real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
11 Aralık 2013

İnsan Haklarına Duyarlı Olmalıyız…

CNK_5748Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ ilkesini kendine şiar edinen bir devlet geleneğine sahibiz. Bütün vatandaşlarımıza eşit hizmet üretiyoruz ve eşit mesafedeyiz” dedi.

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, yayınladığı bir mesajla 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nü kutladı. Mesajında, dünyanın neresinde olursa olsun, insanların eşit hak ve özgürlüklere sahip olması gerektiğini belirten Genç, “Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda 65 sene önce kabul edilmiş olan İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi de bu anlayışa dayanmaktadır. İnsan haklarına saygı temelinde bütün dünyada barışın ve huzurun sağlanabildiği huzurlu bir gelecek hepimizin dileğidir. Bu konuda hükümetimiz, insan haklarının korunmasına ve geliştirilmesine; demokrasinin ve hukukun üstünlüğü ilkesinin ülkemizde ve dünyada yerleşmesine yönelik çabalarını kararlılıkla sürdürmektedir” dedi.

‘İNSAN HAKLARINA DUYARLI OLMALIYIZ’

Özgürlüklerin düzeyinin çağdaş bir toplum olmanın göstergesi olduğunu ifade eden Genç, “İnsan hakları doğuştan var olan ve insanlar arasında dil, din, mezhep, ırk, renk, yaş, cinsiyet ayırımı yapmadan sevgi, saygı, dostluk ve kardeşlik duygularını geliştirmek, insanın insan olması sebebiyle sahip olduğu hakların tümüdür. İnsan hakları kişiyi hür, onurlu ve özgür bir şekilde yaşatacak kurallar bütünüdür. İnsan hakları, onuruyla yaşamak isteyen her insanın duyarlılıkla yaklaşması gereken bir konu olduğundan dünyanın neresinde bir insan hakları ihlali olursa, buna mutlaka duyarlılık göstermeliyiz” açıklamasını yaptı.

‘SOSYAL BELEDİYECİLİK YAPIYORUZ’

Canik Belediyesi olarak her bölgeye eşit hizmet götürdüklerini ve herkese eşit mesafede olduklarını dile getiren Genç, mesajında şunları söyledi: “Biz, ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ ilkesini kendine şiar edinen bir devlet geleneğine sahibiz. Bilgi çağını yakalayan insanoğlu eşit, özgür ve onurlu bir şekilde yaşama hakkına sahip olabilmenin yanısıra temel hak ve özgürlüklerini çağın gerektirdiği standartlarda kullanabilmelidir. Devletimiz bu anlayışı, ‘Sosyal Devlet’ olma ilkesi içerisinde hayata geçirmiştir. Bizler de ilçemizde sosyal belediyeciliği en iyi şekilde uygulamaktayız. Bu düşüncelerle, Dünya İnsan Hakları Günü’nü en kalbi duygularla kutluyorum.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.