real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
23 Temmuz 2013

Osman Genç Yabancılar Pazarı’nı ziyaret etti.

Untitled-2

Samsun’u birlikte yönetelim

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “Esnaflarımızın biraraya gelerek Yabancılar Pazarı’nı oluşturması, bu şehirde birlikte hareket edildiğinde güzel sonuçların ortaya çıktığına en güzel örnektir. Sadece esnaf değil, yöneticiler de, işadamları da birlikte hareket etmeli, şehir ortak akılla yönetilmeli” dedi

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, esnafın daveti üzerine Samsun Yabancılar Pazarı’nı ziyaret etti. Samsun Yabancılar Pazarı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin misafiri olan Başkan Osman Genç, burada Dernek Başkanı Olcay İnanç ve dernek yöneticileriyle görüştü. İnanç’tan pazarın sorunlarını ve esnafların isteklerini dinleyen Başkan Genç, Yabancılar Pazarı’nın, potansiyeli, istihdam imkanı ve iş hacmi bakımından Samsun için önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

HER GÖRÜŞ DEĞERLİ

Dernek ziyaretinin ardından pazarda bulunan dükkanları tek tek gezen ve esnaflarla görüşen Başkan Genç, dükkan sahipleriyle sohbet etti. Pazar esnafının yakın ilgi gösterdiği ziyarette esnafların fikirlerini alan Başkan Genç, şehrin gelişmesi noktasında esnafından işadamına, vatandaşından yöneticisine kadar herkesin fikrini söylemesi gerektiğini belirtti. Kendileri için herkesin fikrinin önemli olduğunu vurgulayan Başkan Genç, “Şehir için her görüş değerli” dedi.

YABANCILAR PAZARI ÖNEMLİ

Yabancılar Pazarı’nın insan sirkülasyonu fazla olan bir yer olduğunu ifade eden Başkan Genç, “Yabancılar Pazarı sadece Samsun’dan değil, bölgeden de insanları kendine çekiyor. Bu şehre gelen herkes buraya mutlaka uğruyor. Bunun haricinde 3 bin civarında esnafın bulunduğu Yabancılar Pazarı, çalışanları ve aileleri ile birlikte belki de 15-20 bin kişi için ekmek kapısı konumunda. Pazarda iş hacmi çok yüksek. Katma değeri yüksek bir alışveriş merkezi” diye konuştu.

AVANTAJLAR TESPİT EDİLMELİ

Samsun’un tarih boyunca çok önemli bir şehir olduğuna işaret eden Genç, “Ticaret başladığından beri önemli bir ticaret merkezi olan Samsun malesef bugün avantajlarını eskisi gibi kullanamıyor. Samsun’un dünya şehirleriyle rekabet edebilecek avantajlarını iyi tespit edebilmeliyiz. Topyekün bir dönüşüme ihtiyaç var. Şehrin topyekün kazanacağı, ekonomik refahı artırıcı projeler üretilmeli. Mesela esnaflarımızın biraraya gelerek Yabancılar Pazarı’nı oluşturması, bu şehirde birlikte hareket edildiğinde güzel sonuçların ortaya çıktığına en güzel örnektir. Sadece esnaf değil, yöneticiler de, işadamları da birlikte hareket etmeli, şehir ortak akılla yönetilmeli” şeklinde konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.