step mom and son porn videos

logo

reklam
19 Haziran 2013

Samsun’da seçim anketi yapmıştı…

ORCKÜCÜKSamsun’da bugünlerde yaptığı seçim anketi açıklanan ORC firmasının sahibinin dolandırıcılık ve resmi evrak ta sahtecilik yaptığı haberi basında yer almıştı.

İŞTE O HABER

Anketi yapan Objective Research Center’ın (ORC) Türkiye’de kaydı olmadığı ve anketin danışmanlığını yapan Mehmet Murat Pösteki’nin dolandırıcılık ve resmi evrakta sahtecilikten işlem gördüğü ve şirketine sahte fatura baskını yapıldığı belirlendi. 13 Aralık’ta medyada geniş yer bulan, ORC tarafından 5/9 Aralık 2011 tarihlerinde Türkiye’nin 27 ilinde yaptığı iddia edilen ankette 25 bakanın performansı değerlendirilmişti. Oysa Ankara Vergi Dairesi’nin, usülsüzlük cezasının tahsili için gittiği şirketi, adreste bulamadığı öğrenildi.

ORC’nin danışmanı Mehmet Murat Pösteki’nin de dolandırıcılıktan işlem gördüğü ortaya çıktı.

Sahibi olduğu Başkent Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi’ne 2009′da düzenlenen operasyonda CHP’ye kesilmiş yüklü miktarda fatura bulundu. Pösteki’nin kardeşi Mehmet Safa Pösteki tutuklandı.

CHP’de ‘naylon fatura’ skandalı

Vakit gazetesinin haberine göre; Kanal Türk’ün eski sahibi Tuncay Özkan’ın kestiği trilyonluk faturalardan sonra CHP’nin başı bu sefer de bir araştırma kuruluşu adına kendisine kesilen naylon fatura ile dertte.
Bursa Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatıyla düzenlenen operasyonda yakalanan Mehmet Sefa Pösteki’nin CHP için kestiği 900 bin TL’lik naylon fatura ele geçirildi. Pösteki’nin hazırladığı faturaların, Başkent Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi adına CHP’ye kesildiği ortaya çıktı.
Bursa Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatıyla düzenlenen ‘naylon fatura’ operasyonunda Cumhuriyet Halk Partisi’ne kesilmiş yaklaşık 1 trilyon liralık sahte fatura ele geçirildi. CHP’nin başı, Tuncay Özkan’ın Kanaltürk’üne kesilen faturalardan sonra ikinci kez ağrıyacak gibi…

PÖSTEKİ, UZUN SÜRE TAKİBE ALINDI

Bir ihbarı değerlendiren Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı, Mehmet Sefa Pösteki isimli şahsa yönelik sahte fatura operasyonu başlattı. ‘Sahte fatura düzenlemek suretiyle dolandırıcılık’ şeklinde gelen ihbar üzerine Bursa Cumhuriyet Savcılığı, Bursa Emniyeti’ne gerekli talimatları gönderdi. Mehmet Sefa Pösteki’nin fatura işlemlerini uzun süre takibe alan Mali Şube Ekipleri, şahısların ve şahıslara ait şirketlerin üzerinden dolandırıcılık yapıldığı ve sahte naylon faturalarla haksız kazanç sağladıklarını tespit etti.

EŞ ZAMANLI OPERASYONLAR DÜZENLENDİ

Savcılığın talimatıyla Mehmet Sefa Pösteki’ye ait adreslere eş zamanlı olarak düzenlenen baskınlarda çok sayıda sahte naylon fatura ele geçirildi. Aramada ele geçirilen faturalar arasında ‘Başkent Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi’ adına Cumhuriyet Halk Partisi’ne kesilmiş çok sayıda fatura bulundu. Yaklaşık 900 bin TL tutarındaki bu faturalar, 2008 yılında adı geçen şirketin CHP’nin değişik illerde yerel seçimlere yönelik araştırma yaptırdığını gösteriyor.

ONUR ÖYMEN’LE GÖRÜŞMÜŞ

Faturalar ve şirket hesapları incelendiğinde ise CHP’ye hizmet verilmediği, ancak ‘araştırma hizmeti verilmiş gibi’ göstermek suretiyle haksız kazanç elde edildiği ortaya çıktı. Operasyon sonucunda Sefa Pösteki, 13 Mart tarihinde tutuklandı. Pösteki ilk ifadesinde Onur Öymen ve üst düzey CHP’lilerle görüştüğünü söyledi. Tutuklanan Sefa Pösteki’nin; babası Mehmet Ali Pösteki ve abisi Mehmet Murat Pösteki ile birlikte Kim-ar Araştırma ve İmaj Ajans isminde bir şirketin ortakları oldukları belirlendi.

MALİYE EKİPLERİ BİR YILDIR ARIYOR

CHP’ye sahte fatura kesen Başkent Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi’nin kurucuları ise Mehmet Murat Pösteki ve Kemal Özkiraz olarak görünüyor. Şirkete Ankara Vergi Dairesi Gelir İdaresi Başkanlığı’nca özel usulsüzlük cezası kesildiği ve şirket belirtilen adreste bulunamadığından Maliye ekipleri tarafından bir yıldır arandığı da belirlendi. Mehmet Sefa Pösteki’nin; dolandırıcılık-iflas ve suç eşyasını satın almak suçlarından kaydı olduğu da tespit edildi. Operasyon kapsamında Mehmet Murat Pösteki halen aranıyor. Sefa Pösteki 13 Mart 2009′da yakalanarak tutuklanmıştı.

KAYNAK: http://sehirmedya.com/siyaset/bakan-anketi-cakma-cikti/

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.