real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
29 Mart 2013

MİT haberine birincilik geldi….

arda akın1Çeşitli dallarda geçtiğimiz yılın en iyilerinin seçildiği TGC Başarı Ödülleri’nde Nezih Demirkent Özel Ödülü Hürriyet İnternet Sitesi’nde yayımlanan “Oslo İçin İfade Bombası” başlıklı haberi başta olmak üzere başarılı haberlerinden dolayı Arda Akın’ın oldu.
Samsun’da uzun yıllar yerel gazeteler de muhabirlik yapan Arda Akın gazetecilikteki başarısını bu ödülle taçlandırdı. İlk olarak Hürriyet Ankara bürosunda göreve başlayan ve gündem oluşturan haberlerinin ardından İstanbul merkez medya da görevlendirilen hemşehrimiz Arda Akın’ı başarısından ötürü kutlarız.

Arda Akın’ın ödülünü geniş katılımlı bir törenle önümüzdeki günler de alması bekleniyor.

İŞTE O HABER

KCK soruşturmasını yürüten özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliği, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, eski Müsteşar Emre Taner ve eski Müsteşar Yardımcısı Afet Güneş’i telefonla ifadeye çağırdı. Fidan ve Genç’e PKK ile Oslo görüşmesi ve KCK’ya bilgi aktarılıp aktarılmadığının sorulacağı iddia edildi. Dün akşam konuyla ilgili bilgi veren Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı ve özel yetkili Başsavcıvekili Fikret Seçen ‘yok öyle bir şey’ demişti. Ama bugün Başsavcı Vekili Seçen, MİT Müsteşarı ve diğer ilgililerin ifadeye çağrıldığını doğruladı.İSTANBUL Cumhuriyet Başsavcı-vekilliği’nin “MİT’in zirvesine ifade daveti” bomba etkisi yarattı. Dün akşam gazetecilerin ulaştığı Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı “Bilgim yok”, özel yetkili Başsavcıvekili Fikret Seçen ise “Öyle birşey yok” dedi. MİT’e davet, KCK soruşturmasını yürüten özel yetkili savcıların, Oslo’da yapılan MİT-PKK görüşmelerine ilişkin yeni bilgi ve delillere ulaşması sonrasında yapıldı. KCK operasyonları kapsamında tutuklanan ve Öcalan’ın avukatlığını yapan bazı kişiler, MİT yetkilileriyle ilgili iddialarda bulundu. Elde edilen bilgiler sonrasında MİT Müsteşarı Hakan Fidan, eski Müsteşar Emre Taner ve eski Müsteşar Yardımcısı Afet Güneş de soruşturmaya dahil edildi. Savcılık, Fidan, Taner ve Güneş’in ifadelerinin alınması için MİT Müsteşarlığı’na tebligat gönderdi. MİT yöneticilerine, internette de yayınlanan 47 dakikalık Oslo’daki görüşmelere ilişkin ses kayıtları, PKK ile yapılan görüşmelerin içerikleri, Öcalan’la İmralı’da yapılan görüşmelerin örgüt yöneticilerine aktarılıp aktarılmadığının sorulacağı ileri sürüldü. MİT’in üst düzey yöneticilerinin yarın İstanbul Beşiktaş’taki adliyeye giderek ifade vermesi bekleniyor.

HAKAN FİDAN’IN GÖRÜNTÜLERİ – ARŞİV / WEB TV

Dün akşam Başsavcı ‘yok’ demişti

Dün akşam saatlerinde Anadolu ajansı’na konuyla ilgili bilgi veren Başsavcı Çolakkadı, MİT Müsteşarı Fidan’ın ifadeye çağrıldığı iddiasına ilişkin, “Bilgimiz yok, bilgi verilmiş değil. Olsa verilirdi diye düşünüyoruz. Eğer doğruysa bize bilgi verilmeden yapılmış demektir” açıklaması yapmıştı. Aynı şekilde Özel Yetkili Başsavcıvekili Fikret Seçen de sorulara, “Öyle bir şey yok” yanıtı vermişti.

Bugün: Başsavcı vekili Fikret Seçen: MİT müsteşarı Hakan Fidan ifadeye çağrıldı

Bugün saat 11.00’de Özel Yetkili Başsavcıvekili Fikret Seçen, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve diğer ilgililerin ifadeye çağrıldğını söyledi. Seçen, yaptığı açıklamada üç ismin de KCK soruşturmasını yürüten savcı Sadrettin Sarıkaya tarafından dün telefonla çağrıldığını ifade etti. Seçen, üç MİT’çi ismin şüpheli olarak mı çağrıldığı sorusuna cevap vermedi. Seçen, ifade davetinin yarın için yapıldığını da belirtti.

Özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Sadrettin Sarıkaya, Cumhuriyet Savcısı Bilal Bayraktar ile terör örgütü PKK’nın şehir yapılanması olduğu iddia edilen KCK’ya yönelik soruşturmayı yürütüyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.