real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
05 Nisan 2013

Seçim kavgası şimdiden başladı….

yusuf_ziya_yilmaz_yumruk-e1348154200347-280x184KİM BU GAZETECİLER?

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın yerel basın ile ilgili yaptığı açıklamalar gündeme oturdu. Yılmaz’ın isim vermeden ‘Belediyenin kapısından içeri sokmam’ dediği gazetecilerin kim olduğu tartışılırken, gözler eski Başkan yardımcısı Denge Gazetesi sahibi Adnan Bahadır ve Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun’a çevrildi…

SAVCILARI GÖREVE ÇAĞIRDI….

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yazdıkları yazılarla Samsun ve Samsun halkının menfaatine zarar veren gazeteciler hakkında işlem yapılması için savcıları göreve çağırdı..

AKS TV’de yayınlanan ve Sinan Sallabaş’ın sunduğu Samsun’un Nabzı programına konuk olan Yusuf Ziya Yılmaz, şehre zarar veren insanların cezalarını bulacaklarını belirtti. Samsun için yararlı her türlü projeye açık olduğunu, ama Samsun’a zarar veren herkesin de karşısında olduğunu kaydeden Yılmaz, “Herkesin düşüncesini söyleme özgürlüğü var ancak bu hakkın da bittiği bir nokta var. Başkasının hakkının başladığı yerde biter. Başkasının hakkı dediğimiz haklar sadece muhatabın hakkı değil eğer topluluğu ilgilendiren bir konuysa muhatap bütün kenttir. Bu konuda yazan ve görüş beyan eden kişiler ellerinde bir şey varsa sadece ben onunla hukuki mücadelesini veririm” dedi.

BELEDİYENİN KAPISINDAN GİREMEYECEKLER

AKS TV ekranlarından Samsun halkına seslenen Başkan Yılmaz, “Bu unsurların bu kadar meydanı boş bularak şehre zarar verecek hale gelmesine katkı vermeye hakkı yok. Birçok insan bunların eleştirilerinden, şirretinden, tehditlerinden, belalarından çekindiği için bunlara reklam veriyorlar. Kim bunlara yarın benimle ilgili olumsuz bir şey yazar da başıma iş alırım diye katkı veriyorsa vebalım günahım o tarzda düşünenlerin boynuna olsun. Ben bunları belediye sokmuyorum
Sokmayacağım da. Şehre zarar veren adamı sokmayacağım. Ben bu işleri yaptığım sürece giremeyecekler belediyeye” diye konuştu.

ŞEHRİN MORALİNİ BOZMAYA HAKKI YOK!

Bu tarz kişilerin ruhunun karardığını kaydeden Yılmaz, “Diyor ki adam ‘Bu şehre 20 yıldır ne yapılmış gösterin bana’ Kardeşim senin ruhun kararmışsa, Allah senin yüreğini karartmışsa bunu söyleyebilirsin ama gazetende devletin televizyonunda yazıp çizemezsin, şehrin moralini bozmaya hakkın yok. Yazan kişinin, yazdığı kişiyle bir ilişkisi olduğu ve onun için yazdığı inancı hakim. Ben halkı uyarıyorum; işadamları, sanayiciler, esnaflar, tüccarlar ne olur, bana dokunmayan yılan bin yaşasın demeyin, başkasına yapılana sessiz kalmayın. Yarın o yılan döner seni de sokar. Buradan savcılara, yargı mensuplarına çağrıda bulunuyorum.

Baksınlar bunlar ne kadar vergi veriyorlar, nerelerden geçiniyorlar, hangi cirolara hitap ediyorlar, bu gelirleri nerden üretiyorlar? Bütün yargı mensuplarına çağrıda bulunuyorum böyle trajedi olamaz” diye belirtti.


DENGE GAZETESİ

Büyükşehir Belediyesi eski başkan Vekili olan ve Samsunspor’un parasını usülsüzlük yaparak zimmete geçirme iddiasıyla yapılan A Takımı operasyonu sonrası görevden ayrılarak Denge Gazetesini kuran Adnan Bahadır’ın ismi ilk akla gelen isimlerin başında…. Gazeteyi kurduktan sonra Büyükşehir Belediyesi muhalifi bir yayın çizgisi izleyen Bahadır, köşe yazılarında A Takımı Operasyonunda kendisini Başkan Yılmaz’ın yanlız bıraktığını belirtmiş, ve ağır eleştirilerini sürdürmüştü. Bahadır bu günkü köşe yazısında da Cumhuriyet Savcılarını belediyedeki yolsuzluklarla ilgili soruşturma açmaya davet ederken, Başkan Yılmaz’ı da açık oturumda karşılıklı düelloya çağırdı.

HABER GAZETESİ

Başkan Yılmaz’ın hedefindeki gazetecilerden bir diğer isim ise Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun’un olduğu söyleniyor. Borsan Grup ile yaşadığı anlaşmazlıklar ve belediye ihalelerine Borsan’ın alınmaması Büyükşehir ile Haber Gazetesinin arasını açmıştı. Özellikle Borsan Grup Başkanı Adnan Ölmez’in akrabası da olan Ak Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni’nin yeni dönemde milletvekili seçilememesi ve gözünün Büyükşehir Belediye Başkanlığında olması da Haber Gazetesini Yılmaz muhalifi yaptıran başka büyük bir etken.

ARENA DESTEKÇİSİ

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz’ın en büyük ve tek destekçisi ise Gazete Arena. Genel Yayın Yönetmenliğini Hayati Kaynar’ın yaptığı gazete Yusuf Ziya Yılmaz’ın en büyük destekçisi. Başkana yakın olan isimler arasında olan Nusret Sağlam’ın da köşe yazdığı gazete Başkan’a yapılan olumsuz haberleri sayfalarında görmezken, hemen hemen her gün belediye çalışmaları ile ilgili haberler gazetenin manşetlerini süslüyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.