real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
12 Aralık 2013

Sağlıklı Geleceğin Temelini Atıyoruz…

CANİK HABER (2) (1)Canik Belediyesi tarafından ilçenin farklı yerlerinde hayata geçirilen Aile Okulları, sağlıklı aileler yetiştiriyor. Canik Belediye Başkanı Osman Genç, eğitim alan anne-babalar ile evliliğe hazırlanan gençler sayesinde sağlıklı geleceğin temellerini attıklarını söyledi

Canik Belediyesi olarak aileyi oluşturan, anne-babalar, yaşlılar ve çocuklar için büyük projeler ürettiklerine işaret eden Başkan Osman Genç, “Ailelerimizin temel taşı kadınlarımız için 8 Mart Aile Okulu ve Eğitim Merkezi, Hacıismail Aile Okulu ve Eğitim Merkezi, yaşlılarımız için İkinci Bahar Yaşam Merkezi, çocuklarımız için Canik Akıl Küpü Etüt Merkezi, gençlerimiz için Gençlik Merkezi ve Bilgi Evleri yaptık. Yine Canik Kültür Merkezi, Hasan Doğan Spor ve Eğitim Merkezi ailelerimizin yararlanabildiği tesisler. Yaptığımız yatırımlarla bir ailenin tamamına hitap ediyoruz” dedi.

‘SAĞLIKLI GELECEĞİN TEMELİNİ ATIYORUZ’

Aile eğitimini çok önemsediklerini söyleyen Başkan Genç, “Türkiye Cumhuriyeti’nde ilk defa aile üzerine bir bakanlık kuran bir hükümete sahibiz. Başbakanımız bu konuya oldukça önem veriyor. Bizler de kendi ilçemizde aile eğitimine yönelik çok ciddi çalışmalar yaptık. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kurulmadan önce Aile Okulları oluşturduk. İlçemizde birçok bölgede aile eğitimi kursları düzenliyoruz. Toplumu bir aile olarak kabul ediyoruz. Bir toplumdaki sorunu çözmenin yolu anne ve babayı eğitime almaktan geçiyor. Düzenlediğimiz bu eğitimlerde anne ve babalar çocuklarını nasıl yetiştirmeleri ve çocuklarına nasıl yaklaşmaları gerektiğini öğreniyorlar. Bu sayede sağlıklı bir geleceğin temelini atmış oluyoruz” diye konuştu.

‘AİLEYE ÖNEM VEREN BELEDİYEYİZ’

AK Parti hükümetinin aileyi korumaya yönelik önemli çalışmaları olduğuna dikkat çeken Genç, “Avrupa’nın en büyük kanayan yarası, aile yapısı özelliklerini kaybetmeleri. Avrupa, ‘aile yapımızı nasıl Türk toplumu gibi yapabilirizi’ araştırıyor. Avrupa’da aile yapısı en sağlam olan ülkeyiz. Bu özelliğimizi kaybetmememiz için aileyi bir arada tutmalıyız ve aileye gereken önemi vermeliyiz. Düzenlediğimiz aile eğitimi kursları ile bu bağı daha da perçinliyoruz. Anne-baba ve evlilik öncesi eğitimleriyle hem şiddetin önüne geçiyoruz hem de sağlıklı aileler ve sağlıklı bir toplum oluşturuyoruz. Samsun’da aileye en çok önem veren ve bu konunun öncülüğü yapan bir belediyeyiz” şeklinde konuştu.

AİLELERE ÇAĞRI

Ailelere seslenen Başkan Genç, şunları söyledi: “Çocuklarımızı internet ve televizyon bağımlılığından kurtarmalıyız. Teknoloji önemli fakat çocuklarımız bilgisayarı bir oyun aracı olarak görmemeli. Anne-babalar çocuklarını kültürel aktivitelere yönlendirmelidir. Canik Belediyesi olarak çocuklarımıza yönelik birçok tesisimiz var. Buralarda kurslar, etkinlikler, çeşitli aktiviteler düzenliyoruz. Sportif kurslar olsun, kültürel kurslar olsun yavrularımız bu kurslarda kendi becerilerini sergileyebilirler.”

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.