real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
25 Temmuz 2013

Macaristan’da Karadeniz Türküsü Alkış Aldı

Macaristan’ın Szolnok kentinde yapılan Eurokinderchor 2013 (Avrupa Çocuk Korosu) konserlerine ‘Karadeniz Türküsü’ adlı bestesi ile katılan Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Devlet Konservatuvarı Müdürü, besteci ve gitar eğitimcisi Prof.Dr.Süleyman…
macaristan-da-karadeniz-turkusu-alkis-aldi-4866376_400
Macaristan’ın Szolnok kentinde yapılan Eurokinderchor 2013 (Avrupa Çocuk Korosu) konserlerine ‘Karadeniz Türküsü’ adlı bestesi ile katılan Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Devlet Konservatuvarı Müdürü, besteci ve gitar eğitimcisi Prof.Dr. Süleyman Tarman, katılımcılardan büyük beğeni topladı.

OMÜ Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Süleyman Tarman, Macaristan’ın Szolnok kentinde yapılan Eurokinderchor 2013 (Avrupa Çocuk Korosu) konserlerine katıldı. Prof. Dr. Tarman’ın gitar solo yaptığı konserde Macaristan, Almanya ve Türkiye’den toplam 134 çocuk yer aldı. Macaristan Zoltan Kodaly Çocuk Korosu’nu Juhaszne Zsakal Katalin, Almanya Dresden Filarmoni Orkestrası Korosu’nu ise Dresden Filarmoni Orkestrası Koro Şefi Prof. Gunter Bergen yönetti.

Prof. Dr. Süleyman Tarman, ‘Karadeniz Türküsü’ adlı bestesini Eurokinder Korosu’nu yöneterek seslendirdi. 134 kişilik çocuk korosunun piyano eşliğinde Türkçe seslendirdiği, Türk Aksağı olarak adlandırılan 7/8’lik ölçüde bestelenmiş ve Karadenizli balıkçı Ali Reis’in öyküsünü işleyen eser büyük beğeni topladı ve dakikalarca alkışlandı.

Konser sonrasında Szolnok Belediye Başkanı, Prof. Dr. Süleyman Tarman’ı ve koro üyelerini makamında kabul etti. Türkiye’den bir şehirle ve belki de Samsun’la kardeş şehir olmak istediklerini söyleyen Belediye Başkanı, projenin önümüzdeki yıllarda başka bir Avrupa şehrinde yapılmasının planlandığını da belirtti. – Samsun

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.