real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
07 Nisan 2013

NEDEN SAKLIYORLAR?

temel1915 yılında gerçekleşen Çanakkale Savaşı’nda esir alınan İngiliz, Fransız, Ermeni ve Rum askerleri bir müddet Anadolu’da bulunan hapishanelerde alıkonuldu. Bu esirlerin hapishanelerde yararlanmaları için Londra’da düzenlenen kitap toplama kampanyasından elde edilen kitaplar, Samsun’a yollandı. Esirlerin ülkelerine dönmesinin ardından bu kitaplar, o dönemde Samsun’daki Katolik Kilisesi’ne verildi. 1915 yılından beri Katolik Kilisesi’nde bir depoda saklanan kitapların Samsun Müzesi’nde sergilenmesi gerektiğini belirten heykeltıraş ve seramik sanatçısı Temel Samangül, bu kitapların tarihe ışık tutacağını, bu nedenle kilisede değil müzede sergilenmesi gerektiğini ifade etti.

Çanakkale Savaşı’nda esir alınan İngiliz, Fransız, Ermeni ve Rum askerlerin ailelerinin, çocuklarının bilgisiz ve eğitimsiz kalmaması için Londra’da 1915 yılında kitap toplama kampanyası düzenlediklerini hatırlatan Samangül, “Toplanan kitaplar, Anadolu’da bulunan esirlere dağıtılmak üzere Samsun’a getirildi. Esirler serbest bırakıldıktan sonra kitaplar hapishanelerden toplanarak İtalyan Katolik Kilisesi’ne verildi. Yıllardır kilisenin deposunda tutulan bu kitapların içerikleri ortaya çıkarılarak, artık müzelerde sergilenmesi gerekmektedir. Sergilenmesi halinde yabancı turistlerin de dikkatini çekecektir” dedi.

İtalyan Katolik Kilisesi yetkililerinden alınan bilgi göre ise, kitapların hala kilisede bulunan bir depoda tutulduğu kaydedildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.