real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
24 Ağustos 2013

Samsun Uluslararası Ticaret Merkezi Olacak

caniK-Haber (6)Samsun ilçeleriyle harekete geçmeli

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Samsun’un ilçeleriyle birlikte ortak akılla yönetilmesi gerektiğini belirterek, “Herkesin Samsun’la alakalı fikri olmalıdır, herkes bu şehrin yararına olacak konularda konuşabilmelidir. Şehrimizi ilçelerle birlikte ve doğru projelerle harekete geçirmeliyiz. Ladik 12 ay turist çekmelidir” dedi

Canik Belediyesi tarafından Samsun ve bölgenin ticati tarihini anlatan Tarih Boyunca Karadeniz Ticareti ve Canik (Samsun) kitabının tanıtımı amacıyla düzenlenen Samsun Kültür ve Tarih Buluşmaları Ladik’te gerçekleştirildi. Ladik Akpınar Öğretmen Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen Kültür ve Tarih Buluşmaları büyük ilgi gördü. Ladik Kaymakamı Murat Gökoğlu, Ladik Belediye Başkanı Mehmet Karahan, Ladik İlçe Emniyet Müdürü Hikmet Demirci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yunus Derekaya, İlçe Müftü Vekili Abdullah Tuzcu, AK Parti İlçe Başkanı Fikret Baştan ve vatandaşların katıldığı buluşmada Başkan Genç, Samsun’un ilçeleriyle birlikte ortak akılla yönetilmesi gerektiği mesajını verdi.

LADİK TURİZMDE, VAZİRKÖPRÜ TARIMDA

Konuşmasında Samsun’un köklü bir tarihe sahip olduğuna işaret eden Başkan Genç, “Samsun 7000 yıllık tarihi geçmişi ve ticari tecrübesiyle dünyanın gözbebeği olabilecek potansiyele sahip bir şehir. Ancak bugün geçmişte üstlendiği ticaret merkezi misyonunu yitirdi. Ancak Samsun’u ilçeleriyle birlikte planladığımız ve şehri ortak akılla yönettiğimiz takdirde yeniden tarihteki altın günlerimize dönebiliriz. Ladik ve Havza’yı turizm, Bafra ve Çarşamba’yı, Vezirköprü’yü tarım, Asarcık, Salıpazarı, Ayvacık’ı hayvancılıkta ön plana çıkarırsak ve ilçelerle şehrin, şehirle Anadolu ve dünyanın bağlantısını iyi sağlayabilirsek Samsun’u geleceğe taşırız. Ancak bunun için önce Master Plan yapmalıyız ve ilçelerin potansiyelini, özelliklerini belirlemeliyiz” dedi.

İLÇELER GELİŞMEZSE OLMAZ

İlçelerin merkezden ayrı düşünülemeyeceğini ifade eden Başkan Genç, “İlçeleri gelişmeyen bir Samsun’un ileri gitmesi mümkün değil, aynı şekilde merkezi çekim merkezi olmayan bir Samsun’un ilçelerinin de yatırım çekmesi ve gelişmesi çok zor. Onun için Samsun’da vizyoner projelerle tarihle bugünün kucaklaşacağı yeni merkezler olmalıdır. İki mavi olan deniz ve hava ulaşımını iyi değerlendirdiğimizde ve hızlı yük trenini ilçelerin de yararlanacağı şekilde şehre kazandırdığımızda Samsun yeniden uluslararası bir ticaret merkezi olacaktır” diye konuştu.

ANADOLU’NUN EN YAKIN KAPISI

Samsun’un Anadolu’nun Rusya ve Avrupa’ya açılan en yakın kapısı olduğuna dikkat çeken Başkan Genç, “Yapmamız gereken Anadolu’nun mallarını Avrupa ve Rusya’ya hızlı ve güvenli bir şekilde ulaştırabileceği bir şehir olmak. Bunun yolu da iyi ulaşım ağlarından geçiyor. Yine bu şekilde Avrupa ve Rusya’dan gelen mallar hızlı ve güvenli bir şekilde Anadolu ve Orta Doğu’ya ulaşacak. Samsun’u en az üç dört lojistik köyün olduğu bir lojistik merkezi yapmalıyız. Avrupa’nın 9. koridoru bu şehirden geçiyor. Dolayısıyla tıpkı geçmişte tarihi ticaret yolarının geçtiği Samsun, bugün de aynı önemini korumaktadır. Sadece şehrimizi ilçelerle birlikte ve doğru projelerle harekete geçirmeliyiz” şeklinde konuştu.

LADİK 12 AY TURİST ÇEKMELİDİR

Ladik’in tarihin ilk çağlarından itibaren önemli bir yere sahip olduğunu da belirten Başkan Genç, “Ladik muhteşem doğası, gençlik suyuna sahip kaplıcası, yaylası, gölü ile turizm potansiyeli yüksek bir ilçemiz. Amasya’da bulunan Osmanlı şehzadeleri yılın 6 ayını Ladik’te geçirirmiş. Ladik gerekli konaklama tesisleri ve yatırımlarla birlikte turizmde söz sahibi olmalıdır. Ladik yaz ve kış turizmiyle yılın 12 ayı turist çekmelidir” değerlendirmesini yaptı.

BAŞKAN GENÇ, FABRİKALARI GEZDİ

Başkan Genç, Ladik’te esnafları da gezdi. Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Genç, Ladiklilerle sohbet edip, onları dinledi. Ladik Huzurevi’ni de ziyaret eden Başkan Genç, onlarla sohbet edip, hediyeler vererek gönüllerini aldı. Ladik Dikilitaş Türbesi’ne uğrayarak burada dua eden Başkan Genç, Ladik Belediye Başkanı Mehmet Karahan’ı da makamında ziyaret etti. Ziyaretinden dolayı Başkan Genç’e teşekkür eden Karahan, Ladik’te yapılan çalışmalardan bahsetti. Başkan Genç, Ladik’in ve Samsun’un önemli üretim tesislerinden Akdağ Su Fabrikası ve Ladik Çimento Fabrikası’nı da ziyaret etti. Burada fabrika yetkilileriyle sohbet eden Başkan Genç, Ladik’in daha çok yatırım çekmesi gerektiğini söyledi.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.