real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
18 Kasım 2013

Kasım Ayı Anket Sonuçları…

111197ORC araştırma şirketinin Kasım ayı anket araştırmasından ilginç sonuçlar çıktı.

ORC araştırma şirketinin Kasım ayı anket araştırmasından ilginç sonuçlar çıktı. ORC Firması Genel Müdürü Mehmet Sefa Posteki, Canik’te AK Partinin seçimi rahat kazanacağını İlkadım ve Atakum’da ise işlerin karışık olduğunu söyledi

METİN BURMA ÖNDE

ORC Araştırma şirketi 3 – 9 Kasım 2013 tarihleri arasında 17 ilçede, farklı sosyo-ekonomik ve sosyo-demografik gruba mensup kişilerden, yaş cinsiyet ve eğitim kotalarına göre tesadüfi yöntemle seçilmiş toplam 5280 denek ile yüz yüze görüşülerek gerçekleştirilen araştırma sonuçlarını yayınladı. Araştırmaya göre Samsun’un 3 büyük ilçesi İlkadım, Atakum ve Canik’te özellikle kararsız seçmenlerin tavrının da önemini ortaya çıkarıyor. Atakum’da Mevcut Başkan Metin Burma AK Partinin adaylarından 5 puanlık bir artışla önde olduğu gözlenirken, AK Parti aday adayları İshak Taşçı, Adem Bektaş ve Hüseyin Dereli’nin aldıkları oy oranı hemen hemen aynı. 8 aday adayının olduğu MHP ise aldığı yüzde 17.5 oy oranı ile seçim kazanma şansı en düşük parti olarak gözüküyor.

İLKADIM DA DEMİRTAŞ ÖNDE

İlkadım seçmeninin eğilimi ise mevcut Başkan Necaattin Demirtaş’tan yana. Muhalefet partisinden olmasına rağmen hizmetleri takdir edilen Demirtaş yüzde 35 oy oranı ile ilk sırayı alırken, AK Partinin 2 ismi Erdoğan Tok yüzde 33,6, İhsan Kurnaz ise yüzde 32.5 ile seçimlerdeki iddialarını ortaya koyuyorlar.İlkadım’da geçen dönem seçim kaybeden AK Partinin seçmen eğilimine çok önem gösterdiği bilinirken, seçimde yüzde 13,6 lık bir kararsız seçmene sahip olan İlkadım’da bu oyların sonuca direk etki edeceği ifade edildi.

CANİK TE AK PARTİ BANKO

Araştırmaya göre AK Partinin kafasının en rahat olduğu ilçe ise Canik. 2014 Yerel Seçimlerinde Canik Belediye Başkanlığı için,  siyasi partilerin alacakları muhtemel oy oranlarında Osman Genç’in dışında bir aday gösterilse bile en yakın rakibi MHP’ye 15 puanlık bir fark atıyor. Samsun’un ilk kadın adayı Tülay Kavraz’ın da aday adayı olduğu Canik ilçesinde MHP’nin adayı Atıf Yiğit’in daha çok çalışması gerektiği sonucu ortaya çıkıyor.

MİLLİYETÇİLER BİRİNCİ SIRADA

Araştırma da sorulan “Aşağıdaki siyasi kimliklerden hangisi sizi tanımlama da en uygundur?” sorusuna ise yüzde 25.5’lik bir kesim Milliyetçi olarak cevap verdi. Bunu yüzde 19’0’lık dilimle muhafazakar grup izlerken, Sosyal Demokrat yüzde 15.1, Sağcı yüzde 7.0, Solcu yüzde 6,2, Ülkücü ise Yüzde 6.0 oy aldı.

KARARSIZLAR ÖNEMLİ OLACAK

Anket sonuçlarını Denge Gazetesine değerlendiren ORC firmasının Genel Müdürü Mehmet Sefa Posteki AK Partinin Canik’te seçimi çok rahat kazanacağı, Atakum ve İlkadım da ise işlerin karışık olduğunu söyledi. Kararsız seçmene hitap eden adayların yarışı önde götüreceğini belirten Posteki, “özellikle Atakum’da AK Partinin oylarının üstüne oy katan bir aday adayı görünmemekte. Burada gösterilecek adayın kararsız seçmene de hitap etmesi önemli. Mevcut Başkan Metin Burma iddiasını sürdüren isimlerden. Aynı yorumu İlkadım ilçesi içinde yapmak mümkün. İki ilçe de de seçimlerin başa baş geçeceği ve kararsız seçmenin bu nokta da sonucu belirleyeceğini söylemek isabetli olur. Canik te işler AK Partiden yana gözüküyor” dedi.

FERHAT SOY

kaynak:http://www.dengegazetesi.com.tr:

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.