real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
11 Şubat 2014

KESİNTİLER NEREDE?

adnan-konas-esnaf-ve-sanatkar-icin-adayiz-3200SALTANATA DEVAM MI?
21 Ocak 2014 / 11:16
Kendi binasını kooperatife kiraya veren, gelini ve babasını çalıştıran Konaş yeniden Başkan;
Samsun 19 Mayıs Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi 2013 yılı mali genel kurulunu gerçekleşti. ’41 Milyon TL para dağıttık’ diyen Adnan Konaş Başkanlığa tekrar seçilirken, dağıtılan kredilerde esnaf ve sanatkardan alınan kesintilerin ne olduğunu açıklamaması dikkat çekti.

BAKAN’A YAKIN

Samsun 19 Mayıs Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi 2013 yılı mali genel kurulu gerçekleşti. Kooperatif ortaklarının güvenoyunu alan Başkan Adnan Konaş, kooperatifin her geçen gün büyümeye devam ettiğini söyledi. Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’a yakınlığı ile bilinen Adnan Konaş’ın mali genel kurulda ‘2013 yılında ortaklarımıza 41 milyon TL kredi imkanı sağladık. Yüzde 9’luk takip oranı ile Türkiye’deki ilk 50 kooperatif arasında yer alıyoruz. Bizler, devletin de destek verdiği bu kredilerin daha fazla esnaf ve sanatkarlara ulaşması için gayret içerisindeyiz” diye konuştu

KESİNTİLER NEREDE?

Piyasalardaki durgunluk ve açılan AVM’lerle birlikte sıkıntılı günler yaşayan esnaf ve sanatkara yasal faiziyle dağıttıkları kredi miktarının 2013 yılında 41 Milyon Tl olduğunu açıklayan Konaş yapılan kesintilerin akibeti hakkında ise bilgi vermedi. kredilerde yasal olarak Yüzde 3 kesinti yapabilen Kooperatifin dağıttığı miktara göre yıllık kazancı 1 milyon 400 TL’yi buluyor. Kooperatifin bu parayı nerede ve nasıl değerlendirdiği bilinmezken, ekonomik darboğazdaki bir çok esnafın da kredilerini ödeyemediği için icra kapılarına düştüğü biliniyor.

NE KADAR ALIYOR?

19 Mayıs Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinin hizmet binası da yine Başkan Adnan Konaş’a ait. Başkanlığını yaptığı kooperatiften kendi mülküne ne kadar kira aldığı ve aylık maaşının ne olduğu bilinmeyen Konaş’ın gelini ve babası da kooperatif bünyesinde görev yapıyor. Kendi binası ve akrabaları ile adeta Konaş’ın kooperatifi görünümünü andıran bir yapıda hizmet veren Başkan aynı zamanda Samsun Ayakkabıcılar Odası Başkanlığını da yürütüyor. Kooperatif binasının hemen altında bir de ayakkabı dükkanı bulunan Konaş’ın bu dükkanını da oğlu işletiyor.

FERHAT SOY

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

.