real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
05 Ağustos 2013

Samsun’da Bir Ayrıcalık…

aaAS– İLKADIM BELEDİYE BAŞKANI NECATTİN DEMİRTAŞ:

 -” HALK EKMEĞİN SAMSUN’DA OLMASI AYRICALIKTIR.”

– ” HALK EKMEK SAMSUN İÇİN ÖNEMLİ BİR YATIRIMDIR. “

Karadeniz tek, Türkiye’de ise teknoloji olarak eşi olmayan tesisin Samsun’da olmasının bir ayrıcalık olduğu vurgulayan Başkan Demirtaş, Bölgede tek ve ilk fabrika olma özelliği taşıtan

Halk Ekmek Fabrikası, dar gelirli ailelerin bütçesine sağladığı karın yanında yerel istihdam şekliyle de bir çok yuvaya iş imkanı oluşturmuştur.” dedi.

50 mahalleyi kapsayan iftar programıyla mahalle sakinleriyle bir araya gelen Başkan Demirtaş, Ramazan ayının 24. gününde Karasamsun ve Kalkanca mahallesi sakinlerinin sofralarına konuk oldu.  İftar sonrası vatandaşlarla sohbet eden Başkan Demirtaş, Karadeniz’in ilk halk ekmek fabrikasıyla Samsun ekonomisine önemli ölçüde katkı sağladıklarını söyledi.

Derecik mahallesinde 4 bin 700 metrekarelik alanda kurulan İlkadım Belediyesi Halk Ekmek  Fabrikası’nın Samsun için önemli bir yatırım olduğunu kaydeden  Başkan Necattin Demirtaş, ” Halk ekmek büfeleri, fabrika içinde çalışan personel sayısı ile birlikte 120 kişinin istihdamını sağladık. Bölgede tek ve ilk fabrika olma özelliği taşıtan Halk Ekmek Fabrikası, dar gelirli ailelerin bütçesine sağladığı karın yanında yerel istihdam şekliyle de bir çok yuvaya iş imkanı oluşturmuştur.” dedi.

KARADENİZ’DE İLK TÜRKİYE’DE TEK

Halk ekmek fabrikası projesini yerel seçimler öncesi meydanlarda halkla paylaştıklarını ve kabul gördüğünü anlatan Demirtaş, “ Seçim meydanlarında halkımızın benimsediği halk ekmek fabrikası projemizi yap-devret-işlet modeliyle inşa ederek halkımızın hizmetine sunduk.” dedi.  İlkadım Halk Ekmek Fabrikası’nın son teknoloji sistem ile kurulduğunu anlatan Demirtaş, Epoksi adı verilen malzeme ile kaplı fabrika zemininin mikrop ve bakteri üremesine fırsat vermediğini belirtti.

Karadeniz tek, Türkiye’de ise teknoloji olarak eşi olmayan tesisin Samsun’da olmasının bir ayrıcalık olduğu vurguladı. Belediyenin kasasından tek kuruş dahi çıkmayarak inşa edildiğini kaydeden Demirtaş, ” Bu tesiste üretilen ekmek, lezzetinin yanı sıra fiyat yönüyle de Türkiye’de tektir. Halk Ekmek Fabrikası’nın 17 Milyon’a mal olmuştur. Belediyenin kasasından tek kuruş dahi çıkmamıştır. Halk ekmeğin  bize iki faydası var. Birincisi hijyen, ikincisi ise ekonomik olması. Fabrikanın günlük ekmek üretme kapasitesi 220 Bin fakat, fırıncıları mağdur etmemek adına piyasanın dörtte biri oranında ekmek üretimine izin verdik. ” diye konuştu.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.