real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
04 Mayıs 2013

Kola’dan özel açıklamalar…

kolakucukMHP Büyükşehir ve Atakum Meclis Üyesi Cemalettin Kola Atakum’daki yapılaşmanın uzun vadeli planlanmadığını belirtirken, özellikle raylı sistemin ilçenin kaderini olumsuz yönde etkilediğini söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi Atakum Belediyesi Meclis Üyesi Cemalettin Kola Samsun Özel Haber’e özel açıklamalar da bulundu. Adı Atakum Belediye Başkan adaylığında da geçen Kola ilçe de şehirleşme anlamında sıkıntıların yaşandığını söyledi. Kola, ‘Atakum Samsun için bir şanstı şehirleşme açısından. Ama bu şansını çeşitli etken olan nedenlerle kaybetti. Buna neden olan etkenlerin başında ise Raylı Sistem gelmektedir. Şehir bütünlüğünün bozulmasında raylı sistemin etkisi şu şekilde olmuştur. Raylı sistem üzerinde bulunan alanların kamulaştırma bedelleri maddi imkansızlıklar dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından ödenmemiş, bunun yerine hak sahiplerine inşaat hakkı tanınmıştır.’ dedi.

Kola, ‘Raylı sistem güzergahında yerleri bulunan insanlara bu bedelleri ödemektense yerleri karşılığında inşaat hakkı tanınarak, şehirleşme çirkin bir hal almıştır. Atakum ilçesine baktığımız da aynı muhitte, aynı ada içerisinde değişik katlı binalar görürsünüz. Bunun nedeni bu telkin karşılığında bu hakların verilmesidir. Aynı şekilde ilçe belediyesinin de maddi imkansızlıklar dolayısıyla kamulaştırma bedellerinde bu yolu seçmesi yine şehirleşme açısından Atakum’a kötü bir görüntü verilmesine açısından neden olmuştur.

Atakum’da şu andaki yapılaşma ilçenin ileriye dönük ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde planlanmamaktadır. Gelecek bir zaman dilimi içerisinde eski Samsun dediğimiz İlkadım’da yaşanan problemleri yaşayacağı aşikardır.’ ifadelerini kullandı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.