real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
24 Ağustos 2013

‘İnsanlığa Sığmıyor…’

Taşçıoğlu İnşaat ve Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı İshak Taşçı, Mısır ve Suriye’de yaşanan katliamlara tepki gösterdi.

Taşçıoğlu İnşaat ve Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı İnşaat Mühendisi İshak Taşçı, Mısır ve Suriyede yaşanan katliamlara tepki gösterdi.

ishak tascıdTaşçı, Mısır’da  özgürlüklerine sahip çıkmak için, mücadele eden ama hepsinden önemlisi bu mücadelelerini en demokratik yollar ile ortaya koyan halka karşı yapılanların insanlık sınırını çoktan aştığının altını çizdi.

Ortadoğu da sadece bugün değil çok uzun yıllardır çeşitli oyunların oynandığını belirten İshak Taşçı, “Bu gün itibariyle özellikle Müslümanların yaşadığı hemen hemen her coğrafya da büyük sıkıntılar yaşandığı ve Müslüman coğrafya üzerinde büyük oyunlar oynandığı artık herkesi malumudur. Bu sıkıntıların azalması bir yana her gün artarak devam etmesi ise sağduyu sahibi olan herkesi müthiş üzmekte hatta kahretmektedir. AK Parti Hükümeti ve başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan bütün bu yaşanan zulme seyirci kalmayan, sesini zalime karşı en gür şekilde çıkaran, her zaman mazlumun yanında olan tavrıyla yüreklere bir nebze olsun su serpmektedir. Gerek tepki vermek ve gerekse hükümet olarak gerekli girişimleri yaparak zulme dur demek için her şeyi yapmaya gayret gösteren bu anlayışı bir AK Partili olarak değil, demokrasiye inanan bir nefer olarak da takdirle karşılıyorum” diye konuştu.

Taşçıoğlu İnşaat ve Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı İnşaat Mühendisi İshak Taşçı, bu zulümlerin yaşadığımız yüzyıla yakışmadığını, insanlığa hiçbir şekilde sığmadığını, 7 den 70 e herkesin vicdanında büyük yaralar bıraktığını belirterek, “Elimizden dua etmekten başka bir şey gelmiyor maalesef. Ancak bu hem yasadışı hem de insanlık dışı uygulamalar devam ederse ortaya çıkacak büyük öfkeden nasibini başta bu zulmü yapanlar ve elbette destekleyenler nasibini alacaktır. Duamız, Müslümanlara bu zulmü yapanların misliyle cezalarını çekmeleridir. Mısırda yaşananlar demokrasinin gerçek savunucularının Müslümanlar olduğu artık tescil etmiştir. Geçtiğimiz aylarda ülkemizde yaşanan olaylar da bu durum netlik kazanmıştır. Demokrasinin silahla ve zorbalıkla değil sandıkla yaşam bulduğunun altı çok net bir şekilde çizilmiştir” şeklinde konuştu.

Yüreğinde nefret değil, sevgi ve şefkat büyüten bir dünya hayalinin ancak yüreğinde sevgi ve iman dolu, demokrasiye inanmış insanlarla hayata geçebileceğini belirten Taşçı, “Meydanlarda insan avı yapan, kadın, çocuk, genç demeden kurşun yağdıran bu zehirli yürekler elbette bunun karşılığını alacaklardır. Mermilere karşı, tanklara karşı, tecavüz ve işkencelere karşı büyük bir cesaretle yürüyen kardeşlerimiz ise insanlık tarihi olmasa bile demokrasi tarihine adlarını altın harfle yazdırmış ve yazdırmaya devam etmektedir” dedi.

Suriye’de yaşanan olaylara da değinen İshak Taşçı, “Dünyanın son zamanlar da gördüğü en büyük zalimlerden biri olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Esed, yaptıkların hesabını vermeden yaşamını devam ettiremeyecektir. Kendi halkına kimyasal silah atmaktan bile çekinmeyen bu zorba, yaptığı işkencelerin, katliamların bedelini en ağır şekilde ödeyecektir. Ödemelidir. Türkiye bu noktada Suriye’den kaçarak ülkemizde sığınanlara nasıl bir şefkat şemsiyesi olduysa, insanları yuvalarından, evlatlarından, ailelerinden, namuslarından eden Esed’in kâbusu olmaktadır” diye konuştu.

Yaklaşan yerel seçimlerin en fazla konuşulan ve adı sıklıkla Atakum Belediye Başkanlığı için geçen İnşaat Mühendisi İshak Taşçı’ya konuyla ilgili görüşlerini de sorduk. Taşçı, “Bu konuda kamuoyunda ismimin zikredilmesi ve layık görülmesi gerçekten ailem ve benim adıma gurur vericidir. Göreve talip olmak kadar layık olmak ve görülmek de önemlidir. Biliyorsunuz partimizin aldığı karar neticesinde Ak Parti Seçim süreci başlamadan bir adaylık açıklaması yapmamız söz konusu değildir. Ancak bu günlerde şunu bir kez daha anladım ki, Müslümanlar daha çok çalışmalı, Türkiye daha çok çalışmalı. Bir an önce bütün sorunlarını aşmış, sadece ülkesi için değil dünya barışı için çözüm üreten bir yapıya kavuşmalıyız. Yerel Yönetim Seçimleri umarım herkes için hayırlı olur” şeklinde konuştu.

Kaynak: samsunAhaber

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.