real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
16 Aralık 2013

Kadınlara Özel Merkez…

canik haber (2)Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “Kadınlarımızın eğitimine yönelik yaptığımız çalışmaların yanında, sosyal ve kültürel etkinlikler de düzenleyerek bayanlarımızı daha aktif hale getirmeye çalışıyoruz. Canik’te kadınlar geleceğe güvenle bakıyor” dedi.

İlçede ailenin temel taşı olan kadınlara yönelik yaptıkları çalışmaları anlatan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Mevlana Eğitim, Kültür ve yaşam Merkezi içerisinde bulunan 8 Mart Aile Okulu ve Eğitim Merkezi’ni çok önemsediklerini söyledi. Kadınların ilk günden itibaren bizim öncelikleri olduğunu ifade eden Genç, “Geleceğimizi bırakacağımız çocuk ve gençlerimizin anneleri olan kadınlarımızın eğitimi, meslek sahibi olması, sağlığı ve kendilerini geliştirmesi bizim için çok önemli. Kadınlarımızın eğitimine yönelik yaptığımız çalışmaların yanında, sosyal ve kültürel etkinlikler de düzenleyerek bayanlarımızı daha aktif hale getirmeye çalışıyoruz” dedi.

KADINI EĞİTMEK, TOPLUMU EĞİTMEKTİR

Kadınların eğitim ve refah düzeyinin toplumun zenginliğini ve geleceğini yansıttığının bilinciyle kadının toplumdaki saygınlığını korumak, onlara sosyal ve kültürel zenginlik katmak amacıyla çalışmaları sürdürdüklerini belirten Genç, “Biz şuna inanıyoruz; bir kadını eğitmek, bir aileyi, bir toplumu, bir milleti eğitmek demektir. Toplumun en değerli varlıkları olan kadınların sosyalleşmeleri, toplumsal dinamiklere ayak uydurmaları ve kültürel zenginliklerini artırmaları için onlara özel hizmetler gerçekleştiriyoruz. Bütün çabamız, kadınlarıyla, çocuklarıyla mutlu, müreffeh ve sağlıklı bir toplum, sürekli değişen ve sürekli gelişen bir Canik’tir. Canik’te kadınlar geleceğe güvenle bakıyor” diye konuştu.

canik haber (4)AİLE YAPIMIZI KORUMALIYIZ

Toplumun temelinin aile, ailenin temelinin ise kadın olduğuna işaret eden Genç, “Sadece milletimizin yarısını meydana getirdiği için değil, her şeyden önce birey ve sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde birinci dereceden etkin olduğu için, kadının her sorunuyla öncelikli olarak ilgileniyoruz. “Kadına karşı şiddet” başlığı altında zaman zaman gündeme gelen sorunlar da toplumun kültürel düzeyinin yükselmesiyle aşılacağına inanıyorum. Canik Belediyesi olarak bizim hedef noktamızda aile, aile kurumu vardır. Bizim aile kurumumuz, değerlerimizden, tarih kökünden aldığı güçle muhafazakar bir anlayışa dayalıdır. Bunu, bu şekilde korumak durumundayız” şeklinde konuştu.

KADINLARA ÖZEL MERKEZ

Kültürel ve sosyal yatırımlarda Canik’i ilk sıralara taşıdıklarını dile getiren Genç, şunları söyledi: “Tamamıyla hanımlara yönelik inşa edilen 8 Mart Aile Okulu ve Eğitim Merkezi, kadınların karşılaştıkları sorunların çözümü için çalışmaların yanısıra kadınların toplumsal konumlarını güçlendirici faaliyetlerde bulunuyor ve kadınları hakları konusunda bilgilendiriyor. Her katı 250 metrekare olmak üzere 5 katlı olarak açılan 8 Mart Aile Okulu ve Eğitim Merkezi’nde; aerobik ve step salonları, sauna, psikolog, çocuk eğitimci odaları, idareci odaları, toplantı salonları, çocuk oyun alanları, kuaför, cilt bakımı, eğitim alanları ile hanımların boş vakitlerini değerlendirebilecekleri lokal bulunmakta. Bu proje ile zamanlarının çoğunu evde geçiren ve hiçbir sosyal hayatı olmayan kadınların sosyalleşmesini ve kendi özgüvenlerini kazanmasını sağladık. 8 Mart Aile Okulu ve Eğitim Merkezimizden günde 300’den fazla bayan yararlanmakta. Ayrıca kadınlarımıza yönelik Hacı İsmail Mahallemizde de Aile Okulu ve Eğitim Merkezi açtık.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.