real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
06 Nisan 2013

Ödülleri Başkan Genç’ten

canik_ara..4.Uluslararası Arapça Yarışması’nın Samsun İl elemeleri Canik Kültür Merkezi’nde yapıldı. Arapça’nın önemli bir dil olduğunu söyleyen Canik Belediye Başkanı Osman Genç,”21. yüzyılda iletişim çağını yaşıyoruz. Bu çağ bilgiyi ve insanı yönetme çağıdır” dedi.

SAMSUN ELEMELERİ CKM’DE YAPILDI

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği 4.Uluslararası Arapça Yarışması’nın Samsun İl elemeleri Canik Kültür Merkezi’nde yapıldı. Samsun geneli 8 İmam Hatip Lisesi’nin yarıştığı 4. Arapça bilgi ve etkinlik yarışmasında öğrenciler yönetilen soruları cevaplamak için ter döktü.

HATİPOĞLU’NDAN GENÇ’E TEŞEKKÜR

80 İlden 571 okulun katıldığı 4.Uluslararası Arapça Yarışması’nın üç kategoriden oluştuğunu söyleyen Samsun İlkadım Anadolu İmam- Hatip Lisesi Müdürü Mustafa Hatipoğlu, bilgi, şiir ve musiki olmak üzere toplam üç kategoriden oluşan yarışmada ilimizi temsil edecek okulumuzu seçileceği bu yarışmanın hayırlara vesile olmasını diliyor, desteklerinden ötürü Başkan Genç’e teşekkür ediyorum” dedi.

ARAPÇA ÖNEMLİ BİR DİL

Arapça’nın dünya dilleri arasında önemli bir dil olduğunu ifade eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç ise İmam- Hatiplilerin yarışacakları en güzel alanlardan birisi şiir ve bilgi yarışmalarıdır. Bende bir İmam-Hatip Lisesi mezunu olarak bu organizasyondan kıvanç duyduğumu belirtmek istiyorum. Bugün dünyada 25 ülkede 400 milyonu aşkın kişi arapça konuşmakta. Özellikle 21. yüzyılda arapça dilinin önemi daha da artmıştır. Çünkü 21. yüzyıl doğu ülkeleri başta olmak üzere asyanın yıldızının parladığı bir yüzyıl. Ülkelerin ve şehirlerin batıya doğru büyüdüğü ve yalnızca batının büyüyüp gelişeceği olgusunun kırıldığı bir yüzyılda yaşıyoruz. Dolayısıyla 21. yüzyıl ötekileşmiş bütün değerlerin bir değer olduğu bir yüzyıl” şeklinde konuştu.

21.YÜZYIL’I İYİ ALGILAMALIYIZ

Başkan Genç,”21. yüzyılda iletişim çağını yaşıyoruz. Bu çağ bilgiyi ve insanı yönetme çağıdır. Bunu dikkate alarak bizler yerelde, sizlerde gerek okul hayatında ve gerekse sosyal hayatınızda bu yönde çalışmalarda bulunmalısınız. En önemlisi 21. yüzyılı iyi algılamalısınız. Bu yarışmaya katılan herkese çok teşekkür ediyorum. Bütün yavrularımızı canı gönülden kuluyorum” dedi.

ÖDÜLLER BAŞKAN GENÇ’TEN

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Samsun İlkadım Anadolu İmam- Hatip Lisesi Müdürü Mustafa Hatipoğlu, Okul Müdürleri, Öğretmen, Öğrenci ve çok sayıda Velinin katıldığı bilgi yarışmasının birincisi Bafra Anadolu İmam-Hatip Lisesi oldu. Arapça şiir dalında İlkadım Anadolu İmam-Hatip Lisesi birinci olurken musiki dalında Terme Anadolu İmam-Hatip Lisesi birinci oldu. Başkan Genç, yarışmanın birincilerine tablet ve kitap ödüllerini takdim etti.

BÖLGE FİNALİ ÇORUM’DA

4.Uluslararası Arapça Yarışması’nda bilgi, şiir ve musiki dalında birinci olan okullar 27 Nisan 2013 tarihinde Çorum’da düzenlenecek bölge yarışmasında İlimizi temsil edecek. 4.Uluslararası Arapça Yarışması’nın Türkiye finali ise 17-18 Mayıs 2013 tarihleri arsında Konya’da yapılacak.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.