real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
12 Aralık 2013

Ortak Akıl Sloganda Kalmamalı…

IMG_7814“Toplumun bir kesiminin ihtiyaçları kaşılanırken diğer kesimin zarar görmesi kabul edilebilir bir durum değildir”

AK Parti İlkadım Kurucu İlçe Başkanı ve İlkadım Belediye Başkan Aday Adayı İhsan Kurnaz aday adaylığı süreci seçim çalışmalarına devam ediyor. İhsan Kurnaz Fırıncılar Odası’nı ziyarette yaptığı açıklamada, “Yerel yönetimler, toplumsal sorumluluklarını yerine getirirken konuyla ilgili sivil toplum kuruluşlarını da dinlemek ve hatta geliştirilecek projeleri sivil toplumu da dahil ederek planlamak ve hayata geçirmek durumundadır” diye konuştu.

PROJE İLE FIRINCILAR HİÇE SAYILDI

AK Parti İlkadım Belediye Başkan Aday Adayı İhsan Kurnaz Samsun Fırıncılar Odası Başkanı Ali Yiğit ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ni ziyaret etti. İhsan Kurnaz ve Ali Yiğit görüşmesinin ana konusu gündemdeki Halk Ekmek oldu. Ali Yiğit konuyla ilgili olarak, Türkiye’de özellikle büyükşehirlerde ve Büyükşehir Belediyelerinin kontrolünde üretilen Halk Ekmek Projelerine karşı olmadıklarını ancak kendilerine karşı ve kendilerine rağmen İlkadım Belediyesi tarafından yapılan uygulamanın karşısında olduklarını dile getirdi. Projenin, çok düşünülmeden ve fırıncılar hesaba katılmadan hayata geçirilmiş olmasının üzücü olduğunu belirten Yiğit, “Biz düzgün planlanmış ve vatandaşın fayda göreceği projelere karşı değiliz. Halk Ekmek Projesi de düzgün planlanmış ve fırıncılar hiçe sayılmadan hayata geçirilmiş olsaydı bu projeye de karşı çıkmazdık. Ancak gelinen nokta ortada. Kimse memnun değil ve çözüme çok uzak bir proje olarak kayıtlara geçti” diye konuştu.

Toplumun temel ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik yerel yönetimlerin de sorumluluğunun görmezden gelinemeyeceğini kaydeden AK Parti İlkadım Belediye Başkan Aday Adayı İhsan Kurnaz ise konuyla ilgili şunları söyledi:

IMG_7828‘ORTAK AKIL’ SLOGANDA KALMAMALI

“Halk Ekmek Projesi tarzı projeler, konuyla gerek toplumsal gerekse ticari olarak ilişkili bütün dinamiklerin dahil edileceği ve toplam fayda esası gözetilerek kimsenin mağdur edilmemesi gereken projelerdir. Yerel yönetimler, toplumsal sorumluluklarını yerine getirirken konuyla ilgili sivil toplum kuruluşlarını da dinlemek ve hatta geliştirilecek projeleri sivil toplumu da dahil ederek planlamak ve hayata geçirmek durumundadır. Toplumun bir kesiminin ihtiyaçları kaşılanırken diğer kesimin zarar görmesi kabul edilebilir bir durum değildir. Kaldı ki, İlkadım Belediyesi’nin uygulaması, belediyenin bizzat yürüttüğü bir proje de değildir. Belediye deyim yerindeyse, var olan ekmek üreticileri için, kendisinin desteklediği ve zaman zaman sübvanse ettiği özel sektörden bir rakip çıkarmıştır. Uygulamanın özellikle bu bölümü açıklanabilir değildir. ‘Ortak akıl’ sloganı ile hareket ettiklerini söyleyenlerin uygulamalarında ‘ortak akıl’ yok ise varın geirisini siz düşünün.”

ASKIDA EKMEK PROJESİ’Nİ DESTEKLÜYORUZ AMA

Halk Ekmek Projesi’nin sonuçları itibariyle tek olumlu yönünün ‘Askıda Ekmek Projesi’ olduğunun altını çizen İhsan Kurnaz, “Biz milletin fayda sağlayacağı gelişmelerin karşısında yer almayız. Askıda Ekmek Projesi de bunlardan biri. Ancak bu konuda da çeşitli spekülasyonlar var. İlkadım Meclis Üyemiz Kerami Gürbüz Bey bu konu ile ilgili bazı açıklamalar yaptı. Açıklamadan anlıyoruz ki, ‘Askıda Ekmek Projesi’ ile ‘Halk Ekmek Projesi’ birbiriyle çok ilintili gibi görünse de aslında değil. Belediyenin desteği ile ve bir kampanya dahilinde karşılanan ekmeklerin Halk Ekmek Projesi’ni yürüten özel firmadan temin edilmesi de başlı başına bir sorun. Buna da bir çözüm bulunması şart” diye konuştu.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.