real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
03 Nisan 2013

KİM KAZANACAK?

kadefkucukKavak Dernekler Federasyonu’nun 7 Nisan Pazar günü Federasyon Lokalinde yapılacak genel başkanlık seçimlerinde mevcut başkan Op. Dr. Yılmaz Karagöz’le geçtiğimiz günler de adaylığını açıklayan Avukat İlhan Ayrancı yarışacak.


SEÇİM HEYECANI

Samsun’da yaklaşık 10 binin üzerindeki üyesiyle şehrin en güçlü sivil toplum örgütlerinden olan Kavak Dernekler Federasyonunda (KADEF) seçim heyecanı yaşanıyor. Güçlü birlikteliğin yanısıra kurumsal yapısını da eksiksiz bir şekilde tamamlayan KADEF’te önümüzdeki pazar günü yapılacak seçim öncesi hareketli saatler yaşanıyor. Hemşehri ilişkilerin de birlik ve beraberliği esas alan yapısıyla tanınan ve Kadef’in güçlü yapısının oluşmasında büyük emeği olan mevcut Başkan Op. Dr. Yılmaz Karagöz’ün isminin daha ağır bastığı ve seçimi önde tamamlayacağı konuşuluyor.
Atayurt Köyü Derneği üyesi Avukat İlhan Ayrancı da adaylığını açıklayarak seçime heyecan katarken, son sözü pazar günü oy kullanacak delegeler söyleyecek.

Seçim öncesi Federasyonun resmi internet sitesi www.kadef.org.tr adresinden bir manifesto yayınlayan Başkan Yılmaz Karagöz yapılan çalışmaları anlatarak, üyelerine birlik beraberlik mesajı verdi.

İŞTE O YAZI

.
BİRLİKTELİĞİN MANİFESTOSU YAZILDI

Toplantıda konuşan KADEF Genel Başkanı Op. Dr. Yılmaz Karagöz, Federasyonun kurulmasının ardından geçen 3 yıl gibi kısa zamanda Türkiye’de eşine rastlanmayan bir birlikteliğin gerçekleştirildiğinin altını çizdi. Bu hareket ile Kavak insanının adeta kardeşliğin ve birlikteliğin Manifostosu’nu yazdığını vurgulayan Op. Dr. Yılmaz Karagöz, “Kavaklılar olarak bizim bu birlikteliğimiz ortak değerlere ve vasıflara sahip kimselerin kardeşliğini anlatmaktadır ki, gerçek kardeşlik de budur ve hayat da bundadır. Çünkü kardeşlik, insanın özü, toplumun bağı ve dünyanın temelidir. İnsan ellerini sıkarsa yumruk, kollarını açarsa kucak olur. Biz Kavaklılar birbirimize kucak açmış insanlarız” diye konuştu.

ORTAK SES KADEF’TEN ÇIKIYOR

2010 yılında kurulan KADEF’in 2011 yılına ses getiren mesajlarla dolu, yepyeni umutlar ve programlarla girdiğinin altını çizen Karagöz, yoğun ve özverili çalışmalar sonucu birçok başarılı işe imza atıldığının söyledi. Karagöz, “Bu gün kim ne derse desin, Kavak Dernekler Federasyonu tüm Türkiye’deki Kavaklıların temsil gücüyle en çok tanınan, itibar edilen, güvenilen kurumudur. Artık Kavak insanının ortak sesi KADEF’ten çıkmaktadır. Kurulduğu günden bu güne kadar gerek yönetim kurullarında görev yapan, gerekse idari kadrolarımızda bizimle çalışan arkadaşlarıma ve bizlere bu fırsatı veren tüm delegelerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Bugün burada Yönetim Kurulumuzca yapmış olduğumuz faaliyetlerimizi değerlendirecek ve bundan sonra yapılacak faaliyetler için görüş alışverişinde bulunacağız” diye konuştu.

15 DERNEK İLE YOLA ÇIKILDI

İlk Genel Kurul Toplantısının gerçekleştiği 22 Temmuz 2010 tarihinden itibaren bu güne kadar neler yapıldığını kısaca sizlerle paylaşmak istiyorum diyen Karagöz, “Bilindiği gibi ilk olarak Kuzey Han İş Hanındaki büromuzda faaliyete başladık ve Federasyonumuza ilk dernek kabullerimizi 21 Haziran 2010 tarihinde gerçekleştirdik. Kurucu 15 derneğimiz ile çıktığımız bu yolda dernek üye sayımız 40’a ulaşmıştır.

