real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
04 Ocak 2014

Sınav Çetesiyle Devlete Memur Olmuşlar

sınavvÖSYM’nin sınavlarında sahtecilik yaparak haksız yere üniversiteye öğrenci yerleştirdikleri ve devlette iş buldukları öne sürülen şebekeyle ilgili soruşturma derinleşti. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, ÖSYM’nin geçtiğimiz 13 yılda düzenlediği tüm sınavları incelemeye aldı.

HAKSIZ YERE ÜNİVERSİTE KAZANMIŞLAR

Sınav çetesi soruşturması derinleşti. Savcılık, ÖSYM’nin 2000 yılından bu yana yaptığı tüm sınavları mercek altına aldı. O sınavlara giren ve durumu şüpheli görülen herkes tek tek inceleniyor. Yüzlerce kişinin sahtecilik çetesi sayesinde işe girdiği ya da üniversiteyi kazandığı belirlendi.

İLK DALGA 1,5 YIL ÖNCE

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın geçen yıl yaptığı ilk dalga operasyonlarda, 30’a yakın kişi tutuklanmıştı. Savcılık, ikinci dalga operasyonda ilk olarak, son 13 yılda yapılan tüm sınavların bilgilerini ÖSYM’den istedi. Ve kapsamlı bir inceleme başlatıldı.

SINAV ÇETESİYLE DEVLETE MEMUR OLMUŞLAR

İlk etapta, sınava başkasını sokarak memur olan 40 kişiyle, üniversiteyi kazanan 26 öğrenci tespit edildi. Soruşturma sırasında, joker adı verilen kişilerden her birinin, 6-7 kişinin yerine sınava girdiği ortaya çıktı. Şebekenin 100’den fazla kişiyi joker olarak kullandığı da belirlendi.

JOKERLER PKK’LI ÇIKTI

Gözaltına alınan jokerler arasında, PKK’yla bağlantılı olanlar da var. Bazılarının, metropollerde eylemlere katıldıkları; bazılarının İran’da faaliyet gösterirken yakalanıp Türkiye’ye teslim edildiği; bazılarının da çeşitli üniversitelerde eylemler organize ettiği iddia edildi. Zanlıların sorguları sürüyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.