logo

reklam
14 Mart 2014

METİN NE ZAMAN SİNECEK?

METİN1Samsun Unkapanı Mahallesinde küçük bir dükkanda sıhhi tesisatçılık yaparken, Samsun Sıhhi Tesisatçılar Odasının Kuruculuğunu yaparak ilk genel kurul da Başkan Seçilen Sinecek adını da bu odayla duyurdu.

Büyükşehir Belediyesi hizmet binası karşısında küçük bir oda da Başkanlık serüvenine başlayan Sinecek, daha sonrasında ise Atakum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifini kurarak ikinci Başkanlık koltuğuna da oturdu.

Bu dönemlerde siyasete de yeşil ışık yakan Metin Sinecek hem CHP’ye hem ANAP’a üye olarak siyasetteki istikrarlı! duruşunu ortaya koymuş, Halk Gazetesine ‘İkiyüzlü siyaset’ manşetiyle kapak olmuştu…

Hızlı bir yükselişe giren Sinecek, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar kredi Kefaleti Başkanı Eyüp Güler’e ait olan binayı kendi yönetimindeki bacanağına aldırıyor ve 15 Bin liraya alınan binayı 3 ay sonra kendi kooperatifine 45 bin liraya satın alarak esnaf ve sanatkarına büyük bir hizmet! sağlıyor, binaya 3 ayda 30 bin liralık bir değer artışı yaşatıyordu.

Sinecek bu hamlesiyle de Hedef Gazetesine kapak olmuştu.

Geçtiğimiz günlerde şehirdeki bilboardlara ilan vererek kredi satmaya çalışan Metin Sinecek şimdi kaç partiye üye?

AK Partiye ve MHP’ye üye olabileceği söyleniyor.

Yeni Kooperatif binasından bu defa ne kadarlık bir kar elde etti?

Dağıtılan kredilerden yaklaşık yüzde 3 kesinti yapıldığı bilinirken, Kooperatif yönetimi bu parayı nerede ve nasıl harcıyor?

Metin Sinecek bu sorulara ne cevap verebilecek?

SAMSUN ÖZEL HABER

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.