real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
19 Kasım 2013

Samsun İçin Önemli Gelişmeler…

ww_1Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Osman Genç, dünyadaki gelişmeler ışığında şehrin geleceğine yönelik hazırladıkları vizyoner projelerle Samsun un dünyanın en önemli şehirlerinden biri olacağını söyledi. Genç, “Şehr-i Samsun, Viking Projesi ni tetikleyecek” dedi.
Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı ve Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Samsun da gerçekleştirilecek uluslararası projelere destek vermek ve yerel idareleri bu konuda bilinçlendirmek amacıyla kurulan Uluslararası Yerel İdareler Ticaret ve Eğitim Birliği Derneği (UYİTEB) nin davetlisi olarak Samsun a gelen Litvanya Ankara Büyükelçisi Kestutis Kudzmanas onuruna Meşe Kültür Tesisleri nde verilen kahvaltıya eşi Nimet Genç ile birlikte katıldı. Kudzmanas, Viking Projesi nin Samsun için önemli olduğunu vurgularken, Genç, Şehr-Samsun projesinin Viking Projesi ni tetikleyeceğini söyledi.
SAMSUN İÇİN ÖNEMLİ GELİŞMELER
Kahvaltı sonrası yaptığı konuşmada dünya ekonomisinin değiştiğine işaret eden Genç, şehirlerin gelişimi için ulaşım ve lojistiğin ön plana çıktığını belirtti. Samsun un Rusya ve Anadolu ya olan yakınlığının şehir için büyük bir avantaj olduğunu vurgulayan Genç, “Dünyadaki gelişmeler ülkemize büyük fırsatlar sunarken, Türkiye nin 2023 hedefleri Samsun a da rol biçiyor. Yeni dünyada Türkiye, Asya, Avrupa, Kuzey Afrika arasında bir aktarma merkezi ve köprü, lojistik üs olacak. Buna göre Viking Projesi ve Samsun-Kavkaz hattı, Avrupa 9. koridoru üzerinde bulunan şehrimiz için büyük önem taşımaktadır. Biz bu gelişmeler ışığında şehrimizi dünyanın önemli ticaret ve loistik şehirleri arasına sokacak vizyoner projeler hazırladık” dedi.
VİZYONER PROJELER ŞEHRİ DÜNYAYLA BÜTÜNLEŞTİRECEK
Samsun için kara, hava, deniz, demiryolu altyapısının olması ve demiryolu feribot bağlantılarının bulunmasının önemine dikkat çeken Genç, “Viking Projesi, Samsun’u Avrupa ve İskandinavya ülkelerini Afrika ile buluşturacak bir mega ticaret köprüsünün Türkiye ayağındaki giriş kapısı yapacaktır. Türk ihracatçılarının Samsun limanından Rusya, Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan ve Çin’e kadar uzanabilecek bir coğrafyaya ihracat yapabilmelerini sağlayacak olan Samsun-Kavkaz tren hattı projesi ile pazarlar arasında yeni bağlantı noktaları kurulması sağlanacaktır. Ayrıca Samsun, artan Güney Doğu Anadolu Projesi (GAP) üretimi için bir Avrupa ve Rusya’ya çıkış kapısıdır. Bunlar bizim hazırladığımız projelerimizle örtüşen gelişmeler. Projelerimiz, Samsun u dünyayla bütünleştirecek, şehrimiz eski günlerinden daha iyi konuma yükselecek” diye konuştu.
SAMSUN, LOJİSTİK MERKEZ OLACAK
Avrupa nın Samsun un önemini bildiğini, Alman ve Avusturya firmalarının şehre yatırım yaptığını dile getiren Genç, “Samsun u hedeflerine ulaştırmak için gerekli olanlar öncelikle vizyoner projeler, vizyoner liderlik ve onun önderliğinde bir toplumsal seferberliktir. Şehr-i Samsun, Asl-ı Samsun, ulaşım, Aktarma Limanı, Büyük Organize Sanayi Bölgesi, Serbest Ticaret Bölgesi, Lojistik Merkez gibi projelerimiz başta Viking Projesi olmak üzere Samsun-Kavkaz Tren Hattı gibi büyük projeleri tetikleyecek. Şehr-i Samsun da uluslararası ticaret ofisleri ve finans merkezleri olacak. Asl-ı Samsun, çevre il ve ülkelerden insanları şehrimize çekecek. Ulaşım projelerimiz, Samsun u ticaret ve lojistik merkez yapacak. Sayın Litvanya Büyükelçimizin projelerimizi desteklemesi ve projelerimizin dünyadaki gelişmelerle örtüştüğünü bir kez daha görmek bizleri mutlu etti” şeklinde konuştu.
BÜYÜKELÇİ DEN GENÇ E TEBRİK
Konuşmasında Viking Projesi ni ve ülkemiz için önemini anlatan Büyükelçi Kudzmanas da, Litvanya tarafından Karadeniz i İskandinav ülkelerine lojistik olarak bağlamak amacıyla yapılan bir girişim olan ve 1999 yılından itibaren uygulanmaya başlayan Viking Projesi nin Samsun için önemli olduğunu ifade etti. Kudzmanas, şunları söyledi: “Ülkemizde Serbest Ticaret Bölgeleri var. buralardan yılda 50 bin konteynır taşındı. Burada Sayın Başkan Osman Genç in de projelerini inceledim. Gerçekten şehri ayağa kaldıracak, hepsi vizyoner ve dünyadaki gelişmelere paralel projeler. Avrupa için son derece önemli olan Samsun için bu projeleri hazırladığı için kendisini tebrik ediyorum.”
KAPININ OLMAMASI BÜYÜKELÇİ Yİ ŞAŞIRTTI
Kendilerine verdiği destek ve katkılardan dolayı Genç e teşekkür eden UYİTEB Başkanı Sercan Turan ise, “Viking Projesi Samsun da gerçekleştirilmesi düşünülen en büyük uluslararası projedir. İspanya nın Barcelona kentindeki dünyanın en kapsamlı lojistik köyü Zal, Barcelona nın kaderini değiştirmiştir. Samsun da gelecekte bu projenin Barcelona sı olabilecek tüm imkanlara sahiptir” dedi. Kahvaltı sonrasında Büyükelçi Kudzmanas ve Genç birlikte pasta kesti. Daha sonra Büyükelçi Kudzmanas ve Genç, birbirlerine plaket takdim etti. Program sonrasında Genç, Kudzmanas’ı Canik Belediyesi yeni hizmet binasındaki makamında ağırladı. Genç, kahvaltının ardından Büyükelçi Kudzmanas ı Canik Belediyesi yeni hizmet binasındaki makamında ağırladı. Burada Genç in 2004 yılından itibaren makam kapısının olmadığını öğrenen Kudzmanas, bu duruma çok şaşırırken, halkla iç içe olması nedeniyle Genç i tebrik etti. Genç, seçilmeleri halinde Büyükşehir Belediyesi nde de ilk gün makam kapısını sökeceklerini söyledi. Genç, ziyaretin sonunda Kudzmanas a seramik kaftan hediye etti.
Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.