real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
05 Kasım 2013

Kafalar Karıştı…

110733Vatandaşın özel hastanelerden aldığı sağlık hizmetlerinde yaşadığı karmaşa bu gün yapılan açıklama ile iyice arap saçına döndü.
Sağlık Kenti Samsun Derneği Başkanı Hayati Ergür yüzde 200’e çıkarılan fark ücretleri kararını uygulamayacaklarını belirtirken, hangi muayene de ne kadar fark ödeneceği ise bilinmiyor.

KAFALAR KARIŞTI

Sağlık Kenti Samsun Derneği Başkanı Dr. Hayati Ergür, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun yeni kararı ile yürürlüğe giren özel hastane, tıp ve dal merkezlerinin hastalardan alacağı fark ücretinin yüzde 90’dan yüzde 200’e çıkartılması kararı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
Alınan kararın Samsun ilinde vatandaşın sosyo ekonomik durumunu gözeterek uyğulanmasının mümkün olmayacağını belirten Ergür’ün bu açıklamaları kafaları karıştırırken, vatandaşın şimdi hangi hastane de ne kadar ödeyeceği ise tam bir muammaya dönüştü.

ZATEN UYGULAYAMIYORDUK

Hayati Ergür, Sağlık Kenti Samsun Derneği olarak geçmişte hastalardan yüzde 90’a kadar fark alınabilmesine rağmen bu oranı uygulamadıklarını söyledi. Ergür, “Dernek olarak gerçekleştirdiğimiz değerlendirme toplantısında yüzde 200’lük fark oranının Samsun’da uygulamanın mümkün olmadığı konusunda hem fikir olduk. Çünkü geçmişte yüzde 90 fark alma imkanımız varken bile bölgemizin gelir düzeyi ve refah seviyesini göz önüne alarak bu oranı uygulamıyorduk. Bugün Samsun’da yüzde 90 oranında fark alan hastane yok. Yüzde 200 fark alınacağı duygusu bile özel hastanelere gelişleri azaltır. Dernek üyelerimizin geçmiş oranlarla halkımıza sağlık hizmeti vermeye devam edeceklerini söylediler.” diye konuştu.

“SUT FİYATLARI ARTMALI”

Hükümetten Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) fiyatları konusunda iyileştirme beklediklerini belirten Ergür, “Özel hastanelerin sağlık hizmeti karşılığında aldığı hizmet bedelleri yedi yıldır değişmiyor. Özel sağlık kuruluşlarının ayakta durabilmesi ve özel sağlık hizmetlerinin sürdürülebilir olmasının için SUT fiyatlarının artması dernek olarak ortak görüşümüzdür.” ifadesini kullandı.

FERHAT SOY

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.