GÜREŞLERİ SAMSUN SAHİPLENDİ

Daha önce Kavaklılar Derneği tarafından düzenlenen Karakucak Güreşlerini kültürümüzü yaşatmak amacıyla KADEF olarak sahiplendik ve 2. Karakucak Güreşleri ve Yaz Şenliklerini 01 Ağustos 2010 tarihinde KADEF çatısı altında gerçekleştirdik. 10 Eylül 2011 ile 01 Eylül 2012 tarihlerinde Güven Göletinde etkinliğimizi 3. ve 4.’sünü tertipleyerek devam ettirdik. Bu etkinliğimiz şehrin idari, mülki ve yerel yöneticilerinin de katılım gösterdiği, televizyon kanallarının yayınladığı Samsun’un önemli organizasyonları arasına girmiştir.

SEKRETERYA OLUŞTURULDU

2010 yılının Ağustos ayında Federasyonumuza gösterilen yoğun ilgiden dolayı KADEF bünyesinde Sekreterya bölümü oluşturulmuştur. Yazışmalar için bilgisayar ve yazıcı gibi büro malzemeleri temin edilerek derneklerimizin işleri kolaylaştırılmıştır.

İSTİŞARE TOPLANTILARI YAPILDI

Kararlarını oluştururken ve faaliyetlerindeki öncelikleri belirlerken, çoğulcu ve katılımcı yapısıyla üye derneklerin görüşlerine önem veren Federasyonumuz, 14 Ekim 2010 tarihinde Gazi Sosyal Tesislerinde başladığı istişare toplantılarını geride bırakılan 3 yıl zarfında çeşitli vesileler ile gerçekleştirmektedir. Nitekim gerek Acem Tekkesinde, gerek KADEF Lokalinde kahvaltı ve tirit yemekleri şeklinde toplantılarla bir araya gelmekteyiz. Her yıl Ramazan ayında düzenlenen yemekler ile de topluca iftar etmekte ve bir araya gelme fırsatı bulmaktayız.

KADIN KOLLARI FAALİYETE GEÇTİ

Federasyonumuz amaç ve misyonunu gerçekleştirmek, tabana daha iyi bir şekilde yayılabilmek için 2010 yılının Kasım ayında KADEF Gençlik Kollarını, 2011 yılının Nisan ayında ise KADEF Kadın Kollarını oluşturmuştur. Bu kurullarımız gerçekleştirdiği faaliyetler ile gücümüze güç katmaktadır. Bu doğrultuda hareket eden KADEF Kadın Kollarımız vasıtasıyla Kadınlar Günü Kutlaması gerçekleştirilmiştir. Kadın kollarımızın en son 09 Şubat 2013 tarihinde Kavak ilçemizin yöresel yemeklerinin tanıtımını gerçekleştirildiği etkinlik, Türkiye genelinde yayın yapan bir televizyon kanalında çeşitli defalarca yayınlanmıştır. Bu etkinlik ilçemizin kültür değerlerinin tanıtımı için büyük fayda sağlamıştır.


TİRİTLERDE BİRLİKTELİK YAKALANIYOR

Bu yemeklerimizden Kaz Tirit Yemeği bildiğiniz gibi biz Kavaklıları bir araya getiren etkinliklerin baş aktörüdür. KADEF çatısı altında ilk olarak 16 Ocak 2011 tarihinde Gazi Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen Tirit Geceleri, her yıl artan katılım ile düzenlenmeye devam etmektedir. En son Şubat ayında Gazi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen Tirit Gecemize yaklaşık 750 kişi katılmış, dayanışma açısından örnek bir etkinlik olarak hafızalara kazınmıştır.

BASIN YOLUYLA TANITIM YAPILIYOR

Sivil Toplum Kuruluşları kendilerini ifade edebildikleri müddetçe güçlenirler. Bu bağlamda hem kendimizi ifade etmek için görsel ve yazılı basın yolu ile tanıtımlar gerçekleştirdik. Katıldığımız programlarla kendimizi anlatmaya çalıştık. Kavaklı hemşehrilerimiz ile daha sıkı bir ilişki kurabilmek amacıyla 22 Ocak 2011 tarihinde kadef.org.tr adlı web sitemizi faaliyete geçirdik. İsteyen herkes sitemizi takip ederek çalışmalarımızı yakından takip edebilmektedir. Kavak ile ilgili akla gelen her türlü bilgi en kapsamlı şekilde sitemizde mevcut.

DELEGE SAYILARI ARTTIRILDI

Bu arada Federasyonumuzun amaç ve misyonunu gerçekleştirebilmesi için daha geniş bir katılıma ihtiyaç duyulmuştur. Bunu da üye derneklerin delege sayılarını 3’e çıkararak çözmeye çalıştık.

