real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
17 Haziran 2013

Süreç başlıyor…

SAMSUNKÜCÜKSAMSUNSPOR’un SEÇİMİ YARGILIK…

Samsunspor Kongresi tüm şaibe iddialarına rağmen gerçekleştirildi. Şaibeli seçimin yargıya götürüleceği açıklanırken, AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş’ın henüz görevi resmileşmeyen yönetimi ziyaret etmesi manidar bulundu.

ÜYE LİSTELERİ AÇIKLANMADI

Samsunspor kongresi yasa dışı uygulamalar ve yasaklara rağmen hafta içi Canik Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. 3 ayda bir kongre yaparak adeta adı seçim takımına çıkan Samsunspor’un kongresinin salona alınmayan isimlerle ve netleştirilmeyen iddialarla demokrasi sınavını geçemediği konuşuluyor. Denetim komisyon raporlarının hala gizliliğini koruduğu takımın kongre öncesinde kamuoyuna açıklanması gereken üye listesi sır gibi saklanırken, salon da kimlerin oy kullandığı ve delege yapıldığı ise merak ediliyor. Üye olmadığı gerekçesiyle izleyici olarak salona sokulmayan isimler varken, iddialara göre üye olmayan bazı kişiler ise listeye alındı. Yaklaşık 1900 üyesi bulunan kulübün bir şölen havası içerisinde olması arzu edilen kongresinin hafta içi yaklaşık 50 kişiyle gerçekleştirilmesi akıllardaki soru işaretlerini artırıyor…

DİVANDAKİ İSİMLER?

Kulübün kongresinde Divan Başkanlığında görev alan isimler arasında kulübün eski Başkanı Avukat Hakkı Tomaç ile Samsun Serbest Muhasebeciler Odası Başkanı Ahmet Hayvalı isimleri bulunurken, hukuki hak ihlallerinin yaşandığı iddia edilen kongre de takımın kime ne kadar borçlu olduğu, denetim komisyon raporlarındaki geçmiş yönetimlere ait yolsuzluk iddiaları ise gündeme dahi alınmadı. Özellikle spor hukukunu iyi bilen Hakkı Tomaç’ın hukuka aykırı yapıldığı iddia edilen seçim de sessiz kalması ve divan da görev alması tepkiler çekti. Samsunspor’a yakın bazı kaynaklara göre kulübün içinde bulunduğu kaos ortamının Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ı da rahatsız ettiği söylenirken, özellikle Hükümetin yoğun gündeminden dolayı Emin Kar Başkanlığındaki yönetimin kongre öncesi verilen teminatları alamayacağı ifade ediliyor. Siyasetle sporun adeta iç içe girdiği Samsunspor’un tüm bu belirsizlikler içinde gelecek sezon göstereceği performans merak edilirken, taraftar da endişeli bekleyişini sürdürüyor…

MENTEŞOĞLU NE DEMİŞTİ?

Tarık Menteşoğlu’da kulübe Başkan adayı olduğunu açıklamış, açıklanmayan üye listeleri sebebiyle yönetim kurulu listesini hazırlayamayarak seçimin hukuka aykırı gerçekleştirilmesine karşı sert bir tavır almıştı. Kulübün delege ve üye yapısını bilmeden liste hazırlamanın hiçbir anlam taşımadığını ifade eden Menteşoğlu kongre salonuna tepki amacıyla boş kağıtla geldiğini söyledi. Kongre salonunda tepkisini ortaya koyan Menteşoğlu’nun misafir kartı verilerek seçimi izlemesine bile yasak koyulması büyük tepkiler alırken, tarihinin en güzel günlerini yaşatan efsane Başkan Haspi Menteşoğlu’nun oğluna yapılan bu saygısızlık taraftar gruplarının da büyük tepkisini çekti ve sosyal medya da yönetime öfke yağdı.

BİZİM ADAYLIĞIMIZI ENGELLEDİLER

Adaylığının bazı çevrelerce kasıtlı olarak engellendiğini ifade eden Menteşoğlu, ‘Şimdi bazıları üye olmadığımı gerekçe göstererek bizim aday olamayacağımızı seçimden önce kamuoyunda yaymaya çalıştılar. Tarık Menteşoğlu aday ise yönetim kurulu listesini hazırlar, kongre salonuna gider ve eğer divanın oylaması sonucu delegelerin çoğunluğu evet derse adaylığımız resmiyet kazanır. Bu yönetim üye listelerini dahi açıklamadı ve suç işledi. Biz neye göre listemizi hazırlayacaktık? Oy kullanacak delegelerin kim olduğunu dahi bilmiyorduk. Bizim adaylığımız o kadar ürkütmüş ki bizi salona misafir izleyici olarak dahi almadılar. Çünkü bu işin ucunda Samsunspor’un hortumlanan milyon dolarları, yargı önüne koyulacak dosyaları ve birilerinin siyasi hesapları vardı. Ne Samsunspor ne de içinde bulunduğu durum bunların umrunda değil. Bu anti demokratik çağ dışı seçimde körler sağırlar birbirlerini ağırladı. Yazıklar olsun bu takımı kendi emellerine alet edenlere. Biz konuyu yargıya taşımaya karar verdik. Türk adaletine olan güvenimiz sonsuz. Bizim derdimiz Samsunspor’un rant gruplarından arındırılması ve hak ettiği yere kavuşması. Bu iş kuklalarla yürümez. Koskoca Samsunspor’u ne hallere düşürdüler ’ dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.