real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
23 Kasım 2013

Kabiliyeti İle Herkesin Takdirini Topluyor…

orkestra-gibi-gorme-engelli-ogretmen-5342553_400Doğuştan görme engelli olan müzik öğretmeni Ömer Zeki Urhan, mesleğindeki kabiliyeti ile herkesin takdirini topluyor.

Samsun İlkadım Güzel Sanatlar Lisesi’nde görev yapan müzik öğretmeni 30 yaşındaki Ömer Zeki Urhan, yüzde 90 görme engelli. Ut, bağlama, piyano, gitar, ney ve klarnet gibi enstrümanları çalabilen Urhan, 7 yıldır öğrencilerine müzik dersi veriyor. 3 yıldır Samsun İlkadım Güzel Sanatlar Lisesi’nde öğretmenlik yaptığını belirten Ömer Zeki Urhan, “Daha önce yine üstün zekalı çocuklarla Bilim Sanat Merkezi’nde çalıştım. Anadolu Öğretmen Liselerinde çalıştım. Buraya da Anadolu Öğretmen Lisesi ve Güzel Sanatlar Lisesi sınavlarını kazanarak geldim. 7 yıldır öğretmenlik yapıyorum” dedi.

Eğitimine ilk olarak Selçuklu Üniversitesi Coğrafya Öğretmenliği Bölümü’nde başladığını, çeşitli sebeplerden dolayı okulunu yarım bıraktığını, daha sonra Selçuk Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olduğunu belirten Urhan, “Şimdi de Fırat Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda tez aşamasında yüksek lisansımı bitirmek üzereyim. Aynı zamanda açık öğretimden Erzurum Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü’nde 1. sınıf öğrencisiyim” diye konuştu.

Elazığlı olduğunu, Elazığspor ve Yılmaz Vural’a marş yaptığını belirten Urhan, “Şu anda da Elazığspor albümü çalışmaları içersindeyim. Ama albüm çalışmalarım maddi destek olmadığı için yarım kalmış durumda” şeklinde konuştu.

Yüzde 10 oranında görebildiğini ama zorluk yaşamadığını ifade eden Urhan, şunları söyledi :

“Bu süreç içerisinde mesleki hayat içersinde bazı idareciler önyargı ile yaklaştı ama süreç içersinde 7 yıldır elimden geldiği ölçüde fedakarlığımı gösterip bu işi yapıyorum. Çünkü biz hayata engelsiz insanlara göre 2-3 adım geriden başlıyoruz. Onlara daha yakın hayat mücadelemizi sergileyebilmemiz için daha büyük adımlar atmamız gerekiyor. Bunlar da çoğu zaman toplum tarafından abartılıyor. Bu mesleği öğrenmemde özellikle Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde ut öğretmenliği yapan Ahmet Şahin Akın’ın çok büyük emeği var. Kendisini idol aldım ve öğretmenlikte kendisini örnek alıyorum. Öğrencilerle iletişimim çok iyi. Çünkü empati kurarak yaklaşıyorum onlara. Bir öğretmen perspektifi ile değil, onların algılayış biçimi, onlara ihtiyacı olan bilgiyi ve deneyimi sadece bu öğretim değil, eğitim ve kültürel kısmında da toplumumuzun değer yargılarına, milli ve manevi değerlerini vermeye çalışıyorum .”

Ömer Zeki Urhan’ın okullarının başarılı öğretmenlerinden birisi olduğunu belirten İlkadım Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Mustafa Bolgı ise, “Görme engelli ama alanında kendisini iyi yetiştirmiştir. Gözü görmüyor ama kulakları gözünün vazifesini görüyor. Kendisi, okulumuzun başarılı öğretmenlerinden birisidir” dedi. – SAMSUN

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.