real incest porn yesilcam erotik filmleri erotik film izle

logo

reklam
07 Ocak 2014

İlçemiz Adına Yakışır Bir İlkadım…

IMG_6519İlkadım Belediyesi, Türk Kızılayı  ve Merkez Mahalle Muhtarları ile ortaklaşa yürütülecek olan ”Mahalleler Kan Bağışlıyor” projesi ile İlçede toplumsal bir sorumluluk bilinci yaratmayı hedefliyor.

İlkadım Belediyesi Acem Tekkesi’ndeki ”Mahaller Kan Bağışlıyor” projesi bilgilendirme toplantısına İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Kızılay Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr.  Muhsin Yıldırım, Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Mustafa Keskin,Merkez Mahalle Muhtarları,Özel Şahinoğlu Koleji gönüllü öğrencileri katıldı.

YILDIRIM KIZILAY HAYIR SEVER MİLLETİMİZİN YARDIM ELİDİR.

Bilgilendirme toplantısını açılış konuşmasın yapan Kızılay Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr.  Muhsin Yıldırım, “Mahalleler Kan Bağışlıyor” projesine bir ilk adım atmak için buradayız.145 yıldır kamu yararına çalışan bir sivil toplum kuruluşu olan Kızılay hayır sever milletimizin dünya’ya uzanan merhamet elidir.Yürütmüş olduğumuz çalışmalar içinde en önemlisi kan hizmetleridir.2005 yılında Sağlık Bakanlığımız kan sorununu çözmek için  “Ulusal Güvenli Kan Temini Programı” ile kuruluşumuzu görevlendirdi.Bu program kapsamında ülkemizde 15 tane bölge kan merkezi bu bölgelere bağlı 62 tane kan bağış merkezi ile çalışmalarımıza devam ediyoruz “dedi.Samsun’daki hizmetler hakkında bilgi veren Yıldırım” İstiklal ve Çiftlik Caddelerinde 2 tane sabit kan alma merkezimiz ve 5 tane kan bağış otobüsümüz var.Samsun’da 2014 yılında hedefimiz 85 bin kan bağışı kabul etmek “dedi.

KAN ACİL DEĞİL SÜREKLİ İHTİYAÇTIR.

Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır. Bu ihtiyacın sürekli karşılanması için kan bağışçısına ihtiyaç olduğuna vurgu yapan Yıldırım,Bizim bölgemiz olan Orta Karadeniz’de genel olarak alınan bağış ve verilen kana göre ortalama 4 kişiden 3’üne sıkıntı yaşamadan kan verebiliyoruz.Fakat geride kalan 1 kişi sorun yaşıyor.Bu sorunu çözmek adına ilk adımı ilkadım ilçemizden başlayalım dedik. “Mahaller Kan Bağışlıyor” ile küçük bahaneler büyük iyiliklere engel olmayın.Kan bağışlayın hayat kurtarın sloganıyla İlkadım İlçesindeki Mahalle Muhtarları kan bağışı konusunda bilgiler veren Dr.  Muhsin Yıldırım, Kan bağışı konusunda Mahalle Muhtarları kendi mahallelerinde kan bağışı organizasyonu düzenleyerek mahallelerinde ikamet eden kişileri kan bağışında bulunmaya davet edeceğiz. Proje süresince Samsun kan alma birimi ve Kurtuluş Yolu üzerinde bulunan kan bağışı otobüsünde kan bağışı yapan kişilere İlkadım Belediyesi tarafından 1adet Bardak Kupa yapmış oldukları kan bağışından dolayı çeşitli hediyeler vereceğiz” dedi.

KAN ARAYIŞINI NE OLDUĞUNU YAKINDA BİLEN BİRİYİM

Kan meselesine toplum olarak hasta olduğumuz zaman çare arıyoruz diyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,Bende zamanında kan yüzünden büyük sıkıntılar çeken birisiyim.Hastamızın ihtiyacı olan 10 ünite kanı getirdiğimiz 500 kişiden çeşitli sağlık sorunları yüzünden tedarik edemedik.Rahmetle  andığım şu an ebedi istir atinde olan rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu bizzat kendisi gelerek destek verdi.Böyle hayat meselesi olan durumlarda Kızılayımızın büyük desteğini yakında alan biriyim” dedi.

İLÇEMİZE YAKIŞIR BİR İLK ADIM ATMIŞ OLURUZ

 

Bu projeyi dile getirdiklerinde bu projeye sosyal sorumluluk projesi olarak destek vermemiz gerektiğini halkımızı bu işe nasıl katarız noktasında düşüncelerin paylaşan Başkan Demirtaş,”Mahallenin ileri gelenlerine bir bilgilendirme toplantısı yapmalıyız.Halkımızı bilinçlendirerek sistemi harekete geçirmeliyiz.Belediye olarak bu sisteme destek vermek için buradayız.İnşallah bunu ilçemizde başararak ilçemizin adına yakışır bir ilk adım daha atarız” dedi.

Bilgilendirme toplantısı sonunda İlkadım Belediyesi katılımcılara belediyenin faaliyetlerini anlatan tanıtım broşürlerinin ve çeşitli hediyelerin olduğu çantayı hediye etti.

 

 

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.