real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
24 Ağustos 2013

Operasyonlar sürecek mi?

 

pkk küçükAyvacık ilçesinde bugün düzenlenen operasyonla 45 Bin 500 Kök Kenevir, 2.5 Ton Kubar Esrar Ele Geçirildi. Operasyonla ele geçirilen uyuşturucu maddesinin PKK’ya ait olduğu iddiaları da gelen bilgiler arasında.

Samsun Özel Haber  geçtiğimiz günlerde PKK’lı yöneticilerin Ayvacık ilçesinde bir toplantı yaptıklarını ve PKK’nın Suriye ve Irak’taki pazarı elinden kaçırmamak için her yıl Samsun’un doğu ilçeleri olan Çarşamba, Salıpazarı ve Ayvacık İlçelerinde onlarca ton uyuşturucu ekildiği ve bu ekilen uyuşturucuya göz diktiği ileri sürülüyor iddialarını gündeme getirmişti.

İŞTE O HABER;

Gerillanın Uyuşturucusu Samsun’dan mı?

Geçtiğimiz günlerde PKK’nın üst düzey yöneticilerinin Samsun’un Ayvacık İlçesi kırsallarında uyuşturucu toplantısı yaptığı ileri sürülüyor. Türkiye’nin komşusu olan Suriye ve Irak’ın yaşadığı iç karışıklıklar iki komşu ülkesinde uyuşturucu kullanımında önemli artışların olduğu öğrenildi. Mevcut hükümetlere karşı ayaklanma içerisine giren gerilla olarak lanse edilen grupların bilinçli şekilde uyuşturucu tüketimine yöneltildikleri kaydediliyor. Uzmanlarca paylaşım sitelerinde gerilla unsurlarının ele geçirdikleri askerlerin kalbini elleri ile sökerek yenmeleri gibi görüntülerinin altında, gerillaların kullandığı uyuşturucunun etkileri olarak gösteriliyor.

TARLALARA OPERASYON

PKK gibi uyuşturucu sevkiyatını yöneten örtütlerin de Suriye ve Irak gibi yeni uyuşturucu pazarlarında aktif rol alarak pastadan pay kapmak için yoğun çalışma yaptıkları öğrenildi. İddialara göre, Suriye ve Irak’ta oluşan uyuşturucu talebini karşılamak için daha önce Türkiye’nin Güneydoğusunda ekilen uyuşturucuyu batı batı illeri ve Avrupa ülkelerine sevk etmeye hazırlanan PKK’nın uyuşturucu tarlalarına güvenlik güçlerince son zamanlarda sıklıkla yaptığı operasyonlarla büyük sekte vurduğu kaydediliyor. Örnek olarak ise geçtiğimiz aylar içerisinde, Bingöl’ün Genç ilçesinde 1 ton 556 kilogram esrar ile 2 milyon 205 bin hint keneviri ele geçirildi. Diyarbakır’ın Sur İlçesi sınırları içinde Dicle Nehri kıyısında 3 milyon 950 kök Hint Kenevirini yakarak imha edilmesi ve yine Diyarbakır’ın Hazro ve Hani ilçelerine bağlı 3 köyde 290 bin 562 kök kenevir bitkisi ile 320 kilogram kubar esrar ve 6 kilogram kenevir tohumu ele geçirilmesi operasyonları örnek gösteriliyor.

AYVACIK’TA TOPLANTI

PKK’nın Suriye ve Irak’taki pazarı elinden kaçırmamak için her yıl Samsun’un doğu ilçeleri olan Çarşamba, Salıpazarı ve Ayvacık İlçelerinde onlarca ton uyuşturucu ekildiği ve bu ekilen uyuşturucuya göz diktiği ileri sürülüyor. Bu çercevede PKK terör örgütünün üst düzey yöneticilerinin geçtiğimiz günlerde Samsun’un Ayvacık İlçesi kırsallarında Samsun’daki uyuşturucu düzeneğine hükmeden şahışlarla bir dizi toplantı yaptıkları ileri sürülüyor. Daha önce Samsun’dan Türkiye’nin batı illerine ve Avrupa Ülkelerine sevkedildiği iddia edilen uyuşturucunun yeni uyuşturucu pazarına yöneltilmesi için bir dizi görüşme yapıldığı ve görüşmelerinin olumlu sonuçlandığı tezinin ağır bastığı ileri sürülüyor. Toplantıyı yapan kişilerin içerisinde Geçtiğimiz yıl Haziran ayında Ordu’dan Avrupa’ya giden fındık yüklü tıra yapılan operasyonda 177 kilo 750 gram eroin yakalanmıştı. Bu eroini gönderen şebekenin de PKK ile Samsun’daki uyuşturucu şebekesine hükmeden gurubun içerisinde olduğu kaydedildi.

ESRARIN YERİNE BONZAİ

Son dönemlerde piyasaya yaygın şekilde hakim olan kimyasal esrar olarak bilinen bonzai gibi uyuşturuculardaki artışın nedeninin uyuşturucu trafiğinin terse seyretmesinden kaynaklandığı belirtiliyor. Samsun’un doğu ilçelerinde yetiştirilen uyuşturucu Samsun içi ve batı illere ve Avrupaya yollanırken uyuşturucunun doğu ülkelerine sevkedilmeye başlanması ile mevcut pazar kaybetmemek için uyuşturucu baronlarının talebi kimyasal uyuşturucu ile gidermeye çalıştıkları dile getiriliyor


Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.