real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
25 Temmuz 2013

SAATHANE DE ÇİFTE STANDART…

YILMZ KÜÇÜKBüyükşehir Belediyesinin Saathane Meydanında başlattığı yıkım çalışmaları sürerken, Çarşambalı bir işadamına ait iş hanının yıkım kapsamına alınmaması büyük tepki çekiyor.

TANRIVERDİ DEVREYE Mİ GİRDİ?

Büyükşehir Belediyesi Saathane Meydanında yıkım çalışmalarını tam gaz sürdürüyor. Bölge de bulunan esnafa yeni bir tebligat gönderen belediye yönetiminin Ramazan Bayramı öncesi yeni yıkımlar gerçekleştireceği öğrenilirken, sahibinin Çarşambalı olduğu bilinen bir işhanı ise yıkım kapsamına alınmadı. İddialara göre Tanrıverdi Holding sahibi Recep Tanrıverdi Başkan Yılmaz’ı bizzat arayarak mevcut binanın yıkılmamasını istedi.
Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan 7 katlı binanın yıkım kapsamına alınmamasına tepki gösteren esnaflar ‘Bizim suçumuz Başkan Yusuf Ziya Yılmaz’ın hemşerisi olmamak mı? Bizim ekmeğimizle oynayan Başkan Yılmaz kendisi gibi Çarşambalı olan işadamına kıyak mı geçiyor? Kişiye göre adalet mi uyguluyorlar’ diye sordular.

Aynı soru Fevzi’nin yeri Balık Restaurantını hizmete açan Başkan Yılmaz’ın Atakum sahilinde kıyı kenar kanuna uymadığı gerekçesiyle yıkımlar yaptırması ile yine gündeme gelmişti.

İmzalar Başbakan’a gidecek.

Yıkım kapsamında olan Saathane Meydanı’nın yenilenmesini isteyen bölge esnafı, imza kampanyası başlattı. Büyük Cami’de Cuma namazı ardından toplanan esnaflar, imza kampanyasıyla ilgili açıklama yaptı. Esnaflar adına konuşan Ümit Ayla, İBÜO’lü yıllardan gelen ticari dokunun restore edilerek korunması ve yaşatılmasını istediklerini kaydetti. Ümit Ayla, “Saathane bölgesini yıkımdan kurtarmak için ciddi bir hukuk mücadelesi ve uğraş içindeyiz. Samsunluların her ferdinin bir anısı olan Saathane çarşıları maalesef imar planlan ve yapılan uygulama ile ortadan kaldırılacak. Bu aşamada biz Saathane meydanı yok edilmesin. restore edilerek yaşatılsın istiyoruz. Bunun için imza kampanyası ile bize katkı sağlar iseniz sesimizi daha güçlü çıkarma anlamında destek bekliyoruz. 1800’lü yıllardan itibaren gelen ticari dokusunu restore edilerek yaşatılmasını amaçlıyoruz.” dedi.

Öte yandan toplanan imzaların bizzat Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a gönderileceği öğrenildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.