real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
27 Aralık 2013

İnsanlar Değil,Şehirler Engellidir…

canik haber (2) (5)“Engelliler Gözüyle Samsun” projesi kapsamında düzenlenen fotoğrafçılık kursuna katılan engellilerin çektiği fotoğraflar görücüye çıktı. Başkan Osman Genç, engellilere fırsat verildiğinde büyük işler başardıklarını söyledi

Engelli Destek Programı (EDES), Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Samsun Valiliği ve Canik Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Engelliler Gözüyle Samsun” Projesi kapsamında düzenlenen Fotoğrafçılık Kursu’na katılan engellilerin fotoğrafları düzenlenen sergiyle görücüye çıktı. Profesyonel fotoğrafçıları aratmayan fotoğrafların yer aldığı sergi büyük ilgi gördü.

SERGİ AÇILDI

Canik Belediyesi hizmet binasında düzenlenen serginin açılışına Canik Belediye Başkanı Osman Genç, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Alican Usta, Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Haluk Melekoğlu, Canik Kent Konseyi Genel Sekreteri Reşat Kılınçarslan, okul müdürleri, kurs öğretmenleri, engelli çocukların velileri ve öğrenciler katıldı. Açılış öncesi konuşan Başkan Genç, engelli insanlara karşı toplumun duyarlı olması gerektiğine işaret ederek, belediye olarak engellilere karşı her zaman duyarlı olduklarını belirtti.

İNSANLAR DEĞİL, ŞEHİRLER ENGELLİDİR

Engelli insanlara fırsat verildiğinde neleri başarabildiklerini düzenlenen sergiyle bir kez daha gördüklerini ifade eden Genç, “Aslında insanlar engelli değil, şehirler ve binalar engellidir. Şehirleri ve binaları insanların rahat kullanabileceği şekilde dizayn etmeliyiz. Biz Canik’te binalarımızı buna göre yapıyoruz. Hatta yeni hizmet binamızda Engelli Koordinasyon Birimi kurduk. Bu vesileyle engelli insanlarımızın fotoğrafçılık kursuna katılmaları bizler için önemli. Bu manada kursa katılan ve kursun düzenlenmesinde Canik Kent Konseyi’miz başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

BAŞKAN GENÇ’E YOĞUN İLGİ

Engellilere yönelik verdiği destekten dolayı Başkan Genç’e teşekkür eden Samsun İl Milli Eğitim Şube Müdürü Alican Usta da, “Onların hayata katılmalarını sağlamak, yaşam konforunu artırmak bizlerin görevi. Bu sergi aracılığı ile engelli çocuklarımızın gözünden yaşadığımız şehri görmek çok anlamlı” diye konuştu. Konuşmaların ardından Genç ve protokol üyeleri serginin açılışını gerçekleştirdi. Sergiye gezen Başkan Genç’e çocukların ilgisi oldukça yoğun oldu. Engelli çocukları seven Başkan Genç, onlarla bol bol fotoğraf çekindi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.