BAŞKANLAR KURULU IŞIK TUTUYOR

Üye derneklerin içinde veya üye dernekler arasındaki görüş farklılıklarını bir zenginlik olarak değerlendiren KADEF, Başkanlar Kurulu toplantılarına büyük önem vermektedir. Federasyon Genel Başkanı ve üye derneklerin başkanlarından oluşan ve bir nevi istişare kurulu görevi yapan Başkanlar Kurulu, geçtiğimiz dönem içerisinde resmi olarak 9 defa bir araya gelerek Federasyon çalışmalarına ışık tutmuşlardır.

DANIŞMA MECLİSİ KURULDU

Yine Federasyonumuzun amaçlarının gerçekleştirilmesi için, yapılacak her türlü çalışma, araştırma, faaliyet ve etkinliklerde Federasyon Yönetim Kuruluna yardımcı olmak amacıyla 18 Mart 2011 tarihinde Danışma Meclisini hayata geçirdik. Danışma meclisimiz amacına uygun olarak çalışmalarını sürdürmektedir.


LOKAL İHTİYACI GİDERİLDİ

Federasyonumuza artan ilgi nedeniyle Lokal ihtiyacı hasıl olmuş,ilk kuruluşumuzu gerçekleştirdiğimiz mevcut büro yetersiz kalmıştır. Bu sorunu 22 Temmuz 2011 yılında şimdiki yerimize taşınarak aştık. Lokalimiz ile büromuz Samsun Valisi Sayın Hüseyin Aksoy’un da katılımı ile görkemli bir açılışla hizmete girdi.

DERNEKLER MASASI OLUŞTURULDU

Derneklerimizi bir arada tutmak için 2011 yılının Ağustos ayında Dernekler Masası oluşturduk. Eski büromuzda ve şimdiki yerimizde isteyen derneklere aylık 120 lira gibi cüzi bir miktar karşılığında masalar tahsis ettik. Derneklerimiz bu masalarda yazışmalar yapmakta, işlerini halletmektedir. Sekreterya olarak da KADEF’ten destek almaktadırlar.

YAŞAR DOĞU’NUN UNUTULMASI ÖNLENDİ

Kavak ilçemizin kültürel ve sanatsal değerlerlerine sahip çıkmak amacıyla hareket eden Federasyonumuz bu bağlamda efsanevi güreşçimiz Yaşar Doğu’yu hafızalarda zinde tutmak için 26 Şubat 2011 tarihinde Atatürk Kültür Merkezi’nde 1. Yaşar Doğu Ödülleri törenini gerçekleştirmiştir. KADEF, gerek ölüm yıl dönümlerinde, gerekse adına düzenlediği karakucak güreşleri ile Yaşar Doğu isminin Samsun ve Türkiye’de ciddi anlamda konuşulmasına vesile olmuştur. Yapılan çalışmalar neticesinde yakın zamanda Yaşar Doğu’nun evi müze olarak Kavak ilçemize kazandırılacak, böylece önemli bir değerimizin unutulmaması sağlanmış olacaktır.

KAVAK KURTULUŞ SAVAŞINDAKİ YERİNİ ALDI

Cumhuriyet kurulduğu günden beri Atatürk’ün Samsun’a çıkışı anlatılmakta, Samsun’dan Havza’ya geçişi ve Havza’dan Amasya’ya geçişinden bahsedilmektedir. Atatürk’ün Havza’ya giderken uğradığı Kavak’tan bahsedilmemektedir. Oysa ki, Atatürk’ün emrine ilk olarak Kavak’taki Kuva-i Milliyeciler girmiştir.

Atatürk uçakla Havza’ya gitmemiştir. Havza’ya giderken Kavak’a uğramıştır. Ülkenin içerisinde bulunduğu halin karamsarlığı içerisinde iken Canbolatoğlu Ekrem Bey emrindeki 200 atlı adamıyla birlikte kendisine biat etmiştir. Kurtuluş Savaşının ateşi Kavak’ta yakıldı demek bu bağlamda yanlış olmayacaktır. İşte bunu tüm Türkiye’ye anlatmak için 22 Mayıs 2011 tarihinde Atatürk’ün Samsun’dan Kavak ilçesine geçerken kullandığı yolu kullanarak Tarihe Yolculuk Konvoyu düzenledik. İnşallah bu yıl 3. Yürüyüşümüzü gerçekleştireceğiz. Büyük ilgi gören bu yürüyüşümüz sayesinde artık Kavak ilçemizden de Kurtuluş Savaşı anlatılırken bahsedilmektedir.

