real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
24 Temmuz 2013

Örnek Olsun Diye Müdürler Kan Verdi


Samsun’da kurum müdürleri Ramazan ayı dolayısıyla düşen kan bağışı sayısının yükseltilmesi bakımından Çiftlik Kan ornek-olsun-diye-mudurler-kan-verdi-4860269_400Alma Birimi’ne gelerek kan bağışında bulundular.

Samsun’da kurum müdürleri Ramazan ayı dolayısıyla düşen kan bağışı sayısının yükseltilmesi bakımından Çiftlik Kan Alma Birimi’ne gelerek kan bağışında bulundular.

Ramazan ayında bilinçli ve gönüllü kan bağışçı sayısının artması için İl Sağlık Müdürü Dr.Yusuf Köksal, Tarım İl Müdürü Kadir Güven, Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Mustafa Keskin ve Kızılay Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım kan bağışı yaptılar.

Kan bağışlarının artması için gönüllü kan bağışçısı olan Samsun İl Sağlık Müdürü Dr.Yusuf Köksal, Kızılay’ın Türkiye’de çok önemli bir görevi yerine getirdiğini söyledi. Dr.Yusuf Köksal, Kızılay Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezinin Samsun ve bölgede tedavi gören hastaların kan ihtiyacını çok sağlıklı bir şekilde karşıladığını belirterek,”Sağlık İl Müdürlüğü ve sağlık bakanlığı olarak bütün kan merkezlerinin denetimini biz yapıyoruz. Gönül rahatlığı ile şunu diyebiliyoruz ki, buradan alınan kanlarda hiç bir sıkıntı yok. Kan merkezlerimiz tüm Türkiye’de olduğu gibi, modern teknolojinin gerektirdiği en üst cihazları kullanarak, halkımıza ve hastalarımıza sağlıklı bir şekilde kan temini yoluna gidiyor. Ramazan ayında oruç tutuğumuz için kan bağışı azalıyor. Bizim halkımızdan ricamız, özellikle, bu ayda iftardan sonra yemeklerini yedikten bir, bir buçuk saat sonra Kızılay’ımızın çeşitli şubelerine gidip kan bağışlasınlar, bizim istediğimiz bu.” dedi.

Samsun halkına bir mesaj vermek için kurum müdürleri ile birlikte kan bağışında bulunduklarına dikkat çeken Türk Kızılay’ı Samsun Şube Başkanı Mustafa Keskin,”Hava şartlarından ve mübarek Ramazan ayı sebebiyle gündüz kan veren oranının düşmesi, kan ihtiyacının sürekli olması ve toplumumuza bir mesaj vermek için bu akşam kurum müdürlerimiz kan vermeye geldiler. Bölgemizin yaklaşık 80 bin civarında kana ihtiyacı var. Bu ihtiyacı karşılayabileceğimiz insandan başka bir kaynak yok” diye konuştu.

Sağlık kuruluşlarında tedavi gören, kan ve kan ürününe ihtiyacı bulunan hastaların olduğuna dikkat çeken Kızılay Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım ise,” Ramazan ayında kan bekleyen hastalarımızı unutmamamız, ihmal etmememiz gerekiyor. Geçtiğimiz yılın ilk 6 ay sürecine baktığımızda, tüm Türkiye’de Türk Kızılay’ına yapılan gönüllü ve düzenli kan bağışlarının artışlarını görüyoruz. Havaların ısınması ve Ramazan ayının gelmesi ile beraber kan bağışlarında bir düşüş yaşandı. Bu düşüşte haliyle bizlerin kan ve kan ürünleri stoklarını azaltmaya neden oldu. Bu stokların azalmaması, hastanelerde tedavi gören hastaların kan ihtiyacının sorun yaşanmadan temin edilmesi için, özelikle Ramazan ayında kan alma ekiplerimizi, iftar saatinden sonraki saatlerde çalıştırmaya başladık. 18-65 yaş arasındaki tüm vatandaşlarımızı, resmi kimlik belgeleriyle beraber Türk Kızılay’ının kan bağışı merkezlerine davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Samsun Tarım İl Müdürü Kadir Güven de,”Her zaman için zor günümüzde yanımızda olan Kızılay’ın bu tür kan ihtiyacını temin edebilmek, katkı da bulunabilmek, insanlığa tekrar hayat verebilme adına verdiğimiz bu kan ile katkıda bulunmuş olduk. Ben duyarlı olan tüm vatandaşımızın bu konuda hassasiyet göstermelerini, kan gönüllüsü olmalarını diliyorum” açıklamasında bulundu. – SAMSUN

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.