real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
27 Şubat 2014

“PROJELER AKIL İŞİDİR”

IMG_7630 İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, AKS TV’ de yayınlanan ve Gazeteci –Yazar Osman Kara’nın sunduğu ‘Özel Söyleşi’ programının canlı yayın konuğu oldu. Demirtaş, “Söz verdiğimiz projelerin hepsini hayata geçirdik. Bundan sonra da birçok proje hazırladık, o projelerimizi de İlkadım’da hizmete sokacağız” dedi.

Görev süreleri içinde sanatsal ve kültürel faaliyetlerin yanı sıra diğer çalışmalara da kısaca değinen Başkan Demirtaş “Söz verdiğimiz projelerin hepsine el attık. Bir kısmını hayata geçirdik, bir kısmını da ihale aşamasına, yapım aşamasına getirdik. Bundan sonra da birçok proje hazırladık, o projelerimizi de İlkadım’da hizmete sokacağız” dedi.

“PROJELER AKIL İŞİDİR”

Belediyecilik önceden planlanarak şehrin dizayn edilmesi anlamına geldiğine vurgu yapan Demirtaş, Gelecekte 50 yıl sonra nasıl bir ilkadım’ı hayal ederek şehrin tüm dinamik ve tarafları ile masaya yatırmamız gerekir. Biz önümüzdeki dönemde halkımızın ihtiyacı olan şehri geleceğe taşıyacak projeler üzerinde duracağız. Aslında projeler bir hayal bir çılgınlık işi değil, aksine akıl işi ufuk işidir. ”dedi.

“BELEDİYE HİZMET BİNASI ŞART”

Belediye’de kontrol ve murakabenin gerçekleşmesi için Belediye Hizmet Binası’nın ihtiyaç olduğunun altını çizen Demirtaş,”Kendi programımızda böyle bir öngörü olmamasına rağmen, bunun zorlu olduğunu gördüğümüzden meclis gündemine getirdik. Kredilendirme noktasında meclisten geçmemesi yüzünde bunu ötelemek zorunda kaldık. Halkımız hizmet sürsün derse bi dahaki dönem eski havalimanın olduğu TOKİ konutlarında 20 dönüm araziye sosyal donatısı olan Belediye hizmet binamızı yapmayı düşünüyoruz. “dedi.

“TÜRK DÜNYASI PARKI İLE HALKIMIZA TARİHİMİZİ TANITACAĞIZ”

150 dönümlük bir arazi üzerine yapacağımız Türk Dünyası Parkı projesi ile diğer klasik parklarda farklı olarak içerisinde Osmanlı, Selçuk, Orta Asya dönemlerini anlatan objelerin yanı sıra fiziki mekan olarak halkımıza o tarihi bugünümüzde yaşatacağız” diyen Demirtaş, “Bu proje ile vatandaşlarımız Türklerin hüküm sürdüğü geniş coğrafyadaki birçok tarihi yapıların maketlerinin olacağı parkımızda vatandaşlarımız o zaman şartlarındaki kıyafet, para, yemek kültürleri yakında tanıyıp nostaljik bir havada tarihe yolculuk tazında tarihimizi tanıtacağız. “dedi.

 “DEMİRTAŞ ÜLKEYİ YÖNETENLERE SESLENDİ”

Ülke genelinde yapılan gece kondu tarzında yapıların o günün siyasilerinin oy alma arzu ile vatandaşlara göz yumarak çıkarılan bir af değişikliği ile meşru hale geldiğini aradan geçen zaman zarfında bu evde bu insanlar oturamaz hayatları tehlikede diyerek bunları yıkalım yeni konut yapalım diyerek halkın mağduriyetine bir neşter vurması gerektiğin buradan ülkeyi yönetenlere çağrıda bulunan  Başkan Demirtaş, “Gece kondu nun geleceğini kesebilmemiz için belediyelerin sosyal konut üretme noktasında gelirlerinin güçlenmesi ve alt yapı bedelinin alınmaması, projelerini kendi hazırlama imkanı sağlaması yasal manada ve finansman sağlanması gerekiyor. Bunlar olursa bu günü değil geleceği kurtarırız. “dedi.

HALKIMIZIN MAĞDUR EDİLMEYECEĞİ KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ YAPACAĞIZ

İlkadım Belediye Başkan Adaylarının, ilçedeki kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında düşüncelerini Başkan Demirtaş’a paylaşan Kara’ya cevap veren Demirtaş, Hastanebaşı Mahallesi’nde ‘Samsun 1919’ adı altında yapacağımız kentsel dönüşüm çalışması ile vatandaşları mağdur etmeyecek bir sistemle faydalı bir değişim ve dönüşüm yapacağız. Güvenliği,havuzu ve sosyal donatıları olan siteleri burada hayata geçireceğiz.Kentsel dönüşüm için aktüeryal denge sistemini kullanacaklarını ve gerekli hesaplamalar yapıldıktan sonra vatandaşın hak ettiğini vermek suretiyle halkın yüzde 50’sinden fazlasının uygulamaya onay vermesi durumunda kentsel dönüşüme başlayacağız.Hastane Mahallesi’nde yapacağımız kentsel dönüşüm, o bölgeye cazibe kazandırarak en çok tercih edilecek yaşam alanlarından birisi olacaktır.”dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.