step mom and son porn videos

logo

reklam
26 Kasım 2013

HAYAL KIRIKLIĞI…

KASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman HacıkerimoğluSamsun’da Tersane konusundan sonra şimdi de Lojistik köy hüsranı yaşanıyor. Yaklaşık 5 yıldır gündeme getirilen ve Samsun’u ticaret merkezi yapacağı iddia edilen Lojistik köy konusunda hala bir arpa boyu yol alınamaması hayal kırıklığı yarattı.
HAYAL KIRIKLIĞI 
Karadeniz’in Ticaret, Sanayi, Eğitim ve Sağlık kenti isimleriyle zikredilen buna karşın ekonomik kalkınmışlık sıralamasında 37’nci sıralamaya düşan Samsun’da şehrin geleceğine yön verecek projelerde yaşanan belirsizlik kamuoyunun tepkisini çekmeye başladı. Bölgesel olarak bir çok avantajı bünyesinde barındıran Samsun’u tarihi günlerindeki gibi ticaret merkezi yapmaya aday bir proje olarak gösterilen Lojistik Köy konusunda yetkililerin suskunluğu devam ediyor. Özellikle Samsun Büyükşehir Belediyesinde açılan kurslarla 15 bin kişiye iş verileceği söylenerek seçim malzemesi olarak kullanılan Tersane hayal kırıklığından sonra Lojistik Köy de de büyük bir hayal kırıklığı yaşanıyor.
ÜMİT VERMİŞLERDİ 
Tekkeköy ilçesi Aşağıçinik beldesinde yer alan yeni Hurdacılar Sitesi’nin arkasına toplamda 176 hektar alana kurulmasına karar verilen lojistik köy için komisyon toplantısında ilgili kurumlardan gerekli görüşler alındıktan sonra imar izni verilmesi kararlaştırılırken, somut adımların neden atılmadığı bilinmiyor.
Rusya-Samsun hattında faaliyete geçen Kafkas demiryolu hattı feribot taşımacılığından sonra daha da önem kazanan Lojistik Köy için bundan tam 3 yıl önce Samsun Ticaret ve sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ve KASİAD Başkanı Abdurrahman Hacıkerimoğlu ümit veren açıklamalarda bulunmuştu.
“GELECEK İÇİN ÖNEMLİ”
Baltık ülkelerinin partnerinin Samsun olabilmesi fırsatının kaçırılmaması gerektiğine dikkat çeken KASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Hacıkerimoğlu, ?Bölgemizin gelişip kalkınması açısından son derece önemlidir. Bu gerçekleşirse sanayiciler ve üretici firmalar, yatırımlarını buraya yapacak veya kaydıracaktır. Lojistik alan oluştuktan sonra bu süreç hız kazanacaktır. Bu nedenle kamu ve özel sektör olağanüstü bir çaba ve gayret gösterilmelidir. Çünkü bu şehrimizin geleceği için önemli fırsattır.? değerlendirmesinde bulundu.
“LOJİSTİK MERKEZ” 
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu da ulaşımda kentin avantajlarına değindi. Murzioğlu, ?Samsun, lojistik bağlamında bilinen bütün zenginliklere sahip bir kent. Bu nedenle mekanizmayı harekete geçirmek lazım. Kentimiz bölgenin Karadeniz’in ticaret, sanayi, eğitim merkezi ve sağlık yanında artık lojistik merkezidir. Ancak Wiking Projesi bizim için çok önemli. Mutlaka karşı tarafın partnerinin biz olmalıyız.? ifadelerini kullandı

FERHAT SOY 
LOJİSTİK KÖY NEDİR? 
ilk olarak ABD’ de endüstrinin gelişmesiyle doğan lojistik Köy kavramı Ulusal veya uluslar arası düzeydeki nakliye,
lojistik ve eşya dağılımı ile ilgili tüm faaliyetlerin muhtelif işleticiler tarafından yürütüldüğü belli bir bölgedir.Lojistik köylerde,
• Taşımacılık
• Depolama
• Elleçleme
• Konsolidasyon
• Ayrıştırma
• Gümrükleme
• Gthalat ve ihracat
• Transit işlemler
• Alt yapı
• Sigorta ve bankacılık
• Danışmanlık
hizmetleri verilir.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

.