbir ve güvenlik önlemlerini almayınca bölge adeta şarapçıların mekanı haline geldi. Özellikle Samsun Türk Ocakları ile mezarlık alanının bulunduğu kısımda alkol şişeleri ve çöp yığınları oluşurken, tarihi şahsiyetlerin yattığı mekanda yeterli önlemleri almayan yetkililere büyük tepki gösterildi. Eski İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok döneminde tarihi çalışma yapılması amacıyla sökülen mezar taşları yerlerine tekrar koyulmazken, hepsi birbirinden önemli bu taşlar adeta çürümeye terk edildi.

ÇAĞLAYAN’dan BÜYÜK TEPKİ

Konuya büyük tepki gösteren Samsun Türk Ocakları Başkanı Prof. Dr. Kaya Tuncer Çağlayan bu bölgenin yürek sızıları olduğunu belirterek, güvenlik sorununun bir an önce çözümlenmesini istedi. Işıklandırma ve kamera sisteminin mezarlık çevresinde kurulması gerektiğini ifade eden Çağlayan bölgenin müslüman Türk dönemine ait ilk mezarlık olduğunu ve ecdadımızın mirasına sahip çıkılması gerektiğini belirterek, ‘Bu güne kadar Samsun Türk Ocakları olarak emniyet birimlerimiz ve yerel yönetimlere gerekli şikayetleri yapmamıza karşın, ne yazik ki bölgenin güvenliğini bir türlü sağlatamadık. Mezarlık çevresine yazılan bazı uygunsuz yazıları biz kendi imkanlarımızla sildirdik. Geçmiş dönemde böylesine önemli bir mezarlıkta ahlak dışı ilişkiler bile yaşanmış. Bu kabül edilebilecek bir durum değildir. Mezarlık bölgesinde yeterli aydınlatma çalışmalarının yapılması, geçici kamera sisteminin kurulması ve gezici polis ekiplerinin denetimlerini bu alanda sıklaştırması bu sorunun çözümüne katkı sağlayabilir. Amisos ve hayali amazon şehirleri peşinde koşanlar Samsun’un merkezinde yatan tarihsel şahsiyetlere ve islam büyüklerine ne yazık ki aynı duyarlılığı göstermiyorlar. Bir an evvel bu sorun çözülmeli’ dedi.

FERHAT SOY

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.