real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
03 Ocak 2014

Kalp Nakli Yapılan 12 Yaşındaki Berkant…

yeni-kalbi-besiktas-icin-atiyor-5501448_400kKalp nakli yapılan 12 yaşındaki Berkant Demireğen, koşmayı, oynamayı çok özlediğini, şuan tek hayalinin Beşiktaş’ın antrenmanına gitmek olduğunu söyledi.

Ordulu Berkant Demireğen’e 9 yaşında ilkokul 4. sınıfa giderken kalp hastalığı teşhisi konuldu. İki yıl boyunca Samsun’da tedavi gören Demireğen, geçtiğimiz yıl karne tatilinde aniden fenalaşınca doktorlar acil kalp nakli olması gerektiğini söyledi. Samsun’dan İstanbul Kartal Koşuyolu Kalp ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilen Demireğen burada tedavi görürken kalbi iflas etti. Hemen yoğun bakım ünitesine kaldırılan Demireğen, 5 ay cihazlara bağlı yaşatıldı. 5 ay sonra bulunan kalp, küçük Berkant’a nakledildi.

Kendisine ‘kalp bulundu’ haberi gelmeden önce kalp şeklindeki bir kağıda ‘Acil kalp aranıyor’ diye yazdığını ve balonla uçurduğunu belirten Berkant Demireğen, yaşadıklarını şöyle anlattı:

“4. sınıfa giderken hastalığa yakalandım. Hareketlerim kısıtlandı. Top oynamak gibi şartlar kesildi. Top oynamamak, koşmamak gibi şartlar koyuldu. Bende bu duruma çok üzüldüm. İlk başlarda kendimi alıştıramadım. Beşinci sınıfın ilk yarıyılı bitti, ben çok fenalaştım. Beni Samsun’da hastaneye yatırdılar. Geri geldiğimde çok daha kötü oldum. İstanbul’a sevk ettiler. Orada yatarken 33-34 gün sonra kalp krizi geçirdim. Beni hemen yoğun bakıma yatırdılar. Cihazlar bağladılar. 20 gün sonra tekrar başka bir cihaza bağladılar. O cihazla 5 ay geçti. O kalbin geleceği gün kalp şeklinde bir tane kağıt vardı. Ona ‘acil kalp aranıyor’ diye yazdım. Bir tanede balon getirmişlerdi. Onu da dilek tutarak uçurdum. Bilgisayarımda oyun oynarken hocam geldi ve kalbin bulunduğunu söyledi. Ben ilk önce inanmadım, çünkü önceden de kalp geliyordu, bozuk çıkmıştı. Beni ameliyata aldılar. İlk uyandığımda nefes cihazını çıkartıp, karnımı tuttum. Cihaz halen duruyor mu diye. Sonra konuşmaya başladım. İlk haftalar kalkmaya başladım. Çok heyecanlıydım. Daha hiç yerimde durmadım, sabah akşam gezdim hastane içerisinde. Buraya geldim, sağlığım yerinde.”

Okulunu ve arkadaşlarını çok özlediğini belirten Berkant Demireğen, “En çok okulumu, arkadaşlarımı, arkadaşlarımla top oynamayı özledim. Koşmayı özledim. Ders çalışmayı, onlarla birlikte gülüp eğlenmeyi özledim. Kalbim doğum günümde takıldı. O günde çok iyi denk geldi. Allah’ın en büyük hediyesiydi. Doğum günümde yeniden doğdum” diye konuştu.

Beşiktaşlı olan Demireğen, kalp nakli gerçekleştikten sonra Beşiktaşlı oyuncu Mustafa Pektemek’in hastaneye geldiğini ifade ederek, hayalinin Beşiktaş antrenmanına gitmek olduğunu söyledi.

“BEN MUSTAFA PEKTEMEK İLE TOP OYNAYACAĞIM”

Demireğen, “Ben ameliyattan çıktıktan sonra Beşiktaşlı olduğum için dileğim olan Mustafa Pektemek hastaneye geldi. Bana formasını hediye etti. İmzası da var üzerinde. Bende ona ‘Sen benim yanıma geldin Bende senin antrenmanına gelmek istiyorum’ dedim. O da bana ‘Sen iyileş gel, ben seni alacağım oraya’ dedi. Ben Mustafa Pektemek ile top oynayacağım. Koşacağım orada” dedi.

Berkant, yarım kalan eğitimini evindeki odasında 6 öğretmenin haftanın 3 günü verdiği dersler sayesinde devam ettiriyor. – ORDU

kaynak :habermerkezi

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.