MİLLİ KAHRAMANA SAHİP ÇIKILDI

Ulusal kahramanımız Canbolatoğlu Çerkez Ekrem Bey’e de sahip çıkan KADEF, 11 Kasım 2012 tarihinde Canbolatoğlu Çerkez Ekrem Bey için Bursa Kavaklılar Derneği ve İlkadım Belediyesi’nin de verdiği katkılar ile Anıt Mezar yaptırmış, törenle anıt mezarın açılışını gerçekleştirmiştir.

PEHLİVANLAR ONURE EDİLDİ

“Kavaklı Pehlivan doğa” sözünün haklılığını Yaşar Doğu tüm dünyaya kanıtlarken, KADEF olarak biz de onun yaşayan öğrencileri ile Kavaklı pehlivanlarımızı 01 Nisan 2012 tarihinde Gazi Sahnesinde düzenlediğimiz program ile onurlandırdık.

YAŞLILAR UNUTULMADI

Büyüğüne saygısı olmayan, küçüğünü sevmeyen toplumların merhametten uzak ve bozulmuş toplumlar arasına gireceğinin bilincinde olan KADEF, bu bağlamda Kavaklı 75 yaşının üzerindeki öğretmenlerimiz için 12 Kasım 2012 tarihinde Gazi Sahnesi’nde Saygı ve Onur Gecesi düzenlemiştir. Gecede öğretmenlerimize saygımızın göstergesi olarak plaket takdim edilmiştir.

DEĞERLERİMİZİ ANDIK

Kavak ilçemizin yetiştirdiği önemli değerlerden olan Aşık Kemali Bülbül için 01 Kasım 2011 tarihinde onur gecesi, 17 Kasım 2012 tarihinde de anma töreni, mevlit organizasyonları düzenlenmiştir.

ŞEHİTLERİMİZE VEFA GÖSTERDİK

Türk zafer destanları arasına giren 18 Mart Çanakkale Savaşı?nda şehit düşen Çanakkale Şehitleri ile tüm şehitlerimizi KADEF olarak düzenlediğimiz programlar ile rahmetle andık ve anmaya devam edeceğiz.

EĞİTİM ÇALIŞMALARI GERÇEKLEŞTİRDİK

KADEF olarak eğitime yönelik çalışmalara da imza attık. 20 Ocak 2012 tarihinde OKA ile birlikte, Lokalimizde proje hazırlama konusunda derneklerimize yönelik olarak birifing verdik. İl Dernekler Müdürlüğümüz ile ortaklaşa Lokalimizde derneklerimize yönelik mevzuat bilgilendirmesi toplantısı gerçekleştirdik. Yine Lokalimizde KADEF Kadın Kollarına kadın sağlığı ve kanser konusunda seminer verilmesini sağladık. Kavak’ta birinci olarak Samsun?daki finallere katılan okul öğrencilerimizi desteklemek için 06 Haziran 2012 tarihinde bilgi yarışmasına katıldık. Hemşehrilemizin okuması için KADEF bünyesinde kütüphane oluşturduk.

DİKKATLER ÜZERİMİZE ÇEVRİLDİ

Derneklerimizin dışında iş dünyası, basın – yayın, bilim, politika gibi özel amaçlar doğrultusunda faaliyet gösteren kuruluşlarla da irtibat kuran Federasyonumuz, şehrimizin en etkin Sivil Toplum Örgütü haline gelmiştir. KADEF’e geçtiğimiz süre zarfında siyasi partiler de büyük ilgi göstermiştir. Hemen hemen tüm siyasi partilerin temsilcileri ile Parlamentodaki Samsun milletvekilleri KADEF’i ziyaret etmişlerdir. Siyasi partilerin il başkanları ile 12 Şubat 2012 tarihinde tirit yemeğinde buluşulmuştur.

KADEF’İN FİKRİ SORULMAYA BAŞLANDI

Samsun’un idari, mülki ve yerel yöneticileri KADEF’i ziyaret ederek çalışmalarımız hakkında bilgi almışlardır. Şehrimizdeki diğer sivil toplum kuruluşları ile karşılıklı ziyaretler gerçekleştirilmiştir. Derneklerimizin düzenlediği etkinliklere katılarak sevinçlerini paylaşmaktayız. Bayram, kandil, şenlik, düğün, cenaze gibi özel günlerde üyelerimize mesajlar çekerek irtibat sağlamaktayız. Kavaklı büyüklerimizi ziyaret etmekte, hastalıkta ve sağlıkta yanlarında olmaya gayret göstermekteyiz. Velhasıl KADEF olarak tüm Kavak toplumunu temsil etme yükümlülüğümüzü geçtiğimiz dönemde yaptığımız çalışmalar ile yerine getirmeye çalıştık” diye konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.