real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
06 Ocak 2014

Sarıkamış Şehitlerini Yerinde Andılar…

bakan-kilic-canik-kurtarma-ekibini-tebrik-ett-5509020_400Türkiye’de bir belediye tarafından ilk kez kurulan Canik Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (CAK), 99 yıl önce Sarıkamış Harekatı sırasında donarak şehit düşen 90 bin Mehmetçiği yerinde andı. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Canik Belediyesi ekibini tebrik etti.

CAK Sorumlusu Okan Çakır, CAK görevlileri ve Samsun Off Rood (SAMOFF) üyeleri, 90 bin Mehmetçiğin donarak şehit olduğu Sarıkamış’ın manevi iklimini yaşamak üzere gittikleri Kars’ta şehitler için düzenlenen törenlere katıldı. CAK ekibi, 99 yıl önce Sarıkamış Harekatı sırasında donarak şehit düşen 90 bin Mehmetçik anısına Mehmetçiklerin şehit düştüğü yerdeki eksi 25 derece soğukta kamp kurdu. Mehmetçiklerin şehit düştüğü o günü manevi olarak yaşayan CAK ekibi, şehitler için düzenlenen 8,5 kilometrelik yürüyüşe de katılarak, KOP Dağı’nda 2228 metreye tırmandılar. Sarıkamış’taki törenlere katılan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Aslan Karanfil, şehitleri unutmayan Canik Belediyesi’ni ve CAK ekibini kutladı. Anma etkinliklerine katılan Bakan Kılıç, “Samsun’dan bir ekibi burada görmek çok güzel. CAK ekibi ile böyle anlamlı bir organizasyona katılan Canik Belediyesi’ni tebrik ediyorum” dedi.

Sarıkamış’ta 3 gün kalan ve anma etkinliklerinin son günü olan pazar günü yürüyüş yapan CAK ekibi, daha sonra Samsun’a dönmek üzere yola çıktı. Bu vatanın uğruna canlarını feda eden şehitlere ve gazilere borçlu olduğunu ifade eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “CAK ekibimiz anlamlı bir organizasyonu başarıyla tamamlayarak geri dönüyor. Böyle manevi anlamı çok büyük bir organizasyona katılmaktan onur duyuyoruz. Bundan 99 yıl önce Sarıkamış’ta yaşanan bu acı olayı hala içimizde hissediyoruz” diye konuştu. – SAMSUN

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.