real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
12 Mart 2014

Kuralları Öğrenmek İçin Gelin

www.gazetegercek.com.tr_2308_TH7G53KPJBFGAraç ve yaya trafiğinin hayatın her alanında var olan bir kavram olduğunu kaydeden Bilgin, ” Bazen hayatımızın içindeki en önemli virajları alırken,bazen çok önemli bir kararımızdan U dönüşü yaparken bazen de düz,virajsız bir hayat yolunda giderken. Soyut tabirlerinin yanında fiili yollar ve araçların trafiği, aslında hayatımıza vurduğumuz bu tabirlerden çok daha tehlikeli ve önemlidir. Çünkü diğerinde can kaybı yaşanmaz, en fazla hayal kırıklıkları ve keşkeler olabilirken, aktif olarak Trafiğin içinde yaptığımız en ufak hataların sonu bir felaketle bitebilir öyle ki hiç tanımadığımız bir hayatı bile sonlandırabiliriz” dedi.
Trafiği can olarak tanımlayan Tuğba Bilgin, “Trafik Can dır. Kendi canımız,canlarımız ve bazen hiç bilmediğimiz Can’lardır. Ben trafik derslerinde kursiyerlerime ‘Ders geçmek için gelmeyin. Gerçekten kuralları öğrenmek ve ileride, yıllar sonra bile trafikte ama yaya olarak ama sürücü olarak hep hatırlayacağımız kuralları öğrenmek için burada olalım’ derim.  Zaten amaç bu olursa sınavda başarımız daha çok artacaktır. Bu amaçla verdiğimiz eğitimlerin ilk günlerinde bile meyvelerini alabiliyoruz bazen.  Adaylar ertesi gün gelip trafikteki bazen bir yayayı ya da bir sürücüyü kurallar dahilinde bilgilendirdiklerini ya da uyardıklarını anlattıklarında bu çok hoşuma gidiyor. Sadece sınıfın içindeki bireylere değil dışındakilere de bir şekilde zincirleme bir şeyler verebilmek harika bir duygu” diye konuştu.
Yeni çıkan ehliyet  yasası hakkında da değerlendirmelerde bulunan Bilgin, “Ehliyet almak geçmiş yıllardaki gibi kolay değil artık. Özellikle çok önceki zamanlarda bu kadar eğitimler belki hassas değil ya da sınavlar bu denli zorlaştırılmıyordu. Ama artık ülkemizde gerçekten araç kullanamayan ve psikolojik olarak bu duruma hazır olmayan adaylar ehliyet sahibi olamıyor. Bu çok doğru bir uygulama. Ülkemizde 15-20 yıl önce ehliyet almış olan ve o yıllardaki yol yapıları, trafik işaret levhaları ile şimdilerdeki kullanılanlar arasında değişiklikler olmasına rağmen hala aynı alınmış eğitimle devam eden sürücülerin olması bana göre çok kötü bir durum. Keşke devletimiz bu konuda bir yasa çıkarsa ve ehliyeti şu tarihten önce alanlar tekrar bir Trafik Eğitimine zorunlu olarak tabi tutulsa.Bu hem Trafik kazalarını azaltacaktır hem de sürücülerin daha eğitimli olmasını sağlayacaktır.

kaynak: Gazete Gerçek

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.