real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
25 Şubat 2014

Manşet savaşları sürüyor

osmn ve yılmaz Samsun’da iki günlük gazete de peş peşe iki manşet haber yayınlandı. Önceki Gün Gazete Gerçekte yayınlanan haber de 82 yaşındaki bir kadının feryadı yayınlanırken, bugünkü Denge Gazetesinde ise Kolpınar köyündeki köylülerin arazisine dev kule diken siyasiler ve belediye yöneticileri yazıyordu.

Türkiye’de Başbakan Erdoğan ile Haşhaşilerin Lideri Fethullah Gülen arasındaki kavga devam ederken, Samsun’da ise Yusuf Ziya Yılmaz ile Osman Genç kavgası manşetlerden devam ediyor.

İŞTE GERÇEK’in MANŞETİ

Canik Belediye Başkanı Osman Genç’in Migros’un yanında yer alan ve “kamuya tahsis edilecek” diyerek aldığı ancak daha sonra Baran İnşaat’a tahsis ettiği 480 metrekarelik arazi için konuşan ve olay sonrası sinir ilaçları kullanmaya başlayan 82 yaşındaki Güler Cüre, “Ben O’nun anası yaşındayım. Bana yaptığı haksızlık Allah katında cezasız kalmayacaktır, buna inanıyorum” dedi.
Samsun’un Canik İlçesi’nde 82 yaşındaki Güler Cüre’nin 57 yıldır oturduğu evi ve arazisini, “kamuya tahsis edilecek” diyerek istimlak eden Canik Belediyesi, mevcut araziyi daha sonra Baran İnşaat’a tahsis etti. İnşaat çalışmaları devam ederken, yaşadıkları nedeniyle mağdur olan arazi sahibi Güler Cüre, Canik Belediye Başkanı Osman Genç’e açtı ağzını yumdu gözünü. Kendisini kiraya mahkum eden Başkan Genç’e seslenen ve yaşadıkları nedeniyle sinir hastası olduğunu kaydeden Cüre, “Böyle haksızlık Tanzanya’da bile yok. Allah katında mutlaka cezasını bulacaktır” diye isyan etti.

“75 METREKARE YER VERDİ”


Giresun’dan Samsun’a eşi ile birlikte 57 yıl önce geldiklerini belirten Cüre, “Migros’un hemen yanındaki arsadan kendimize yer alarak orada yaşamaya başladık. Bizim zamanımızda o bölgede çok fazla kalan yoktu. Daha sonra o bölge gelişti. Son olarak 2012 yılında Canik Belediyesi ‘kamuya tahsis edilecek’ diyerek yerimizi elimizden aldı. 480 metrekare olan yerimize karşılık arka taraftan ve şuurlu olan bir bölgeden bize 75 metrekare yer verdi” diye konuştu.

‘OSMAN GENÇ BENİ ÖLÜME TERK ETTİ!’


Kendilerine verilen yerle ilgili hiçbir iş yapamadıklarını kaydeden Cüre, “Belediye bizi öyle bir yere attı ki verilen arsayı ne satabiliyoruz ne de atabiliyoruz. Mevcut evimizi de yıktı ve mecburen kiraya çıkmak zorunda kaldık. Şimdi Karşıyaka Mahallesinde 400 TL kira veriyorum. Ben toprakta yeşilliklerin içinde yaşamaya alışmışım. Betonların arasına geldikten sonra sinir hastası oldum. Önceden hastalık nedir bilmezdim, evden bahçeme çıkınca meyvelerle ağaçlarla oyalanırdım. Şimdi ne ağaç var nede yeşillik. Osman Genç beni ölüme terk etti” dedi.

‘BENDEN ALDI BARAN ADLI ŞİRKETE SATTI’


Cüre, “Bizim devletimize karşı boynumuz kıldan incedir. Benim eşimin babası bu devlet için bayrak için canını verdi. Eşim babasını dahi göremedi. Onun hasretiyle yaşadı ve oda baba hasretiyle öldü. Biz bunu devletimiz ve bayrağımız için yaşadık. Bir evladın babasız büyümesini yaşamadan kimse anlayamaz. Ama Canik Belediyesi devlet için kullanılacak diyerek evimizi aramızı elimizden aldı ve Baran diye bir şirkete sattı. Devlet için bir şey istense yine veririm ama devlet için diyerek sonra başkasına satılacaksa o zaman kimse benden kırık iğne dahi alamaz” diye konuştu.

‘ANASI YAŞINDAKİ KADINI HAKSIZLIK YAPTI’


Haksızlık yapanların cezalarını Allah katında çekeceklerini söyleyen Cüre, “Osman Genç, ‘Sağlıklı nesillerin inşasında aile en önemli değerdir’ diyor. Benim yuvamı yıktı. Emekli maaşımla beni kiraya çıkarttı. Ben toprakla yeşillikle ve doğayla iç içe yaşayabilen insanım. Beni betonların arasına attı. Aileye önem veriyorsa anası yaşındaki insana yapılan bu haksızlığı hiç mi görmedi? Kim haksızlık yaparsa Allah katında cezasını muhakkak bulacaktır” şeklide konuştu.

Sezer SEZER – Gazete Gerçek

İŞTE DENGE’NİN MANŞETİ

ELE VERİR TALKINI..!
Canik’i bırak, köylüleri kandırarak arazilerini elinden alanlara bak;
Köylülerin arsaları yok fiyatına toplanıp, heyelandan çıkarılarak, imar uygulaması yapıldıktan sonra trilyonluk rant sağlanan İkiz Kuleler de Belediyenin üst düzey müteahhit ekibine vekaleti eski Genel Sekreter Kenan Şara’nın verdiği ortaya çıktı.YILMAZ’IN EKİBİ İŞ BAŞINDA?Samsun Büyükşehir Belediyesi üst düzey yönetiminin Atakum ilçesinde özel imar uygulamaları yaparak inşaat sektörüne soyunduğu belirtildi. Büyük Kolpınar Mahallesinde inşaat çalışmaları devam eden ve Karadeniz’in en büyük inşaat projesi olarak kamuoyuna lanse edilen Gökdelen Kule’nin Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın üst düzey çalışma ekibine ait olduğu ifade edilirken, söz konusu ekibe vekaleti eski Genel Sekreter Kenan Şara’nın verdiği ortaya çıktı.

BUNU DA YAZSIN

Tarafsız ve objektif bir yayın çizgisi izlemesi gereken basın kuruluşlarının Samsun Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin köylüleri kandırarak arazilerini adeta gasp etmelerini ve bundan maddi kazanç sağlamalarını yayınlamamaları basın ahlakı ve objektif gazetecilik ilkesi adına Samsun basın tarihine kara bir leke olarak geçti.
ADEM ÇİÇEK  – Denge Gazetesi

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.